• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sokağa çıkma yasağı son durum

Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak son dakika | Koronavirüs vaka sayısı havaların serinlemesiyle artış göstermeye başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada kısıtlama düşünülmediğini belirtmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan normalleşme adımları atılırken gerekli görülmesi halinde kısıtlamaların daha sert halde dönebileceğini belirtmişti. Avrupa'da vakaların tırmanmaya başlamasıyla birçok yeni tedbir ve sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanmaya başladı. Hal böyle olunca büyükşehirlerde yine bir kısıtlama kararının çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Peki, sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Yeniakit Publisher
2020-10-20 14:09:00 -
Sokağa çıkma yasağı son durum

Sokağa çıkma yasağı ne zaman son gelişme | Kuzey Yarım Küre’de sonbaharla birlikte koronavirüs vaka sayıları artmaya başladı. Hal böyle oyunca pek çok ülkede yeni kısıtlamalar gündeme geldi. Ülkemizde bir kısıtlamanın olup olmayacağı ise merak konusu. İstanbul’da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Sokağa çıkma yasağı son durum

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde yaşayanlar vakalardaki artış sebebiyle bir kısıtlamanın uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyor. Özellikle İstanbul’da vakaların yüzde 50 oranında artmış olması vatandaşları kaygılandırıyor.

20 Ekim Salı günü (bugün) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplanacak. Saat 15.00’de gerçekleşecek toplantıda birçok önemli kararın çıkması bekleniyor. Toplantıda salgının seyri doğrultusunda kısıtlama olup olmayacağı, üniversitelerin yüz yüze eğitime başlayıp başlamayacağı konularının görüşülmesi bekleniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ahmet

yahu yapmayın etmeyin,şu an gribin en etkili ve yoğun yaşandığı bir zamandayız,geçen herkes ateş,öksürük,halsizlik,kas ağrısını yaşar ve FENA GRİBE YAKALANDIM derdik.şimdi korona icad oldu gribim diyen yok.dünyadaki artışlar gribin devreye girmesiyle alakalı,abd tv si haberinde geçen sene bu zamanlar 1912 kişi grib olmuş bu sene bu 12 diyor.hala bu oyunu devam ettiriyorlar,ortada aşırı anormallik yok,o şer odakları amaçlarına ulaşmak için oyunlarına devam ediyorlar,ülkeler ekonomik olarak tam toplanacakken,tekrar virüs haberlerini yayıyorlar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23