• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya tehdit etti: Nükleer savaş çıkabilir

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev, Rusya'nın UCM'de cezalandırılmasının nükleer savaş başlatacağını söyledi.

Yeniakit Publisher
2022-07-06 22:40:00 -
Rusya tehdit etti: Nükleer savaş çıkabilir

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitri Medvedev Batı'yı nükleer savaş ile tehdit etti. Medvedev, Rusya'nın kapasitesini hatırlattı ve en büyük nükleer cephaneliğe sahip ülkenin cezalandırılması halinde tüm insanlığın tehlikeye gireceğini söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Eski Başbakan ve Devlet Başkanı Medvedev'in hedefinde Uluslararası Ceza Mahkemesi vardı. Mahkemenin Ukrayna'daki savaş suçları konusunda dikkatli davranması gerektiğini vurgulayan Medvedev, ABD'nin Uluslararası Ceza Mahkemesini (UCM) baskı altında tuttuğunu iddia etti.

Uluslararası Ceza Mahkemesi üyeliğinden 2016 yılında çekilmişti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov daha önce yaptığı açıklamada, Batı ile yaşanacak bir nükleer savaşı gözardı etmediklerini dile getirmişti. ABD ve AB; Rusya'yı Ukrayna'da sivil katliamı yapmakla suçluyor. Özellikle savaşın başında Irpin ve Buça'dan gelen katliam görüntülerinden Rus ordusu sorumlu tutuluyor.

Suçlamaları reddeden Kremlin ise, Uluslararası mahkemelerin Rusya aleyhinde alacağı hiçbir kararı tanımayacağını ilan etti. Moskova, Kırım'ın yasa dışı ilhakı sonrasında Uluslararası Ceza Mahkemesi üyeliğinden 2016 yılında çekilmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali

Korkak köpekler, yemeyince nükleer.

kuyruk sıkışınca

Küçümsediğin Ukrayna'nın sert direnişi karşısında, çaresizlikten önce sivilleri bombaladınız, şimdi de nükleer bomba tehdidi yapıyorsunuz. Bir çuval paslı cıvata olduğunuzu, bütün dünya gördü. Ukrayna sizin defterinizi 2 ay evvel dürerdi, ama büyük taktiksel hata ile bütün eğitimli askerlerini, doğu cephesine yığarak savaşın uzamasına sebep oldu. Hal bu ki; bir çok cephede, ilk zamanlardaki gibi vur-kaç taktiğine devam etmeliydi. Netice olarak; emperyalist Rusya ve çapsız başkanı, ağır bir yenilgi aldı.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23