Skandal sergiye ilişkin Özgür Renkler'den iğrenç açıklama: İki erkek arasında yaşanan aşk...

CHP'li Nilüfer İlçe Belediyesi'ne ait bir binada ortaya çıkan skandal resim tabloları kamuoyunun tepkilerine sebep olurken, serginin sahibi Bursa Özgür Renkler Derneği'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Dernek açıklamasında, "İki erkek arasında yaşanan aşk kime göre iğrençtir? Aşk iğrenç midir? Asıl iğrenç olan bu nefret dili ve ayrımcı tutum değil midir?" ifadelerini kullandı.

29 Temmuz 2019 Pazartesi 18:13
Skandal sergiye ilişkin Özgür Renkler'den iğrenç açıklama: İki erkek arasında yaşanan aşk...

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

CHP'li Nilüfer İlçe Belediyesi'ne ait bir binada, Bursa Özgür Renkler Derneği tarafından açılan resim sergisindeki ahlak dışı tablolar, kamuoyunun tepkisine sebep oldu.

Resim tablolarından birisinde Türk Askeri'nin silahına LGBTİ'yi temsil eden renkler çizilirken bir diğerinde de iki erkek arasındaki aşk şu iğrenç ifadelerle anlatılmıştı:

"Aynada başka güzelsin, yatakta başka. Aldırma söz olur diye, olsun dost değil miyiz?"

CHPli belediyeye ait binada Türk askerine ağır hakaret!

'CHP'li Nilüfer Belediyesi bize destek verdi'

Yeniakit.com.tr'nin kamuoyuyla paylaştığı iğrenç görüntülerin yayınlanmasından sonra Bursa Özgür Renkler Derneği tarafından bir açıklama yapıldı. Yeniakit.com.tr'nin hedef gösterildiği açıklamada, "Derneğimiz, 12 Temmuz tarihinde ilk defa 'Özgür Renkler Karma Resim Sergisi' adıyla bir resim sergisi düzenlemiş, bu sergiyle on dört sanatçıyı ve eserlerini bir araya getirerek LGBTİ'leri güçlendirip, görünürlüklerini arttırmayı amaçlamıştır." ifadeleri kullanıldı.

Yetkililere flaş LGBT çağrısı: Anayasa kapatılmasını öngörüyor

CHP'li Nilüfer Belediyesi'nin PodyumPark’ta başlayan sergiyi belediyeye ait bir binada desteklediklerini belirten Bursa Özgür Renkler Derneği, açıklamaya şu ifadelerle devam etti:

'Haberde fobik bir yaklaşım sergilenmiştir'

"Yeni Akit Gazetesi 28 Temmuz tarihli haberinde bahsi geçen videoyu paylaşarak 'Türk askerine hakaret edildi' ifadesine yer vermiştir. Öncelikle belirtmek isteriz ki; bir askerin silahının ucundan çıkan gökkuşağı renklerinin olduğu bahsi geçen resimde bu askerin bir Türk askeri olduğu ve eğer öyle olsa bile bunun bir hakaret olduğu çıkarımı son derece yanlış ve fobik bir çıkarımdır.

'Tablolardaki resimler kime göre iğrenç?'

Haberin devamında Yeni Akit 'ahlak dışı tablolar' ve 'iki erkek arasındaki aşk iğrençliği' ifadelerine de yer vermiştir. Buradan kendilerine soruyoruz; eserler kime göre ve neye göre ahlak dışıdır? Yeni Akit ahlakı tanımlayacak ve bu tanıma göre sergilediğimiz eserleri ahlak dışı olarak tespit edebilecek yetkinliği nereden almaktadır? İki erkek arasında yaşanan aşk yine aynı şekilde kime göre iğrençtir? Aşk iğrenç midir? Asıl iğrenç olan bu nefret dili ve ayrımcı tutum değil midir?"

'İnsanlık suçu işliyorlar'

Yeniakit.com.tr'yi insanlık suçu işlemekle itham eden LGBTİ'liler, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Yeni Akit Gazetesi yayınladığı bu haberle ve daha önceden yayınladığı benzer haberlerle açık açık insanlık suçu işlemektedir.

Bizler, bu tutum ve davranışlarla bu zamana kadar nasıl mücadele ettiysek aynı şekilde mücadele etmeye, LGBTİ+'ların görünürlüğünü arttırmaya, LGBTİ+'ların evrensel insan haklarından eşit biçimde yararlanmalarını sağlamaya, bizlerle dayanışan yerel yönetimlerle, kurum ve kuruluşlarla, hak temelli çalışan STK’larla işbirliği yapmaya devam edeceğiz.

Son olarak, Özgür Renkler Derneği olarak hem bahsi geçen video ile ilgili hem de Yeni Akit’in haberi ile ilgili gerekli yasal işlemleri başlatacağımızı belirtmek isteriz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 29 Temmuz 2019 Pazartesi 18:13

YORUM YAZ

 • Emine Altin Emine Altin 1 ay önce
  Boyle ask yoktur sapiklik vardir asil nefreti ve igrencligi bu sapiklar yapiyor
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  Sapıklar azdı... bunların biran önce rehabilite edilmesi gerekir. en iyi yöntem hadım....
 • Mehmet TaşdanMehmet Taşdan1 ay önce
  Sapiklik hortladi lut kavmi toparlaniyor
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Eger bunlara firsat verilirse sonra baskikurmaya baslayacak halki kendileri gibi olmaya zorlayacaklar nerden biliyon lut kavminden onlarda kendi gibi olmayanlari zorluyorlar erturlu be zalimligi yapiyorlar bunu kusin kerim söyluyor bu böyle devam ederse olacigi bu.
 • EdaEda1 ay önce
  Bu ne cesaret birde savunmayamı kalktınız rezil sapıklar dünyadada rezilsiniz ahirettede olacaksınz
 • Asıl siz insanlık suçu isliyorsunuzAsıl siz insanlık suçu isliyorsunuz1 ay önce
  Ulan asıl insanlık suçunu siz isliyorsunuz. Ahlaksızlık yaparak sabi subyanin yaşam ortamlarını kirletip igrenclestiriyor sunuz. Mide bulandiriyorsunuz. Aynı cins birbirine verince aşk insanlık o zaman canı kedi köpek maymuncekenleride normal görelim. Utanmazlar bu milletin çocuklarının temiz bir toplumda yaşama hakkı var. Onlar için sizin bu ülkeden surulmeniz lazım. Defolun gidin sizi kabul eden ülkeye. İstediğiniz kadar birbirinizi elleyin....
 • Ayhan sırma Ayhan sırma 1 ay önce
  Yahu bu ne dernek mernek ne bunlar ya valilik uyuyor demekki
 • Efelerdiyarı Efelerdiyarı 1 ay önce
  Geç bunları yunan bozması.. sen onu ancak onlara anlatırsın. Lakin bizim yetkili kurumlar ne işe yarar. Veya sayın Cumhurbaşkanım size görev verdik. Bunca ahlaksızlıklara neden kulak tıkatsınız. Parti sanat müzik evlilik ask iyi kötü Dogru yanlış siz biz artık iyice kabak tadı vermeye basladı. Bence
 • İğrençlikİğrençlik1 ay önce
  Lut kavmi bile helak olmuşken buğün her türlü sapıklığı normal göstermeye çalışan bu zihniyetlere değil sözüm lut kavmi helak olurken sapıklar kadar sapkınlığa ses çıkarmayanlar da helak olmuştu! Utanıyorum!
 • BurakBurak1 ay önce
  Ya bakin devlete sesleniyorum burdan! Zaten memlekette islami nizam yok, birde bu seytanlara yol verirseniz, alayini kesmeye baslayacagiz! Hemde gündüz gözü ve herkesin önünde. Sonra demedi demeyin. Euzu billa...
 • aklın yoluaklın yolu1 ay önce
  akp nin muktedir olamadığının en bariz ispatı ...
 • TavukTavuk1 ay önce
  Akit,Son günlerde CHP’libelediyeleri hep aynı konuda eleştiriyorsunuz ve haklısınız. Peki AK Partili belediyeler yaz şenliği adı altında bu insanları davet etmiyor mu? Bunlar niçineleştirilmiyor?
 • AsabiAsabi1 ay önce
  Şunu iyice anladım, chpkk lıların hepsi ibne. Destekleri bundan dolayıdır
 • Tek igrenclik sizi yakmayan yonetimdirTek igrenclik sizi yakmayan yonetimdir1 ay önce
  2 erkek ask! Mis? Boyle sucu sabit sapiklari yakmayan devlet/yonetim millet ilahi azabi cezbeder ve yok olur! Bu sahsi bir fikir degil, muslumanim" diyen herkesi bilnesi gereken ilahi emirdir. Kur'an da bu sapiklikla ilgili ders alonmasi hereken basta Lud kavmi vs bir suru ayet vardir!
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Allaha isyan; ahlaksızlıktır.Sözü: Lailaheillallah gibi olmalıdır
 • meleknurmeleknur1 ay önce
  ASLINDA NE YAPMAK İSTEDİĞİNİZİ ANLAYAMIYORUM BOZUK ŞEYLERİN SİZİN ELİNİZLE REKLAMLARIMI YAPILIYOR?FARKLI ŞEKİLER VE YÖNTEMLERLE TEPKİ KOYUN !MİLLET NE YAPTIĞININ FARKINDA OLMADIKTAN SONRA BİRŞEY DEĞİŞMEZ. NUH KAVMİ BOZUK İŞLERLE MEŞGUL OLDU VE HELAK OLDU! ÖNCE İNTERNET PROGRAMLARI, TV PROGRAMLARI BU ALANLARLA İLGİ BAKAN SEÇMEDİKMİ? NİYE İLGİLENMİYORLAR? BUNLARI GAZETEBAŞLIKLARIYLA SÜREKLİ EKRANA GETİRMEK NORMALLEŞTİRMEKTEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL? MADEM BAKANLAR YETKİLİLER BAŞ EDEMİYORLARSA DÜZELTEMİYORLARSA ÖNÜNE GEÇEMİYORLARSA NİYE SEÇİLMEK İÇİN MİLLETİN ÖNÜNE GELİYORLAR???
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  "Peygamberin ahlâkı, Kur‘ân'dan ibâretti"Dini olanlar için: Ahlak öncelikle Allaha isyan etmemektir Suç günah ile eşdeğerdir Dsot ve düşman ise kurana göre Allahın hükümlerince ancak edinilir Bu dosta düşmana nasıl davranılacağını kocanın karısına nasıl davaranacağı çocuğun anne babasına nasıl davranacağı kuranda ve onun örnekliği olan peygamberin yaşamındadır.
 • Ceyhun Ceyhun 1 ay önce
  Vay kahpeler şerefsiz iğrenç yaratıklaarr. .Bir de kalkıp hangi cesaretle ortaya çıkıp hesap sormaya kalkyorlar? Bunları konuşturan halka yazıklar olsun Sapık it sürüsüne verilen yaşam hakkı hayvana verilmiyor Bunlar hayvandan da aşağılık lanetli topluluk Lut kavmi bu sapkınlıkları yüzünden lanetlenip helak edilmedi mi?Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz. Bu iğrençliğe sessiz kalan topluluk ta lanetlilerle birlikte helak edilmedi mi? Eey müslüman olduğunu iddia eden halk. ..zerre kadar içinde iman varsa bunlara hertürlü tepkiyi göstermek senin görevindir.
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Dinsizler bunlar bunu ahlaki görmüyorsa müslüman değiller. Kitapları kuran ilahları is Allah değil İlahın Allah değilse müşrik pisliksindir. ve Kurana göre görüldüğün yerde öldürülmen gereklidir.
 • BOYCOTT ISRAELBOYCOTT ISRAEL1 ay önce
  pisliksiniz,igrencsiniz,sapiksinizNOKTA
 • Zübeyir DurduZübeyir Durdu1 ay önce
  İki erkek arasında olana aşk değil fiili livata derler. Sizin aşk gibi insanlık gibi mukaddeslerden anladığınız yegâne şey kasık mancası, apış arası. “Neye göre kime göre iğrenç” gibi mugalata ile kendinize meşruiyet devşirme gayretindesiniz. Cevaba değmezsiniz ama yine de verelim: Doğanın kanunlarına ve ilahi yasalara göre yasak ve iğrenç. Ahlaksızlığı ve sapkınlığı kabullenmeyeceğiz, kendi gündeminizi meşru kılmak üzere masum çocuklara el uzatmanıza izin vermeyeceğiz. Psiko-seksüel davranış bozukluğu ve ruh hastalığı olan eşcinselliği normal, meşru, müspet bir şey olarak değil tedaviye muhtaç ve utanç verici bir olgu olarak göreceğiz. Batı bizim istikamet sabitimiz değildir. Dün onlar da size hak ettiğiniz şekilde sapkın muamelesi yapıyordu. Bugün onların baş tacısınız. Yarın yine rüzgâr başka yönden eser ve hepinizi itlaf ediverirler. Onların acıması yoktur. Müslümanlarsa onlar gibi ikiyüzlü ve gaddar değildir. Merhametliyiz ancak saf ve aptal değiliz. Sapkınlığı sosyal politik bir hak arama mecrasına dönüştürmeye kalkanlar karşısında şuur sahibi müminleri bulacaktır!
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  Gerçekten İğrençsiniz. Sapkınlıkları Özgūrlūk Ve Demokrasi Diye Yutturamazsınız. Sizin Gerçek Niyetiniz Biliniyor Şerefsizler.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019