• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Reuters: Biden'den beklenmedik karar! Bu kez: İsrail'e tank mermisi satacak! Kongre'den onay istiyor! Rant pazarlıkları yapılıyor

Yeniakit Publisher
2023-12-09 18:44:00 - 2023-12-09 18:54:11
Reuters: Biden'den beklenmedik karar! Bu kez: İsrail'e tank mermisi satacak! Kongre'den onay istiyor! Rant pazarlıkları yapılıyor

Şok eden bir haber Reuters tarafından bu sözler ile duyruldu: ABD Başkanı Joe Biden 'Rant' peşinde: İsrail'e 45 bin tank mermisi satışını onaylamaları için Kongre üyelerini ikna etmeye çalıştığını yazdı. Kararı sonrası değerinde 500 milyon doların üzerindeki silah satışı yapacak

Reuters'ın ABD kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Biden yönetimi Kongre'den Gazze'de Hamas'a karşı yürütülen savaşta İsrail'in Merkava tankları için 45 bin mermi satışını onaylamasını istedi.

Reuters, ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail'e 45 bin tank mermisi satışını onaylamaları için Kongre üyelerini ikna etmeye çalıştığını yazdı.

Reuters’ın ABD kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, Biden yönetimi Kongre'den Gazze'de Hamas'a karşı yürütülen savaşta İsrail'in Merkava tankları için 45 bin mermi satışını onaylamasını istedi.

Senato Dış İlişkiler ve Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komiteleri tarafından gayrı resmi olarak incelenmekte olan ve değeri 500 milyon doların üzerindeki silah satışının gerçekleşebilmesi için Kongre'nin onayı gerekiyor.

Washington'un İsrail'e "körü körüne desteğini" protesto etmek için ekim ayında istifa eden eski Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Josh Paul da şu bilgiyi verdi:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

"Teklif bu hafta başında komisyonlara gitti. Komisyonların İsrail dosyalarını incelemek için 20 gün süresi var. Dışişleri Bakanlığı, satışa hemen onay vermeleri için onlara baskı yapıyor."

Paul'un yorumlarını doğrulayan Biden yönetiminden bir yetkili, Dışişleri Bakanlığı'nın halihazırda hem alt kanat Temsilciler Meclisi hem de üst kanat Senato'nun Dış İlişkiler Komisyonları tarafından "gayriresmi inceleme" altında olan devasa satışı onaylaması için Kongre'ye baskı yaptığını belirtti.

İsmini açıklanmasını istemeyen ABD'li yetkili ise; nihai kararın henüz verilmemiş olmasına rağmen, yönetimin ayrıca Silah İhracat Kontrol Yasası'nın acil durum yetkilerini kullanarak mühimmatın bir kısmı olan 45 bin mermiden 13 bininin, komite ve inceleme sürecini atlamasına izin vermeyi düşündüğünü söyledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Siyonist KOKSÜZ INGILIZ TUREVI AMERIKA NIN KULTUR VE MEDENIYETI YOKTUR, SADECE KUZILDERILI-ZENCI-SIYONIST AMACLI SOYKIRIM VE ISTILA , SAHTEKARLIK VE HIRSIZLIK BARBARLIKTIR, TERORIZMDIR AMERIKA BUDUR.

SIYONIST ABD VD SIYONISTLERIN "ALDATICI KAHRAMANLIK, SAHTEKAR INSANI VE VICDANI DUYGU KONULU, SÖZDE SANAT VE IKIYUZLU ALFI AMACLI PROPAGANDA ICETEN HOLLYWOOD FILMLERI DENETLENMELI, ENGELLENMELI VE "SIYONISTLERIN FILISTIN SOYKIRIMINI UNUTMAYALIM!" UYARI LOGOSU ILE GOSTERILMELI... siyonist google, harita/krokilerde kudüs uzerine gelince HOLOKOSTU UNUTMA mesajini otomatik olarak gosteriyor!".... FILISTIN/GAZZE SOYKIRIMI VE ISTILASI UNUTTURULMAMALI...

Gültekin

BİDEN, ANLAŞILAN KANA DOYMAMIŞ, HEM ATEŞ KESE MANİ OLUYOR, HEM DE DAHA ÇOK MASUMLARIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLUYOR, BUNUN HESABINI NASIL VERECEKLER?, ASIL SUÇLU ABD'DİR, SOYKIRIMA DESTEK VEREN SOYKIRIM YABANDAN FARKI NEDİR? BUNLARIN HEPSİNİN YARGILANMASI GEREKİR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23