Putin'den skandal Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Rusya lideri Vladimir Putin, Türkiye'nin terör örgütlerine karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatına ilişkin skandal bir açıklamada bulundu. Putin "Türkiye'nin harekatı nedeniyle Suriye'nin kuzeyindeki tutuklu DEAŞ'lılar kaçabilir" dedi.

11 Ekim 2019 Cuma 23:03
Putin'den skandal Barış Pınarı Harekatı açıklaması

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine terör koridorunu temizlemek maksadıyla başlattığı harekatla ilgili suskunluğunu bozan Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Türkiye'nin harekatı nedeniyle Suriye'nin kuzeyindeki tutuklu DEAŞ'lılar kaçabilir" dedi.

Putin, "Suriye'nin kuzeyinde DAEŞ militanlarının bir araya toplanmış olduğu bölgeler bulunuyor. Şimdiye dek onların gardiyanlığını PYD/PKK yapıyordu. Şimdiyse Türk ordusu bu bölgeye giriyor, Kürtler söz konusu kampları bırakıyor. Bunun neticesinde onlar da (DAEŞ'liler) kaçabilir" dedi.

Ne olmuştu?

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait F16 savaş uçakları, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat Nehri'nin doğusunda yer alan ve yaklaşık 30 kilometre derinlikteki terör örgütü YPG/PKK hedeflerini Çarşamba günü saat 16:00 sıralarında imha etmişti.

Ayn İsa ilçesi çevresindeki Rami Hava Üssü ve cephaneliği ile Aluk, Mustel, Esadiye, Fender ve Huşan köylerindeki terör örgütü hedefleri, savaş uçaklarınca bombalanmıştı.

Bombardımanda Resulayn ilçesi ve bazı çevre köyler ile Derik ve Kamışlı ilçeleri kırsalındaki terörist unsurlar da vurulmuştu.

Kara Harekatı da akşam başlamıştı

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında kara harekatı da hava saldırısından saatler sonra başlamıştı.

Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Güler ve komutanlarla Barış Pınarı Harekatını Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezinden sevk, idare ediyor.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 23:03

YORUM YAZ

 • Osmanli Kürdü Osmanli Kürdü 3 gün önce
  Bu putka denen ruski her daim her firsati koluyor Türkiye karalama kampanyasina dahil oluyor bu siysetmi kahbelikmi anlayamadik
 • Zeki GedikoğluZeki Gedikoğlu3 gün önce
  labnet olsun sizin haberciliğinize biz sizi müslüman biliriz yahudiden farkınız yok yahudi düzeninin hakim olduğu devirde yahudi kafası hakim olmuş size putin devlet başkanı ve bir açıklama yapıyor dedikleri olabilirmi? olabilir neden bu haberleri sakandal açıklama gibi veriyorsunuz
 • Rus dostRus dost3 gün önce
  Hemen S400leri geri gönderelim.
 • AnkaralıAnkaralı3 gün önce
  Türkiyeye teslim edilmeden kaç arlarsa bizim sorun değil. Oralar bize geçtikten sonra kaçarlarsa o zaman konuşun. Ama Türkiye oraya girmeden PKK=PYD onları salıverebilir. Bu bizim sorumluluğumuz değildir.
 • Öztürk ÖZİSLAMÖztürk ÖZİSLAM3 gün önce
  PKK onları serbest bırakacak ondan sonra suçu Türkiyenin üzerine atacak. Harekatı durdurmak için her türlü pisliği yapacaklar.
 • Mehmet SoyluMehmet Soylu3 gün önce
  Basın fare zehirini, bırak ABD üzülsün
 • İbrahimİbrahim3 gün önce
  Skandal olan ne...
 • Murat gözükaraMurat gözükara3 gün önce
  O hapishanede kimse yok.. Hepsi YPGye.. PKKya.. Çoktan katıldı.. Bunu sen deme bari putin...
 • DELİ DUMRULDELİ DUMRUL3 gün önce
  Aslında biraz da mantıklı konuşmuş. hdpkkypg Kuyruklarını bacaklarına öyle kıstırdılar ki , acısından dolayı Putinin söylediği gibi yaparlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019