Şok iddia! FETÖ'cü askerlerin terfisinde Abdullah Gül etkisi

26. Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 15 Temmuz'un aktörü olan FETÖ'cü generallerin terfi ettiği 2010 YAŞ sürecinde dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e işaret etti.

11 Şubat 2019 Pazartesi 11:44
Şok iddia! FETÖ'cü askerlerin terfisinde Abdullah Gül etkisi

26. Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Hürriyet'ten İpek Özbey'e açıklamalarda bulundu. İlker Başbuğ, FETÖ'cülerin terfi ettirildiği 2010 YAŞ sürecine dikkat çekti.

"15 Temmuz’a kadar Başbakan Erdoğan’ın FETÖ mücadelesinde yeterli ve gerekli desteği aldığı söylenemez’ diyorsunuz. YAŞ’ta Başbakan’ın uzlaşıcı, Cumhurbaşkanı Gül’ün ise daha ısrarlı davranışlar içinde olduğunu söylüyorsunuz... Ne demek istiyorsunuz?" sorusuna Başbuğ şöyle yanıt verdi:

"Abdullah Gül ısrarcı oldu"

"17-25 Aralık yaşandı mı, yaşandı. Burada dönemin Başbakanı Erdoğan’ın Fetullah Gülen cemaatine karşı bir mücadelesi başladı mı, başladı. Başbakan Erdoğan, Fetullah Gülen cemaatine karşı savaş açtı. O zaman 2014-2015 şûralarında özellikle Erdoğan’ın FETÖ’cülerin terfisine müsaade edeceğini düşünmek akıl dışı değil mi? Ancak bu gerçekleşiyor. Ben soruyorum: 2014 ve 2015 YAŞ toplantılarında alınan kararlar neticesinde terfi ettirilen general/amirallerin yüzde 65’i, ordudan 15 Temmuz sonrası tasfiye edildi. Bu çok düşündürücüdür. 2010 YAŞ sürecinde yaşanılan olaylarda Başbakan Erdoğan’ın daha uzlaşıcı, Cumhurbaşkanı Gül’ün ise daha ısrarlı olduğunu gördüm. 2014’ten 15 Temmuz 2016’ya kadar olan sürece bakılırsa, Başbakan Erdoğan’ın Gülen örgütüne karşı yürüttüğü mücadelede yeterli ve gerekli desteği aldığı pek söylenemez, yalnız bırakıldığını düşünüyorum."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 11:44

YORUM YAZ

 • Yunus 16 Yunus 16 8 ay önce
  Abdusselam Efe ; SEN NEREDE YAŞIYORSUN? AGÜL ERDOĞAN IN KARŞISINA İTTİFAK KURMAK İÇİN CHPIYISADTHDP UĞRAŞTI KİRLİ İTTİFAKI KURABİLSEYDİ 24 HAZİRANDA ERDOĞAN I DEVİRECEKTİ!! NE KARDEŞLİĞİ? AGÜL ABDALMNYİNGİLTRANSA IYFTÖCHDP AYNI KAFADAYDILAR YANİ GAVUR DAN YANA GEÇTİ YANİ DOMUZDAN YANAYDI. ABDUSSELAM SEN TÜRKİYE DEMİ YAŞIYORSUN? EFE YOKSA SEN FETÖ CÜMÜSÜN? O KARDEŞLİĞİ ARIYORSAN 2010 DA BİTTİ
 • AlperAlper8 ay önce
  Asıl bilinen,ne istediniz de vermedik diyen değil mi?Digerleri de susmasın artık,proje ne açıklasın.
 • Abdusselam EFEAbdusselam EFE8 ay önce
  Allah ın adı ile Rahman Rahim.ALLAH AŞKINA, BİRAZ ALLAH DAN KORKUN BE!AFERİN, AKİT TİWİ VE AKİT GAZETESİNİN BAZI KALEM ŞÖRLER İ İLE BAZI YANDAŞ MEDYA MENSUPLARI. BİRAZ DAHA GAYRET BAŞARACAKSINIZ, İKİ MÜSLÜMANIN DAHA,ARASINI AÇMANIZA AZ KALDI.Allah Aşkına, Sizde hiç AllahKorkusu yok mu ? Sizler şayet Vatan Haini ve Millet Düşmanı değilseniz, Kime hizmet ediyorsunuz ?Neden, Bu İki Değerli devlet adamını durmadan, Karşı karşıya getirmeye çalışıyorsunuz ? sizin derdiniz ne ?Gerek 11. Cumhur Başkanımız Sayın Abdullah Gül ve Gerekse 12. Cumhur Başkanımız ve Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her ikisi de, Kardeştirler, hemde Soy Kardeşliğinden binlerce kat fazla ve hemde Dava Arkadaşı. Durum bundan ibaretken, bir takım melunlar, durmadan, nifak tohumları ekmeye çalışıyor. Ama, Allah ın izni ile başaramayacaksınız. Benim üzüldüğüm ise, bu tür Melunlara, Başta Akit gibi Mümtaz ve Mütedeyyin Gazetenin bazı yazarları ve Akit tivi nin bazı yöneticileri ile, yine Sağ cenahta yer alan, bazı Gazetelerin, hemde Mütedeyyin yazarları, bilerek veya bilmeyerek alet oluyorlar.Allah Muhafaza etsin, Bu iki değerli devlet adamı biri birlerine düşman olsalar, Bu Mümin ve Müslüman , ama son derece gafil Kardeşlerimizin elinene geçer ? melunlar başarırlar o ayrı, ama onlara maşalık edenler, hem dünyada kendilerini zayıf düşürür ve hemde, Ahirette perişan olurlar.Değerli Kardeşlerim!.Geçtiğimiz yıllarda, Fethullah Gülen ve Cemaati ile Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti kadroları, yine bu melun çevrelerce karşı karşıya getirildi ve akabinde,Ateislerin düzenlediği ,15 Temmuz darbe girişimi, bu Kardeşlerimize Fatura edildi. Peki kim kazandı ? Elbette ki, Münafıklarve melunlar kazandı. Şimdi dikkat edin, yine aynı kimseleri Memnun edeceksiniz.Allah Teala, Sizleri de, Bizleri de, Hepimizi Rahmeti ile uyandırsın. Amin bi hürmeti Taha ve Yasin ve bi hürmeti Kur'an ı Kerim ve bi hürmeti Erslellahu Rahmeten lil Alemin. 11.2.2019 Abdüsselam EFE.
 • Alın içeri Alın içeri 8 ay önce
  Hazır elde koz da varken bu adama ciddi bir göz dağı vermeli reis. Değilse bu adam fitnecinin önde gideni. Fetöden dolayı buna güzel bir ders verilmeli. Yaptıkları yanına kar kalmamalı. ABD ye gittiği tarihler mercek altına alınmalı. Hocasının yanına en son ne zaman gitmiş? Onlara hizmet etme adı altında hangi tarihlerde devlete karşı hangi ihanetleri işlemiş. Bunlar önemli.
 • VatanseverVatansever8 ay önce
  Şalom paşaların çamuru!! Bu /99'u Müslüman olan Ülkede şimdiye kadar kaç yahudi ve ecnebi kökenli Devlette görev almıştır? Hakkımı helal etmiyorum duvarlarda avuç açıp ağlıyanlara!
 • Yunus 16 Yunus 16 8 ay önce
  ASRIN OLAYINI YAŞADIK! ENİNDE SONUNDA SORUŞTURMALAR 15 TEMMUZ DA UYANAN DEVLET YETKİLİLERİNİ BULACAK. AGÜL, BARINÇ..... v. benzerlerini bulacaktır. PARTİ KURMA telaşları bunun içindir. LAKİN korkunun ecele faydası yok. Mesela AGÜL ve Barınç ATILAN, HAKİM, SAVCI, EMNİYET MÜDÜRÜ, SUBAY.... ların % KAÇINA REFERANS OLMUŞTUR???
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  oldum olası gülü hiç sevmedim sevemedim çok itici geldi bana. dininden bile şüphem var. allah daha iyi bilir. aldığı maaşları hak etmedi gözümde.
 • KonyaKonya8 ay önce
  agülü siyasleri tbmm cumhurbaşkanlığı yöneten haçlı dinin yayıcısı billy grahamevanjelik kürdistan devlet kurucusu öcalanın yerine geçen cia mossda bnd darbe cumhurbaşkanı elyak öptükleri peygamber diye taptıkalrı tapınakçıalra ülkeyi tek elden yönetir.darbe cuntası haçlılar konay tbmm de konyad darbe bildrisi konyada davutoğlu tbmm cumhurbaşkanlığı darbe bildirisi okuyanlar yönetir.nur cmeatati adı altınd afaaliyet gösteren haçlılar ordoks ermeniler ordoks karamanlıalr darbeciler devleti yıktı.
 • DavutDavut8 ay önce
  Sen önce Abdullah Gülün görev süresinin ne zaman bittiğini öğren...angutluğun bu kadarına da pes doğrusu...
 • nostaljinostalji8 ay önce
  Abdullah GUL YÖNETİMDE İKEN RECEP BEY NEREDEYDİ? Yemeyin bizi Türk milleti aptal değil. Gerçek şu. Bir zamanlar FETO ile Recep beyin arası iyi idi ve onlar bu sayede devletin en üst makamlarına geldiler ve sonra nedense araları bozuldu veRecep Bey aldatıldık dedi. Şimdi Bunda Abdullah GÜL ü suçlamanın ne mantığı var. Türk Milleti salak mı?
 • MİLLİ DÜŞÜNCEMİLLİ DÜŞÜNCE8 ay önce
  Kimse korkmasın Abdullah Gül parti falan kuramaz.Bakıyorumda hemen karşı atağa gecerek Abdullah Gülü suçlayacak argümanlar aranıyor.Hemde Fetö örgütü ile suçlama,sanki o camiada herkes Fetönün yanında değil gibi.Geçmişte söyledikleri,yaptıkları ve ziyaretleri hemde vidolarla sosyal medyada dolanıyor görüntüleri ve fötöye övgüler falan filan.Bu kadar yanlışları yapan bir kurum veya kuruluşun nasıl ayakta durduğu beni şahsen şaşırtıyor.Yine diyorum Abdullah Gül parti falan kuramaz,onların tümü Erdoğan'dan korkarlar.Parti kurmak liderlik işidir.
 • AlperAlper8 ay önce
  Hiç boşuna çaba sarfetmeyin,Fetollahın,kime hizmet ettiğini,devleti yönetenlerin bilmemesi imkansız.Onca istihbarat,danışman,gazeteci,dedikodu varken,uyanmamak!O günkü çıkar o,bu gün çıkar başka.Ha çıkar için yalan söylemek de insanı,müslümanlıkda ne kadar tutar?güven de tek seferlikdir.
 • GulbahceGulbahce8 ay önce
  Allahim daha ne pisliklerinizi gosterecek millete tabi gormek isteyene
 • hasanhasan8 ay önce
  Başbuğ.un söylemi doğru olsada.o.günkü konjöktür lastik patlaması tabiri ile söylemek lazım misal patlamadan evvel balon yapmış lastik üzerinde yolculuk devam ediyor..yolcuların emniyeti şoför.e teslim.belki ikazlar olmuştur.ama biraz daha sabır ilerde müsait alanda değişiriz gibimi düşünüldü.bilinmez ama ..ama olan oldu patladı .çok büyük bir afet olacaktı.rabbim yine iyiler hürmetine bu dehşetli tablo ile bizi uyardı. halen daha lastiklerde silik olan olabilir.direksiyon başında bulunan insanın gücünü ve ferasetini rabbim elinden almasın. maddi imkanlar elverdiği müddetce yeni üretim sağlam lastikler ile değişir.ümidimiz ile TC Devleti ilelebed bizim vatanını sevenlerin yurdu olacaktır. derim.Ne mutlu vatanını.ve insanları sevenlere.
 • NurNur8 ay önce
  Hiç şaşırmayız her şey olası ve Aptullah gül çok esrarengiz bir adam çamura batmış olabilir
 • Adem EvliyaAdem Evliya8 ay önce
  Camia ne zamandan beridir ruzgara doğru "bevl" etmeye devam ediyor! Dolayısıyla derin provakasyona hazır hale gelmiş durumda. Sürec kontrol altına alınamaz ise, her şey tersine dönme eğilimine girer;başlamıştır bile!
 • 8 ay önce
 • İhanetİhanet8 ay önce
  abdullah gül davutoğlu hükümeti cia mossad öcalnın yerine geçen darbe bildirisi okuyanların emrinde yine darbe bildirisi okuyan z.b.cumhurbaşkanın emrinde darbeciler devleti yıktı.davutoğlu agül babacan içişleri dışişleri çalışma tüm bakancıkalr nur cemaatini yahudi mesihcilik anlaşışı oan evanjeliklerine emrinde darbe cuntası siyaslerin yönetme yetkisi yoktur.darbeciler devletimizi yıktı.darbeciler paralel hükümet kurmuşlar paralel cumhurbaşkanı dikmiş sahte seçimler sahte hükümetler darbe cunatsı devleti yıktı haçlıalr haçlı ismine uygun gülü getirmiş orodks ermeniler orodks karmanalılar.mesihçilik anlayısı vardır.darbe cuntası devletmizi yıktı.Galatyalılar dedikleri evanjelikler nur cemaati zübeyir gündüzalp yerine geçen z.bayındır ordoks dinin haçlı dinin yayıcısı yine darbe başbakanı k.vad.polat alemdarı dedikleri billygraham evanjelikler başbakan 17-25 aralı mesihin doğum günü israil oğullarına ülkeyi edirneden hakkiye yönetme yetkisi vermişler devleti ele geçirdik diyen darbe cuntasının bunalr elemanları.haraçlarıda himmetleride konaydan gider devletimizi yıktılar yeni devlet kurmuşlar cia mossad bnd konaydan tek elden yönetir.bunlar temcilci
 • Celil yağmuroğlu Celil yağmuroğlu 8 ay önce
  Ateş olmadan duman çıkmaz derler,, ey Milli medya ve yazarlar Ömür çok kıssa bari şerefinizle ve namusunuzla bunlarınçok iyi araştırarak belgeli kirli çamaşırlarını ortaya çıkaeınölürseniz şerefinizle ölün bari bunlar 200 senedir kanımızı emdiler Ulu Hakanımıza kan kusturdular kanları yerde kalmasın şereflerini yere sermeyin lütfen Kanuni Sultanın Hocası dediği gibi herşeye Mene Ne dersen Ülkemiz eldengider. ,,bunların peşini bırakmayın devamlı gündemde tutun bunları yıpratın ki bu aziz Batanımızı terk etsinler ki bu güzel Batana hep hasret kalsınlar,,
 • serhatserhat8 ay önce
  bu akp nin suçu ...... sanki bu adam akp li deyilmizdi
 • Sultan SüleymanSultan Süleyman8 ay önce
  Bu Gül sinsisi yokmu...Sempatik gülümsemesiyle her zaman Fettuşilere yardım etti ve ediyor, ve kimse bu adama kızamıyor...Bence vatana ve reise en büyük düşman ve hain bu güldür...Ama tarih onu değil, Reisi yazacak
 • 8 ay önce
 • ataata8 ay önce
  kısık yanlış ata oynamış. altılı yattı...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019