Proje Ekrem’in araç saltanatı

Eline tutuşturulan düzmece belgelerle İBB’ye iftira atan ve yalanda sınır tanımayan CHP’li İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildiği 2014 yılında, 145 araçla yürütülen ulaşım hizmetini 213 araca çıkardığı ortaya çıktı.

23 Mayıs 2019 Perşembe 09:09

31 Mart gecesinden bu yana provokatif söylemleri ile toplumu kutuplaştıran CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kirli çamaşırları bir bir dökülüyor. Eline tutuşturulan düzmece belgelerle İBB’ye iftira atan ve yalanda sınır tanımayan CHP’li İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildiği 2014 yılında, ulaşım hizmetlerinde fazladan 68 araç kiraladığı, taşıt kiralama giderlerinin CHP döneminde 3 kat artış gösterdiği belirlendi.

Milyonluk taşıt sevdası

Dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul’a kesintisiz hizmet için çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni (İBB) ‘uydurma kiralık araçlar’ üzerinden karalamaya çalışan İmamoğlu’nun ‘araç saltanatı’ gün yüzüne çıktı. İBB’nin hizmet araçlarını diline dolayan İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediyesi Başkanlığı görevinde, milyonluk taşıt sevdasından vazgeçmediği belgelendi. Beylükdüzü için açıkladığı vaatleri yerine getiremeyen CHP’li İmamoğlu’nun dudak uçuklatan rakamlar karşılığında araç filosu kurduğu ortaya çıktı. Beylikdüzü Belediyesi’nin AK Parti tarafından yönetildiği süreçte, 3 milyon lira olan araç kiralama giderinin, İmamoğlu döneminde 9 milyon liraya ulaştığı saptandı.

CHP’nin dev araç filosu

Beylikdüzü Belediyesi’ni borç batağına saplayan İmamoğlu döneminde binek araç sayısının 79’dan 110’a çıkartıldığı belirtildi. 213 kiralık araç filosuna 9 milyon lira ayıran CHP’li başkan, son model lüks araçları istediği kişilerin emrine sunarak kamu kaynaklarını umarsızca sömürdü. Yıllık 11 milyon lirayı bulan ulaşım giderleri, Beylikdüzü halkının parasının nasıl çarçur edildiğini bir kez daha gözler önüne serdi. 120 kayıtlı binek aracı bulunan Beylikdüzü Belediyesi’nin araç sayısında Türkiye’nin en büyük yerel yönetimi olan İBB’yi yakaladığı, 463 kişinin çalıştığı CHP’li belediyede yönetici başına iki binek aracın düştüğü ifade edildi.

Yalana tokat gibi cevap

CHP/HDP/İP’in İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun uyduruk belgelerle hedef aldığı İBB, yaptığı yazılı açıklamada, yurtiçinden ve dışından gelen misafirlerin kullanımına tahsis edilenler dahil hizmet veren araç sayısının 120 olduğunu bildirdi.

Bu da ikinci İmamoğlu

Sarıyer Belediyesi’nin CHP’li başkanı Şükrü Genç’in de 231 lüks araca günlük 110 bin TL, aylık 4 milyon TL ödediği ortaya çıkmıştı. Kiralık araçlar arasında Genç’in 2 milyon TL’lik lüks makam otomobilin de bulunduğu tespit edilmişti.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 09:09

YORUM YAZ

 • izmirliizmirli27 gün önce
  KİMİ ARKADAŞLAR binali yıldırımla imamoğlu tv ye çıksın diyo BİNALİaptalmı tv ye çıkacak chp li yöneticilerin çoğu yalançı milletin önünde başlıcaklar yalanlara iftiralara sen aklayana kadar seçim bitecek önce İMAMOĞLUbeylikdüzündeki belgelerle açıklanan israfları yolsuzlukları açıklama cevap versinde ama imamoğlundan TIK YOK demekki doğru çünkü belgeli
 • nuhnuh27 gün önce
  Türkiyede şu araç israfına kim dur diyecek. belediyelerin harcamaları kalem kalem neden denetlenmiyor. milyarlarca liramız bu araçların alınması kiralanması v.s. masraflara gidiyor. Kamu kurumları ve belediyeler neden tasarruf etmiyor. Neden kimse kemer sıkmaya yanaşmıyor.Neden kimse lüks yaşantısından taviz vermiyor. Oysaki dış borcumuz cari açığımız sürekli artıyor. Bu borçları harcamaları sakın halka ödetmeye kalkmayın.
 • uyan tcuyan tc27 gün önce
  vergisel açıdan denetleyin ne kaçaklar çıkar. fakat devlet alışmış gidip ufak esnafı denetlemeye.
 • ANKARALIANKARALI27 gün önce
  LÜTFÜl SANASENİNGİBİLEREimamoğlu istanbul belediyesi hakkında belgesiz iftira atınca iftira olmuyo imamoğlunun hakkında beylikdüzü belediyesindeki yolsuzlukları tek tek hemde belgelerle ortaya dökülünce ekremciler rahatsız oldularchp linin iyisi oooolmaz
 • millimilli27 gün önce
  haydar sana söylüyom şu istanbullunun yazdıklarını okursan anlarsın kısa özetlemiş anlamazsan sana davul zurna az gelir anlamayanlara ne güzelde özetlemiş
 • LütfiLütfi27 gün önce
  İmamoğlu,Binali bey"i televizyonda tartışmaya davet ediyor.Dünyanın tanıdığı,esprili büyük devlet adamımız Binali bey,çıksın televizyona,İmamoğlunu rezil etsin.Kimsenin yüzüne konuşamayacağın bir şeyi arkasından konuşmayın.
 • bekirbekir27 gün önce
  Çok basit bu iş ikisi de çıksın televizyona binali yıldırım söylesin bunu canl ıyayında bakalım ne diyecek aynı şekilde o da binaliyıldırıma ve ibb ye yönelik iddialarını koysun EN KARLI VATANDAŞ ÇIKSIN
 • Bagiye Bagiye 27 gün önce
  Katil emperyalist paganist amerikanın beslemesi ekrem allah belanı versin inşallah senin, bunu başımıza saran şerefsiz amerikanında allah belasını versin inşallah.
 • Ahmet TanerAhmet Taner27 gün önce
  Sayın İçişleri Bakanımız, kendisinden ümitvar olduğumuz Süleyman Soylu, bütün bu yolsuzluklar yapılırken siz neredeydiniz, niye hakkında işlem yaptırmadınız. Belediye başkanları vatanı satsa, iş işten geçtikten sonramı haberiniz olacak. Belediye başkanları sınırsız yetkili mi, ve sizin hiç denetim mekanizmanız yok mu? Yoğunum, dağda terörist peşindeyim demekle iş çözülmüş olur mu? Uğratılan zararlar için ilgililerin şahsi mal varlığına neden ihtiyatı tedbir koymuyorsunuz? E-haciz sadece sıradan vatandaşlar için mi çıkarıldı? CHPKK’lıların yolsuzluklarının vehameti arttıkça, sizinde ayıbınız o denli büyüyor. Bari vatanı satanları göz yumarak, onların suç ortağı olmayan, hayallerimizi ve ümidimizi yıkmayın…..
 • haydar günerhaydar güner27 gün önce
  Şekil müslümanları hey dilsiz şeytanlar size diyorum akit ve yorumcuları adam size hodri meydan diyor istediğiniz televizyonda karşılaşalım diyor arkasından atıp tutmak kolay alayınız korkak fare gibisiniz çıksın liderinizde bizde kararımızı verelim
 • AkilAkil27 gün önce
  Oh ne alaa kral çok varmış Türkiye bol haremivarmış
 • munir munir 27 gün önce
  Yaw Biktik bu Patlak Gozlu Kurbagadan Ne Olur Ikide Bir bU kURBAGANIN rESMINI koymayin yeter artik biktik yahuuu
 • ProjeyimProjeyim27 gün önce
  Gerçekten bir litre benzini 16 liradan mı almış YUH ARTIK bittin oğlum sen hiç mi Allahtan koekmadın
 • istanbulluistanbullu27 gün önce
  ekrem fetöcümü bilmem ama tüm fetöcüler ekremci ekrem pkk lımı bilmem ama pkk kandilden destek verecek kadar ekremci ekrem yunanlımı bilmem ama yunanlar istanbulu fetheden yunanlı diyecek kadar ekremci kısaca ekrem vatan hainimi bilmem ama tüm vatan hainleri ekremci
 • ahmetahmet27 gün önce
  bir adam bir seyi cokca dile getiriyorsa bu konuda bir karin agrisi vardir derler. 18 gunluk mazbatali IBB bsk. sonrasindaarac saltanati, usulsuzluk vs laflari eden ekremin harin agrisi belli oldu 2019 Beylikduzu bel. butcesinde 1 litre benzin 16 lira, her personele 2 b.sayar, yazici bakim masrafi milyonlarca lura ...maske dustu, ofke kontrol sorunu ve yolsuzluklar gorundu:))
 • Yavuz 1517Yavuz 151727 gün önce
  Ey bukalemun ekrem, belediyenin kaynaklarını hangi chp yandaşı şirketlerle yiyorsun. Tüyü bitmemiş yetim hakkını yemeye utanmıyor musun? ye ye nereye kadar bukalemun ekrem. Başkanlık koltuğuna gelir gelmez, belediyenin veri tabanını çakmaya çalışan ve bu çalışması son anda engellenen bukalemun ekrem'e İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR teslim edilmeyecektir. İSTANBUL'un, izmir'leşmesine izin vermeyeceğiz.
 • SakineSakine27 gün önce
  Kesinlikle doru bu ,,acaip saltanatbsuruyo ,,biz otobuslerde surunurken o makam araci ve soforu var olmsmasi lazim bi kerem ,,luks bu ,,bide halk adamiyimbdiyo ,,makam aracina binmesin nereye gidecekse otobuse binsin , yok bole luks ,,,akp partisini gormuyomu baksin hepsi islerinevfalan otobusle gidiyo luks yok yani tesekkurler akit en buyuk yaramiza bastiniz ,,imamin arabasi var luks yani
 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i 27 gün önce
  Bu soysuzların alayı yalan Yalan deyince akla hemenonun adı gelir chp chp
 • ihsanihsan27 gün önce
  benzinide 15 liradan almış sahtekar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019