Ruhani, ABD'ye gözdağı verdi: Ellerinde bir şey yok!

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Amerika Birleşik Devletleri'nin İran'ı hedef alan yaptırım kararıyla ilgili konuştu. Ruhani, ABD'nin elinde kendilerine karşı yeni bir şeyin olmadığını söyledi.

10 Kasım 2018 Cumartesi 13:18
Ruhani, ABD'ye gözdağı verdi: Ellerinde bir şey yok!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerika Birleşik Devletleri tarafından devreye sokulan yaptırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Ruhani: Ekonomimiz etkilenmedi

İran devlet televizyonunda canlı yayınlanan konuşmasında Ruhani, ABD'nin başlattığı yaptırımların İran ekonomisini etkilemediğini söyledi. ABD'nin daha önce zaten kendilerine bu tarz yaptırımlar uyguladığını hatırlatan ve bu gelişmenin yeni olmadığı dile getiren Ruhani, "Yaptırımların ekonomimiz üzerinde hiçbir etkisi olmadı. ABD elindeki bütün silahları daha önce zaten kullanmıştı. Bize karşı ellerinde yeni bir şey yok" dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 13:18

YORUM YAZ

  • nostaljinostalji2 ay önce
    Bir gün İran ı yok edecekler ...
  • Mesut SarpMesut Sarp2 ay önce
    iran milleti kahraman bir halk. Amerikaya Humeyni ile 1979 senesinden beri başkaldıran iran hala konumunu muhafaza ediyor. Amerika iranı yenemez. Eger iran rejimi cökerse baştakilerin cocuklarının, akrabalarının hortumculuk, irtikap ve rüşvetciliginden batar. Pahalılık ve enflasyon altında iranlilar inliyor.
  • Eşref ılgazEşref ılgaz2 ay önce
    Bakıyorum ALLAHÜ EKBER HUMEYNİ REHBERciler YİNE MEYDANLARDA İRANA GÖZ YAŞI DÖKÜYOR Şİİ SAFEVİ YAHUDİ UŞAĞI KALINTILARI SİZİİİİİİ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ocak 2019