Saadet Partisi tabanı kime oy verecek? 3’e bölündüler!

Saadet Partisi tabanı, 23 Haziran İstanbul Seçimi’nde 3’e bölündü. CHP’ye karşı Müslüman’ın desteklenmesi gerektiğini belirten SP’liler AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım için destek açıklaması yaparken, Hasan Damar gibi kin kusan tayfa açık açık CHP’ye çalışıyor. SP tabanından bir grup da kendi adaylarını destekleyecek.

01 Haziran 2019 Cumartesi 11:23
Saadet Partisi tabanı kime oy verecek? 3’e bölündüler!

 yeniakit.com.tr  31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde, İstanbul’da yaşanan şaibe nedeniyle seçimler 23 Haziran’da tekrarlanacak. Türk siyasi tarihine geçecek olan bu süreçte, partilerin destekleyeceği adaylar az çok netlik kazanmaya başladı. Seçimin göz önünde olan grubu Saadet Partisi ise, yüzde 1,21’lik oranıyla kendisini “kilit parti” olarak görmeye başladı. Bunun nedeni, AK Parti ve CHP’nin adaylarının kafa kafaya gitmeleri... Seçimin yenilenmesine karar verildiği andan itibaren, izleyeceği yol haritası merak konusu olan Saadet’in tabanıysa 3’e bölünmüş durumda. Kendi adaylarına oy vermeyi düşünen bir grubun yanı sıra, sadece AK Parti’ye kaybettirmek amacıyla hareket edip CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen bir “kinci” grup peydah oldu. Fırtınayı gören Milli Görüş tabanıysa, AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım’ı destekleme kararı aldı.

Milli Görüş’ün ağabeylerinden Binali Yıldırım’a açık destek

Milli Görüş’ün efsanevi lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile yaklaşık 40 yıl omuz omuza siyaset yapmış olan Necmettin Aydın, Ahmet Bilge, Suat Pamukçu, Mehmet Bozgeyik, Musa Okçu, Ahmet Feyzi İnceöz gibi isimler, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın desteklenmesi için çağrılarda bulundular.

Destek açıklamalarının detayı için: 

Saadet tabanından çağrı! Erbakan'ın emanetini koruyalım

Aynı zamanda Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan da, “ehven” olduğu gerekçesiyle Cumhur İttifakı adayı Yıldırım’ı destekleme kararı almıştı.

Yeniden Refah Partisi safını belli etti! 31 Mart kararlarını açıkladılar

Sürekli halkın arasında, vatandaşın nabzını tutan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Saadet Partisi tabanının Binali Yıldırım’a, Ekrem İmamoğlu’ndan daha yakın olduğunu belirterek, oylarını AK Parti’nin adayına verebileceklerini söylemişti.

Hasan Damar’ın askerleri CHP’ye çalışıyor!

Her konuşmalarında AK Parti’den nefretle bahseden, sadece ve sadece AK Parti’ye kaybettirmeye yönelik strateji belirleyen bir kısım Saadet Partililer’se, açık açık CHP’nin adayına çalışıyor. Kendi partilerine kazandırmak yerine, AK Parti’ye kaybettirmeyi amaçlayan tayfa, zafer elde etmek için tabanını motive etmek yerine, “AK Parti’yi devirin, yeter.” konuşmaları yaparak saflarını belli ediyor.

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı kurucularından Saadet Partisi hatibi Hasan Damar, geçtiğimiz ay yaptığı bir konuşmada, AK Parti’ye şöyle kin kusmuştu:

İki aydır buradayım. Van'a kadar gittim. Diyarbakır'a kadar gittim, Türkiye'yi dolaştım. Allah'a şükürler olsun, şu anda Türkiye'nin en güçlü partisi Saadet Partisi'dir. Bunu açık ve net söylüyorum. Çünkü anahtardır anahtar! Türkiye'yi ve İstanbul'u kaybettiren de Saadet Partisi'dir. Bunu herkes bilsin. Saadet Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı yoktur dediği zaman biz Esenler'de konuşma yapıyorduk. Sayın Cumhurbaşkanı, İstanbul'un başkan adayı yoktur diyordu. 120 bin oy aldı bizim İstanbul başkanımız ve AK Parti de 15 bin oyla seçimi kaybetti. Kaybettiren biziz ve kaybettireceğiz! Hiçbir şansları yoktur, bu hareket anahtardır.

Aynı zamanda 24 Haziran seçimlerinde Kastamonu’dan milletvekili adayı olan Saadet Partili Ertuğrul Köse, 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi CHP’nin adayını evinde konuk etti, partisinin inkar ettiği CHP ittifakını açıkça gözler önüne serdi.

Düne kadar Saadet Partisi adayıydı, bugün Ekrem İmamoğlu destekçisi kesildi

Bir grup da Gökçınar’a destek verecek

Tüm bunlara karşın yüzde 1,21 oy alan Saadet Partisi’nin bir kısmının, kendi adayları olan Necdet Gökçınar’ı destekleyecekleri belirtiliyor. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun çağrısına uyan bu grubun, zamanla fikirlerini değiştirebilecekleri de belirtiliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 01 Haziran 2019 Cumartesi 11:23

YORUM YAZ

 • iskenderiskender1 ay önce
  Saadet partisinin 85 yillık yildızı kaydıkim kime dum duma herkes bir parça koparma peşinde !!!!! Allah reis' e yar ve yardimcı olsun.Nasrun minAllahi ve beşşiril müminin.
 • Rıza Rıza 1 ay önce
  Biz Hasan damar ı adam zannederdik oysa öyle bir damar varmış ki kıskançlık kin nefret ne ararsan... Bu millete bu adamlar din iman kardeşlik edebiyatı yapmasınlar yemezler...
 • zubeydezubeyde1 ay önce
  Allah böyle adildir particik dedikleri hergün iftira hakaret ettikleri oğluna destek verip babaocağını kendileri gibi yıktırmaya çalıştıkları Saadetten oy dileniyorlar ERBAKAN HOCA BİZ İKİKİŞİ KALSAK BİRİMİZ ADAY OLUR DİĞERİM ONA OY VERİR VE HADİ ORDAN DERDİ İSTANBULA25 yılda ihanetten başka betonlaştırmadan ağaç orman kıyumından başka yandaşları zengin etmekten başka ne yaptınız 25 yılda yapacağınız varsa yapsaydınız
 • FatihFatih1 ay önce
  teröre teristlere münafıklara; fetö chpkk hdp işbirbirlikçilerinin hesabı varsa Rabbimin hükmü var Elhamdülillah, skıntı yok kardeşlerim.Buradan duyrulur: tüm kripto fetö fetöşcü yorumcu bozuntuları hepiniz deşifre olup bilmem nerenize kar yağacak.
 • FatihFatih1 ay önce
  teröre teristlere münafıklara; fetö chpkk hdp işbirbirlikçilerinin hesabı varsa Rabbimin hükmü var Elhamdülillah, skıntı yok kardeşlerim.Buradan duyrulur: tüm kripto fetö fetöşcü yorumcu bozuntuları hepiniz deşifre olup bilmem nerenize kar yağacak.
 • Saadet ya batacak ya da çıkacak Saadet ya batacak ya da çıkacak 1 ay önce
  31 Mart sonuçları meydanda. Saadet kilidi ya çözecek ya da...Taban itibarıyla SaadetAk Parti demektir. Tavan itibarıyla muğlak. Tavan açıkça CHP diyemiyor. Tavan CHP derse tabanıyla ters düşer. Bu nedenle seçim kazanması imkanı olmadığı halde kendi adayı ile seçime girerek tabanını tutmayı hedefliyor. Seçimi Yunan basının manşeti kazanırsa dindar ve muhafazakar seçmen faturayı Saadet’e keser. Milli görüş ebediyyen unutulmayacak bir yara alır.
 • receprecep1 ay önce
  Sp, Fatih erbakan'nındediği gibi bozuk zihniyet. 15 temmuzda Türkiye ikili sisteme girmiştir, sadece adı konulamamıştır. sp kendince arada durduğunu zannediyor amazilletinfiguranı durumunda. Bunu bilerek yapıyor, kendilerinezillet çideyince de rahatsız oluyorlar. Bölüme, bölünme arta kalan da zillete gidecek. Doğrusu dabu. 28 şubatı içselleştirensaadetlilerin yeri chpkk' dir, vesselam.
 • Engin DemirEngin Demir1 ay önce
  Gerçek saadetlilerin hepsiakp lioldu zaten . Kalanlar , yabeyinsiz , ya kindar ya da vatan h...ni . Akp ye oy istemeyin bunlardan kendilerini nimetten sanmasınlar .
 • Mehmet ÖzgeMehmet Özge1 ay önce
  Siz Saadet Partisi'nin yüz binlik oyuna düşecek kadar alçalmışken Saadet partisi o oyla hala ayakta duruyor. Erbakanın dediği gibi maya önemli şey : )
 • Allah'ın bir kuluAllah'ın bir kulu1 ay önce
  Bu parti ye halen oy veren varya hayret. Anlaşılan at gözlüğü takanlar var.
 • PazarcıPazarcı1 ay önce
  Ne güzel işte düşünmeye bile gerek yok birazı CHP ye birazı hdp ye birazıda kedilerine ortaklık dediğin adil düzen böyle olur.
 • ömerömer1 ay önce
  SP milli görüş değildir artık hiç olamaz...
 • DallıDallı1 ay önce
  Tayyip düşmanları elleri alıştı chp ye vermeye
 • HadraHadra1 ay önce
  Onların istemek de sizin göreviniz değilmi? Müslümanlar coğrafyalarında gruhların silahları ile şehit edilirken siz de böyle işlerle uğraşın Ya Rabbi edep ihsan eyle! Biz hala ABD ve İsraille ilişkiyi güçlendirelim alkışlar bize!
 • Yazıklar olsun sanaYazıklar olsun sana1 ay önce
  Hasan Damar neymiş Avrupa milli görüş teşkilatını kurmuş (kurdurulanlardan birisi demekki alman bnd,ingiliz mi6,mossad,cia elemanı bile olabilir) şimdide kalkmış chpkk adayını destekliyor,ulan 80 yaşına girmiş zavallı bunak müslümanım deme ben münafıkım de.Erbakan hatırına zamanında refah,fazilet partilerine oy verdik ve hala reise destek veriyoruz.sizin gibi kaypak değiliz,yaşınızdan utanın münafıklar. Sizleri yıllarca chp zihniyeti aşağılamadımı, vampir sürüleri demedimi,satılmış ajan herifler.
 • SaadetliSaadetli1 ay önce
  Rahmetli Erbakan hocamız şimdi bu adamın bu halini görseydi , tükürüğü ile bu şarlatan satılmış kuklayı boğardi.Ama biz bu oyuna gelmicez.Karamolla gitsin oyunu imaminoglu versin..Yazık ki hocamızın partisinin başında böyle bir şarlatan var.Bir müslümanbir camiye çamur atıyorsa,,ne şekildeolursa olsun,,Onun kime hizmet ettiği bellidir.
 • ismetismet1 ay önce
  Necmettin Aydın, Ahmet Bilge, Suat Pamukçu, Mehmet Bozgeyik, Musa Okçu, Ahmet Feyzi İnceöz bunlar zaten AKP li Saadet partisiyle bir alakası yok. Saadet partililer çok kırgın dua edinde adayları çıktı yoksa hepsi Ekrem İmamoğluna atacaktı
 • GENÇTÜRK GENÇTÜRK 1 ay önce
  Içikırmızıdışıyeşilolan dönmelerRabbim sizi cehennemindeyaksın.
 • türk vatandaşıtürk vatandaşı1 ay önce
  bu kadar acımasız bir haber olmaz chp e karşı müslümanın desteklenmesi mi chpliler y ve ekrem müslüman değil yani siz nasıl müslümansınız cidden anlamak mümkün değil asıl müslüman olmayan sizsiniz vallahi bu haber değil allah inancınız olsa böyle haber yapmazdınız.
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Oyumuz sayın Binali Yıldırım'a Allah doğruyu sever.
 • ValiVali1 ay önce
  Polat, senin gözün yok mu? Yoksa kafanı kuma mi gömdüm? Kuzey Irak'ta PKK devleti kuruluyor, doğu Akdeniz'e haçlılar yerleşmiş, ABD Yunanistan'a asker yigiyor,daha beka sorunu yok mu? ABD S400 için dakikada bir Türkiye'yi tehdit ediyor, sen beka sorunu yok de? Yazıklar olsun sizin gibi müslümanlara...
 • HaşimHaşim1 ay önce
  Sevgili akit, birkaç ay öncesine kadar sizin için terörist ti karamollaoğlu şimdi oy telaşına düşünce tabandan ne kaparsak dimi? Akp ye hizmet edeceğinize allah a hizmet edin biraz da...sizin yorum kurallarında da heralde akp ye hizmet etmek falan yazıyo benim birçok mesajımı yayınlamadığınıza göre. Şu kuralları da bi paylaşın da ne olduklarını görelin...
 • sukrusukru1 ay önce
  Fetö ne kadar müslümansa buda o kadar müslümandır,Hatta bu adamda fetönün kullanılmış donu bile olabilir.Onu koklaya koklaya şizofren olmuşta olabilir.
 • Vah vahVah vah1 ay önce
  Saadeti bitiren kim? Tek parti ve tek adam değil mi? Yani yuh yuh
 • Yakıcı Yakıcı 1 ay önce
  Aslında ben ne kadar milli görüş gibi görünsemde Avrupa pkk sorulusuyum diyor iki yüzlü 
 • PolatPolat1 ay önce
  Kime oy verecek tabiki imamogluna verecek. Ya cumhur ittifakının bekasi vardı ne oldu o soyleme

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019