Rusya S-400 füzelerini ateşledi! Dünyaya meydan okudular

Rusya, 18 Haziran’da başlayan hava tatbikatlarında Kırım’da bulunan, S-400 füze sistemlerinin test atışları yaptığını açıkladı.

19 Haziran 2019 Çarşamba 16:38
Rusya S-400 füzelerini ateşledi! Dünyaya meydan okudular

Rusya'nın Kırım hava savunma birlikleri, S-400 füze sistemleriyle tatbikatlara başladığını ve başarılı test atışları yaptığını duyurdu.

Rusya'nın Güney Askeri Bölge basın ofisinden yapılan açıklamada, "Güney Rusya’daki büyük çaplı komuta ve personel tatbikatlarının bir parçası olarak hava savunma tatbikatları kapsamında, Güney Askeri Bölge Hava Kuvvetleri ve Hava Savunma Ordusu'ndan gelen S-400 hava savunma füzesi taburunun muharebe ekipleri, geliştirilmiş yeni S-400 füze sistemlerinin Kırım'da başarılı test atışlarını gerçekleştirdi." denildi.

Basın ofisi açıklamasında, "S-400 'Triumf' uçaksavar füze sistemlerinin savaş ekipleri, fırlatma, radar sistemlerinin yerini değiştirme ve yeni pozisyonlara taşıma görevini başarıyla yerine getirdi." ifadesini kullandı.

Açıklamada ayrıca, Pantsir hava savunma füzesi ve silah sistemlerinin, S-400 rampalarına karşı yapılan, düşman hava saldırısına karşı koruma sağladığı belirtildi.

18 Haziran'da başlayan tatbikatların 21 Haziran'a kadar devam edeceği bildirilirken, tatbikata ayrıca Rostov Bölgesinde bulunan S-300 hava savunma sistemlerinin ekiplerinin de dahil olacağı bidirildi.

S-400 Trium Hava Savunma Sistemi

S-400 Triumf hava savunma sistemi, düşmanın keşif uçaklarını, stratejik ve taktik uçaklarını, taktik ve balistik füzelerini, orta menzilli balistik füzelerini ve hipersonik hedeflerini imha etmek için tasarlandı.

S-400 Triumf hava savunma sistemi, yoğun saldırı ve elektronik önlemlere maruz kalma koşulları altında hava saldırısını ve keşif araçlarını (gizli teknoloji kullanılarak yapılan uçaklar dâhil) ve diğer hava hedeflerini imha etme kabiliyetine sahip.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 16:38

YORUM YAZ

 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  uzmanlığı yanlış kardeş fetöcü kırması mısınız???
 • SelâmiSelâmi1 ay önce
  "uzman anal"O SURİYELİLER ... GİRECEKLERMİŞ. ŞERRREFSİZ FETTOŞCU. .
 • meyyidmeyyid1 ay önce
  abd keferesinin neden bu füzeleri almayın demesinin sebebi ortaya çıkıyor..çünkü yükseklerde kafir casus uçakları ve uyduları cirit atıyor çünkü bizim radarımız belli yükseklikten sonra algılayamıyor.ama bu füze sistemi hepsini tespit ediyor.bir füze için abd lile aramızı bozmayalım diyenlere ve anlamayanlara duyurulur...
 • OltayOltay1 ay önce
  Adamlar çalışıyor INŞA'ALLAH biz daha iyisini yapacağız
 • uzman analistuzman analist1 ay önce
  bombala dost rusya bonbala ..bi 5 milyon daa suriyeli gelsinn hauhahahaaahah
 • emekliemekli1 ay önce
  abd le başa çıkabilecek bir güç yok bunu sağır sultan biliyor abd uçakları suriye hava sahasında dilediği gibi uçup vurabiliyor bizi kestane yaprağına çevirdiniz rüzgar nereden eserse o tarafa rus uçağı vurulduğunda da abd göklere çıkarmaktaydık

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Temmuz 2019