• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sağlık Bakanı Koca’dan flaş açıklama! ‘Mücadelemizde önemli katkılar yapacağına inanıyorum’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılışıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Yeni hastanemizin gerek yatak kapasitesi gerekse teknolojik altyapısı ile koronavirüs mücadelemize önemli katkılar yapacağına inanıyorum. Bu vesileyle insanımızın sağlığı için canla başla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-03-30 16:24:00 - 2020-03-30 16:38:34
Sağlık Bakanı Koca’dan flaş açıklama! ‘Mücadelemizde önemli katkılar yapacağına inanıyorum’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin açılışıyla ilgili açıklamasında, "Dünyanın sağlık alanında önemli bir sınav verdiği bu günlerde sağlık yatırımlarımız devam ediyor. Koronavirüs hastalarımız için de kullanacağımız Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanemizin 600 yataklı ilk etabını bugün itibariyle hizmete açıyoruz. 180 bin metrekare kapalı alana sahip ilk etapta, 600 yatak, 240 poliklinik, 81 erişkin yoğun bakım yatağı ve 28 ameliyathane mevcut. Deprem izolatörlü hastane binası, aynı zamanda kendi enerjisini üretebilen trijenerasyon sistemine sahip" dedi. 

"Okmeydanı Hastanemiz, tüm fazları tamamlandığında 250 bin metrekare kapalı alan ve toplam 866 yatakla hizmet verecek" diyen Koca, "Ülkemiz, sağlık altyapısı, nitelikli insan kaynağı tıbbi donanım açısından dünyasının sayılı ülkeleri arasında yer alıyor. Vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmetini hiçbir aksaklık olmadan sunmanın gayreti içindeyiz" ifadelerine yer verdi.

Koronavirüs tedbirleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yeni hastanemizin gerek yatak kapasitesi gerekse teknolojik altyapısı ile koronavirüsle mücadelemize önemli katkılar yapacağına inanıyorum. Bu vesileyle insanımızın sağlığı için canla başla mücadele eden tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Kaynak: Milliyet

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sağduyu

Elinize, emeğinize sağlık tam zamanında hizmete açılması muhteşem...Allah, tüm dünya milletlerine ve bize acil şifalar versin. Bu evrende herkesin birbirine ihtiyacı var dualarımız hepimiz için.
 • Yanıtla

zübeyir durdu

Rabbim Reisten ve Hazine Maliye Bakanımız Berat Albayrak’tan razı ve memnun olsun. Koronaya dair krizi büyük bir başarıyla yönetiyorlar. İstatistikler meydanda. Bu krizin teğet geçeceği ve hafif atlatılacağı ortaya çıktı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı