• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan gece vakti Ramazan Bayramı paylaşımı: Her zamankinden yakınız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bu bayram, evde ailelerimizle birlikte ve birbirimize her zamankinden yakınız.” notuyla sosyal medya hesabından Ramazan Bayramı’na ilişkin video paylaştı.

Yeniakit Publisher
2020-05-24 07:30:00 -

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan Bayramı nedeniyle Twitter hesabı üzerinden bir video yayımladı. Koca, "Bu bayram, evde ailelerimizle birlikte ve birbirimize her zamankinden yakınız” ifadelerini kullandı.

“Bir araya gelmeyi biraz erteledik”

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu bayram, evde ailelerimizle birlikte ve birbirimize her zamankinden yakınız. Büyüklerimiz ve sevdiklerimizle bir araya gelmeyi ise biraz erteledik. En içten dileğimiz şimdi yaşayamadığımız güzellikleri çok yakında yaşamak. Bayramımız mübarek olsun.” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kasım MOLLA

Artık,tiksinti uyandırmaya başladın.Ne demek söyle namaz kılınacak,böyle kılınacak,sen kimsin ki namaza mudahele edip,bidat la mesgulsun.Senin tarif ettiğin müslümanın namazı değil,ne böyle namaz kılarız,ne de böyle kılınacak camilere gideriz zavallı.Bir an önce camilerimizden memurlarını çek.Eger samimi isen git,kiliselere,havralara,sinagoglara, şapel lere ibadet tarzı dayat da boyunu görelim. Şunu iyi bilki Mümin namaz için günde en az 3 defa abdest alır,temizdir,nezafet i temsil eder,birde namaz öncesi imam seslenir"safları sıkılaştıralim, düzeltelim" ki şeytan yer bulamasın diye.Acaba senin namazının hocası ne diyecek."saflar arası Sosyalist mesafe bırakalım ki,şeytana da yer olsun" mu diyecek öylemi?İşte iblise tam teslimiyet bu değilse nedir?Bir haysiyetli bilim adamı çıkıp diyebildi mi,bu mikrobu,kim yaydı,amacı ne ,bunu bı bulalım,gereken cezayı keselim? Oturmuşlar 15 cm.caput ve sosyalit mesafe başka bı şey yok,bu mudur anlı şanlı fason pirof bilgisi yazıklar olsun.Eve kapat kilitli tut, ekonomiyi sıfırla,yoksulu aç bırak sonrası kaos.Iste sana Deccaliyet projesi.Toplumu geçici olarak susturmak için ,fakirin hakkını tüccara dağıt nereye kadar.Cenabi Hak encamımızı hayreyleye gerçek bir Sahip göndere İnşallah.Yalvariyoruz.Böyle zillet yaşamadık bu güne kadar.Cami minarelerinden Komunist, marşı ve şarkıları.Unutmayalim ki layık olmaz ise bu dinin mensubu olmaya,elimizden alınır,layık olana ALLAH Azze ve Celle bize bayramları,bayram gibi yaşayacağı günlere kavuştursun.Amin
 • Yanıtla

Mustafa

İslâm, hiç­bir ırk, cins, toplum ve zümre ayırı­mı yapmaksızın bütün insanları ilâhî vah­yin muhatabı ve aynı insanlık âilesinin fertleri kabul eder. İnsanlara aynı anne baba­dan geldiklerini bildirerek aralarındaki bazı farklılıkların düşmanlık sebebi de­ğil, karşılıklı iyi ilişkilere bir vesile olarak görülmesini telkin eder. İnsanların farklı ırklardan gelmeleri ve ayrı toplum­lar teşkîl etmeleri, kendilerine verilen ni­metler hususunda bir imtihan, insanlığın ortak ideal ve hedefleri için bir hayırda yarış ve iş birliği vesilesi olarak görülür.[1] İslâm’a göre insanlar arasındaki üstünlük, ırk, renk ve millet gibi yaratılıştan gelen ve elde olmayan bir tâlih meselesi ile değil, insanın irâde ve gayretiyle elde ettiği Cenâb-ı Hakk’a yakınlık, fazilet ve takvâ derecesiyle ölçülür. Allah katında, O’nun emir ve yasaklarına daha çok titizlik gösteren, yeryüzünde üstlen­diği beşerî mesuliyeti en iyi şekilde yerine getiren mü’min(Fahrettin KOCA), böyle olmayanlardan daha üstündür. Irk, ancak fânî olan cesede ait bir keyfiyettir. Cesed, rûha giydirilmiş bir kılıftan ibârettir. Rûh ise ebedîdir ve onun bir ırkı da yoktur. Zira bütün ruhlar Allah’tan gelmiştir.[2] Kur’ân-ı Kerim’de şöyle buyrulur: “Ey insanlar! Doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve birbirinizle tanışmanız için sizi kavimlere ve kabilelere ayırdık. Muhakkak ki Allah katında en değerliniz, en çok takvâ sahibi olanınızdır. Şüphesiz Allah bilendir, her şeyden haberdardır.” (Hucurât, 13)
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı