• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya'dan o ülkelere çok sert tehdit! Vaziyet alın, çarşı çok fena karışacak

Rus Dışişleri ve Kremlin'den yapılan açıklamada, Finlandiya ve İsveç'in NATO adımına yönelik "Büyük bir hata olur" değerlendirmesi yapılırken, bu adımın Avrupa güvenliğine hizmet etmeyeceği kaydedildi.

Yeniakit Publisher
2022-05-16 14:04:00 -
Rusya'dan o ülkelere çok sert tehdit! Vaziyet alın, çarşı çok fena karışacak

 

 

Rusya'dan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya olası üyeliği ile ilgili tehdit gibi bir açıklama geldi. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Finlandiya ve İsveç'e olası katılımını "büyük bir hata" olarak nitelendirdi ve geniş kapsamlı sonuçları olacağını vurguladı.

Interfax'ın açıklamasına göre Ryabkov, "Durum, elbette, koşullar ışığında kökten değişiyor. Ancak İsveç ve Finlandiya'nın güvenliğinin bu kararın sonucunda güçlendirilemeyeceği bize göre çok açık. Onlar da böyle yanılsamalarına sahip olmamalılar" dedi.

Ryabkov ayrıca, "Askeri gerilimin genel seviyesi artacak, bu alanda öngörülebilirlik azalacaktır. Yazık ki sağduyu, bazı hayali hükümlere karşı kurban ediliyor" diye konuştu.

Bir açıklama da Kremlin'den

Kremlin'den yapılan açıklamada da "İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılması kararını yakıdan izliyoruz, NATO'nun genişlemesi kıtanın güvenliğini güçlendirmeyecek" ifadesi kullanıldı.

KAYNAK: HABER7

 

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mert

Şok tehdide bak.

Zülkarneyn

Eskiden laf ağızdan bir kez çıkardı. Şimdi aynı şeyleri aylarca yıllarca tekrar tekrar duyuyoruz. Korku salmak amaç
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23