Rusya tüm dünyaya duyurdu! ‘Nükleer savaş riski var’

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov Rusya Yüksek Ekonomi Okulu Ulusal Araştırma Üniversitesinde yaptığı konuşmada, uluslararası stratejik istikrarın bozulduğunu belirterek, 'Mevcut durumda, nükleer savaş yaşanma riski var. Ne yazık ki, bu bir gerçek' dedi.

12 Eylül 2019 Perşembe 12:59
Rusya tüm dünyaya duyurdu! ‘Nükleer savaş riski var’

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Rusya Yüksek Ekonomi Okulu Ulusal Araştırma Üniversitesinde yaptığı konuşmada, uluslararası alandaki durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Uluslararası stratejik istikrarın bozulduğuna işaret eden Ryabkov, "Mevcut durumda, nükleer savaş yaşanma riski var. Ne yazık ki, bu bir gerçek" ifadelerini kullandı.

ABD ile Rusya arasında 2010'da imzalanan Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması'nın (New START) sona ereceğini hatırlatan Ryabkov, "Batı ortaklarımızın hareketleri daha da sert oldu. ABD, New START anlaşması konusunda müzakerelere hazır olmadığını belirtiyor" şeklinde konuştu.

Ryabkov, Rusya'nın, ABD ile stratejik istikrar konusunda müzakerelere açık olduğunu dile getirdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 12:59

YORUM YAZ

  • ghjghj8 gün önce
    sadece nükleer değil afet çeşitleri iklim deprem meterolojik erozyon her türlü silahlar var bu silahlar nükleerden katkatt üstündür olan hayvanlara oluyor savaşlarda allah tüm hayvanları meleklerin peygamberlerin hürmetine çok tehlikeli her türlü savaştankorusun amin
  • hüseyinhüseyin8 gün önce
    Ölümden korkanlar düşünsün. İsrailin şeytani kapitalist sistemin sonunun başlangıcı olacak. Ahir zaman nasıl gelişecek bilmiyorum ancak sonunda kimin galip geleceğini çok iyi biliyoruz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019