• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu canlı yayında ilk defa açıkladı! Akşener neden istifa etmek istedi?

İYİ Parti kurucularından Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, partiden neden istifa ettiğini ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in neden istifa etmek istediğini açıkladı.

Yeniakit Publisher
2020-11-23 01:45:00 - 2020-11-23 03:11:06

Katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunan İYİ Parti kurucularından Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Halaçoğlu'nun sözleri şöyle:

MHP'de karşılaştığımız sıkıntıların ayınısını İYİ Parti'de de gördüğümüz için Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası istifa ettim. Şöyle bir iddia var. Kayseri milletvekilliğini eşi İzmir'de olduğu için Halaçoğlu istemiyor diye bir söz var. Milletvekili seçimlerine karar verildiğinde ben Meral Akşener'in yanına gittim. "Vekil olmak istemiyorum." dedim. Israr etti Pazartesi getir belgeleri dedi. Ben İzmir ve Ankara olsun istedim, Meral hanım tabi dedi. Aradan bir zaman geçtikten sonra Akşener beni arayıp İzmir ve Ankara dolu sizi Kayseri'den göstereceğim dedi. Ben de bunu kabul etmedim. Bunun üzerine bana bir söz etti. Bunu ilk kez söylüyorum. Kabul etmezseniz Mustafa Erdem'in durumuna düşersiniz dedi. Ben de bundan sonra İzmir'i de verseniz, Ankara'yı da versiniz aday olmam dedim. Ben Atatürk'ten sonra ilk kez Türkler yönetek diye bir konuşma yaptım. Bu bazılarının ağırına gitti. CHP ile ittifak kuracağız denilince ben de buna tartışılmadan böyle bir şeye girmenin doğru olmadığını söyledim. CHP hamlesi ile AK Parti'den gelecek oylara da engel oluyorsunuz dedim. Bunları kampta söyledim ancak darıldı istifa edeceğini söyledi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yusuf Avcıoğlu

halaçoğlu bir siyasetçi gibi yapması gerekeni yapmış.istediğini alamayınca partisinden ayrılmış.farz edelim ankara ve istanbuldan vekilliği kapsaydı meral akşeneri yalayıp yağlayıp en hakiki ülkücü en ulu türk deyip ordan tarihin sayfalarına gidip akşeneri falanca türklüğünün filanca kolundan geliyor diye bizim saflara lanse ederdi.sonrada HDP ile beraber içinde türk olmayan anayasayı yapardı.para ve imkan insanı maymuna çevirir iplerinide başkasının eline verir.ne rezil bir durum
 • Yanıtla

kubra kubra

Yusuf bey tam MAksener'in ''istifa ediyorum'' dedigini soyleyecekken sozunu NEDEN kesti? kesinlikle tesadufi degil, masum degil. okutulmus tembihlenmis robot kubra hanim
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23