• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Selçuk Bayraktar kendisini hedef alan MIT profesörüne TB2 fırlattı!

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar'ın liderliğinde Türk İHA-SİHA'ları dünyanın ilgisini çekmeye devam ederken MIT fizik profesörü İsveç kökenli ABD'li Max Tegmark, Bayraktar'ı 'Eğitim verdiğimiz için utanıyorum' sözleriyle hedef almıştı. Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kendini bilmez Tegmark'e 'Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır' cevabını verdi.

Yeniakit Publisher
2022-01-18 01:26:00 -
Selçuk Bayraktar kendisini hedef alan MIT profesörüne TB2 fırlattı!

BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, kendisine MIT'de eğitim vermekten utanç duyduklarını söyleyen Max Tegmark'e cevap olarak, 'Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır' dedi.

Türkiye'nin gücüne güç katan BAYKAR'ın ürettiği Bayraktar TB2 ve AKINCI TİHA'lar tüm dünyada konuşulmaya devam ederken, çok sayıda ülke Türk SİHA'larına sahip olmak için sıraya girdi. Baykar ve Selçuk Bayraktar'ın başarısı dünyada büyük yankı uyandırırken, kendi alanında dünyanın en iyi üniversitelerinden olan Massachusetts Institute of Technology’deki (MIT) fizik profesörü İsveç kökenli ABD'li Max Tegmark'tan skandal bir çıkış geldi.

'Bayraktar'a eğitim verdiğimiz için utanıyorum'

Max Tegmark, Almanya'da günlük yayımlanan Handelsblatt Gazetesi'ne verdiği röportajında, ''Selçuk Bayraktar'a burada eğitim verdiğimiz için utanıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

"Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır"

Bayraktar o sözlere sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Bayraktar, "MIT'de görevli ismini ilk defa duyduğum sözümona bir akademisyen,Karabağ Hrkt. döneminde,bir mülakatta 'Selçuk Bayraktar'a eğitim verdiğimiz için utanıyoruz.' demiş. Utanmanız gereken yaptığınız soykırım ve katliamlardır. Biz topraklarımızı geri aldık. Bundan da ancak gurur duyarız!" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

fetösavar

siz ancak mit.e şeref verirsiniz, onlar ancak yerli katliamları ile gurur duyarlar...

Atay.de.gö....

Ataist.kopeklerin.son.kullanma.tarileri.yaklastikca.kudurmus.köpeklergibi.nereye.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23