• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Söz verdi ve yan çizdi! Namus ve şeref nerede?

Yeniakit Publisher
2023-11-19 13:04:00 -
Söz verdi ve yan çizdi! Namus ve şeref nerede?

CHP kurultayında kürsüye çıkıp, “Genel başkan olursam 3 hafta sonra buradasınız, tüzüğü değiştiriyorum, söz veriyorum. Burada ne öneriyorsak tüzüğümüze yazacağız. Hepinize ekranlar önünde namus ve şeref sözü. Bundan sonra karar, güç, yetki örgütündür” diyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, tüzük kurultayının mayıs ayına ertelendiğini belirterek sözünü tutmadı.

MUHAMMET KUTLU  ANKARA

CHP’li Özgür Özel genel başkan adayı olarak kurultayda kürsüye çıkıp, “Genel başkan olursam 3 hafta sonra buradasınız, tüzüğü değiştiriyorum. Hepinize ekranlar önünde namus ve şeref sözü. Önseçimin teminatı bir genel başkan olacağım” demişti. Ancak partisinin il başkanlarıyla bir araya gelen Özel, tüzük kurultayının mayıs ayına ertelendiğini belirterek yan çizdi. Ön seçimler de arada kaynadı.

Bunlar ciddiyetsiz

akit’e konuşan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, CHP sözlerin kısa sürede unutulmasını eleştirerek, şunları söyledi: “Siyaset ilkelerle yapılmak zorundadır. Güne göre siyaset yapılmaz. Eğer siz kurultayda, tüzük kurultayı yapacağınızı söylemişseniz yapmak zorundasınız. Zaten ön seçim, seçim için yapılır. Seçim için yapılacak bir şeyden seçim için vazgeçmek, bu arkadaşların diğer sözlerini de ciddiye almamayı gerektirir.”

Gazeteci Serdar Arseven de, şunları dile getirdi: “Gerçek genel başkan İmamoğlu, kağıt üzerindeki Özel gibi görüntü var. Özel’in bu handikapı motivasyon kaybına yol açıyor partide. CHP’de bir İmamoğlu-Özel kavgası gözüküyor. Bu yüzden kurultayda verilen sözlerin onlar için hiçbir önemi yoktur. Hatta ne söz verdiğini bile unutmuştur Özel. Tüzük kurultayının vakit kaybettirmesi bahanesi doğru değil.”

CHP nam salmış parti

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez hukukçularından Avukat Ali Kaan Kılıçoğlu ise şunları kaydetti: “CHP, iktidarı kaybettiği 1950 yılından itibaren milletimize ve kendi seçmenine verdiği sözleri tutmamakla nam salmış bir yapı haline gelmiştir. Geçtiğimiz yerel seçimlerde kazandıkları yerlerde işçi çıkarmayacaklarına dair ‘namus şeref söze’ verip tutmayan CHP’nin Genel Başkanı Özgür Özel yine sözünü tutmamak için türlü bahaneler ileri sürmektedir.”
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osmanlı Torunları

Bu yahudi Ermeni İngiliz ABD yunuan Rum Fıransız Alman piçlerinden Ne yemini Bekliyorsunuz Münafığın İslam Düşanının

Ziya

Tatile çıktı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23