• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sirenler çaldı! İsrail konvoyuna varil bombalı saldırı

Yeniakit Publisher
2024-04-13 05:36:00 -
Sirenler çaldı! İsrail konvoyuna varil bombalı saldırı

İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, İsrail'in güneyindeki Sderot kenti ile Gazze sınırındaki Yahudi yerleşimlerine roket saldırısı düzenledi. Kudüs Seriyyeleri ayrıca Gazze'deki İsrail askeri araçlarından oluşan konvoyu da varil bombasıyla hedef aldı.

Kudüs Seriyyelerinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in işlediği suçlara karşılık olarak, Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesine bağlı Ömer el-Kasım güçleriyle birlikte Sderot kenti ile Gazze sınırındaki yerleşimlere roket saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Başka bir açıklamada ise 3 Merkava tankı ile 2 D9 model dozerden oluşan İsrail askeri konvoyuna, Gazze'nin orta kesiminde bulunan En-Nuseyrat Mülteci Kampı'nın kuzeyindeki Malik el-Askeri bölgesinde mayın ve yüksek patlayıcılı varil bombalarıyla saldırı düzenlendiği kaydedildi.

Açıklamada, konvoydaki İsrail askerlerinin öldüğü ve yaralandığı, askerleri tahliye etmek için ise bölgeye bir helikopterin iniş yaptığı aktarıldı.

Öte yandan, İsrail ordusu, Sderot kenti ile çevre bölgelerde uyarı sirenlerinin çaldığını duyurdu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmedim

Yeni yetme bir genç heyecanlı/ağlamaklı soruyor: Amca, Allah mı büyük Amerika mı? Bu nasıl bir soru evladım. Bütün bu kainatı yaratan Allah (C.C) Amerika denilen yeri de yarattı. Mazlumları da Zalimleri de O yarattı. İsterse bir anda 'var' ettiği gibi 'yok' eder. Biraz sakinleşen genç "bunu ben de biliyorum.İsrail katillerine öfkemden böyle konuştum.İçeride Müslüman görünüp de C. Başkanımıza alçakça iftira edenlere de öfkem aynıdır" deyince ona, (sakin ol evlat, onların hepsi bu günahının bedelini mutlaka öder" dedim. La galibe İllallah..

FİLİSTİNİ GÖRÜPTE BİROLMAYANI FİROLAN YAHUDİBANİMKAPIMDA

AVRUPAABD YLEN GELİP TOPRAKLARIMI ALSIN DİYENLER SİLAHYAPLARA KAZIKATANLAR SONLARINI İZLİYO
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23