• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya: Borçlarımızı ödeyeceğiz

Rusya Maliye Bakanlığı, tüm kısıtlamalara rağmen dış kamu borcuna yönelik ödemeleri gerçekleştirmeye devam edeceğini duyurdu.

Yeniakit Publisher
2022-05-25 17:50:00 -
Rusya: Borçlarımızı ödeyeceğiz

Rusya Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, yaptırımlar ve ülkenin, kamu borcuna yönelik ödemelerde yaşadığı zorluklara ilişkin değerlendirmelere yer verildi.

ABD Hazine Bakanlığının, yatırımcıları Rusya'nın kamu borcuna yönelik ödemelerden mahrum bıraktığına işaret edilen açıklamada, söz konusu adımların Batılı mali sisteme yönelik güveni zedelediği belirtildi.

Açıklamada, “Rusya Maliye Bakanlığı, tüm kısıtlamalara rağmen kamu borcuna yönelik ödemeleri gerçekleştirmeye devam edecek.” denildi.

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov da konuya ilişkin değerlendirmesinde, kamu borcuna yönelik ödemeleri yapmak için gerekli paraya sahip olduklarını belirterek, “Düşman bir ülke tarafından yapay bir şekilde yaratılan mevcut durum, Rusların yaşam kalitesini etkilemeyecek.” dedi.

Rusya’nın dış kamu borcu yaklaşık 60 milyar düzeyinde bulunuyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kamboç Utku

Ödeyeceksin tabi. Ama her şeyi para zannetmen çok acı be lavuk. Haksız yere aldığın canların borcu için inim inim inleyeceksin. Kansız.

432

dünya savaşını başlatmassaz namertsiz alçak korkaklarsız bende dünyanın en büyük kıyamet silahları olacak ben abd kanada natoyu vurmayacam öylemi yerle yeksan ederim bütün alemleri
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23