Seçim 2019 Sayfası

Pentagon: YPG'ye desteğe devam ediyoruz

Pentagon Sözcüsü: "Suriye politikamız değişmedi. Koalisyon ortaklarımızla birlikte DEAŞ'ı yenilgiye uğratmak için Suriye ve Irak'ta ortaklarımızı eğitmeye ve donatmaya devam ediyoruz" dedi.

17 Nisan 2018 Salı 18:58
Pentagon: YPG'ye desteğe devam ediyoruz

Amerika Savunma Bakanlığı günlük basın brifinginde Amerika’nın Suriye politikasının değişmediğini IŞİD’le mücadelenin devam ettiğini söyledi.

Amerika Savunma Bakanlığı’nda (Pentagon) düzenlenen günlük basın brifinginde Irak ve Suriye’de devam etmekte olan IŞİD’le mücadeleye yönelik operasyonlar hakkında bilgiler paylaşıldı.

IŞİD’e karşı koalisyon güçlerinin basın sözcüsü Albay Ryan Dillon toplantıya tele-konferans yöntemiyle katılarak sorulara cevap verdi. Toplantının hemen başında da Pentagon adına açıklama yapan bir yetkili Amerika’nın bölgeye yönelik politikasında bir değişiklik olmadığını söyledi. Yetkili, “Bildiğiniz gibi bizim misyonumuzda bir değişiklik yok. Koalisyon olarak IŞİD’i bölgeden tamamen temizleme hedefimizin arkasındayız. Bu hedefimize ulaşmak için Irak ve Suriye’de ortaklarımızı eğitmeye, ekipman desteği vermeye ve danışmanlık etmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Koalisyon Basın Sözcüsü Albay Dillon da, 2019 bütçesinde “Sınır Güvenlik Gücü” ile ilgili bir kalemin göründüğünün hatırlatılması üzerine bu konuda net bir bilgisi olmadığını kaydetti.

Ancak Dillon kendilerinin Irak, Suriye sınırı başta olmak üzere bölgedeki güçleri eğitmeye ve güçlendirmeye devam ettiklerini, IŞİD’in Irak, Suriye sınırında ciddi bir varlığa halen sahip olduğunu aynı zamanda bölgedeki güçlerin IŞİD’ten temizlenen noktalarda da güvenliği sağlamak üzere görev yaptığını söyledi. Bu noktada daha fazla güce ihtiyaç duyduklarını belirten Dillon, halen kaç kişilik bir destek kuvvetin olduğu konusunda net rakamlara sahip olmadığını ifade etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 18:58

YORUM YAZ

 • SalihaSaliha1 yıl önce
  Bunlar dansöz gibi, sirti yüzü belli değil bunlarin, iki yüzlü riyakar mahluklar işde (insan diyemem bunlara)!
 • SerhatSerhat1 yıl önce
  Ya biz daima daimarusyanın yanında olmalıyız . Avrupa ve amerika bizi yoketmek istiyor lar.
 • Vatansever Vatansever 1 yıl önce
  Yav zaten biliyorduk bunu yeni birşey degilki
 • GurbetçiGurbetçi1 yıl önce
  Topunuz gelin evelAllah 7 düvelinizi yok ederiz
 • Ali dvcAli dvc1 yıl önce
  Aslanı köpeğe bogdurmaya çalışıyorlar ama beyhudeise yaramaz
 • abdoabdo1 yıl önce
  hep yalan. bu p.çlerin maksatı tc ye saldırmak.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019