Piknikçilere uyarı: Ateşi su ile söndürün

Kütahya'nın Emet İlçe Orman Müdürlüğü ekipler, piknik yapan vatandaşlarla bayramlaşarak yangın uyarısında bulundu.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 10:53
Piknikçilere uyarı: Ateşi su ile söndürün

Yeniceköy Muhtarı Akın Gürkan ve Yangın Müdahale ekipleri vatandaşları bilgilendirdi.
Muhtar Akın Gürkan, yaptığı açıklamada, ''Hava sıcaklığının her geçen gün arttığı bu günlerde piknikte yakılan ateşin söndürülmemesi, alana gelişi güzel cam bardak veya buna benzer gereçlerin bırakılmasının arazi yangınlarının meydana gelmesinde etkili olduğunu vatandaşlarımıza anlattık'' dedi.

'ATEŞİ SU DÖKEREK SÖNDÜRÜN'

Özellikle bayram ve tatil günlerinde gerçekleştirilen piknik sonrasında ailelerin piknik alanlarında yaktıkları ateşi üzerine su dökerek söndürmeleri gerektiğini belirten Yangın Müdahale ekipleri, yaptıkları açıklamalarda, ''Piknik alanlarında bırakılan camlar arazi yangınlarının çıkmasına neden oluyor. Arazi yangınlarıyla sadece maddi yönde bir kayıp yaşamıyoruz. Binlerce canlının da çıkan yangınlarda yok olduğunu görüyoruz. Piknik alanlarında vatandaşlarımız daha dikkatli olmalıdır'' dediler.

Daha sonra Yeniceköy Muhtarı ve Yangın Müdahale ekipleri, piknik yapan vatandaşların bayramını kutlayarak çikolata ikram etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 10:53

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    26 Ağustos 2019