THY-66-TL-Mart-2018

Oyun keyfi GameHub ile buluta taşınıyor

Yüksek konfigürasyonlu bilgisayar gerektiren oyunları web sitesinden oynamaya olanak sağlayan bulut oyun platformu GameHub, Arıkovanı’nda fonlamaya açıldı.

03 Ekim 2017 Salı 20:55
Oyun keyfi GameHub ile buluta taşınıyor

Türkiye’de oyun yayını konusunda öncü bir proje olan GameHub, oyunseverlere bilgisayarlarında sistem yükseltme ve hafıza kaygısı yaşamadan oyun oynama keyfi sunuyor. Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda yeterli desteğe ulaşarak oyun yayını alanında Türkiye’de büyümeyi ve yurtdışına açılmayı planlıyor.

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, oyun tutkunlarının oyun deneyimlerini yeni bir boyuta taşıyacak GameHub’ı fonlamayaaçtı. Bulut üzerinden oyun servisi sunan GameHub, yüksek sistem gereksinimi olan ve 30-40 Gigabyte gibi boyutlara ulaşanoyunların bilgisayara indirmeden web tarayıcısı üzerinden oynanabilmesine olanak sağlıyor.İçerisinde Dota, Battlefield, FiFa gibi birçok popüler oyunun da yer aldığı GameHub için kullanıcılar sadece üyelik bedeli ödüyor ve istediği kadar içeriğe ücretsiz ulaşıyor. Oyunseverler böylece donanıma ayrı, oyuna ayrı paravermek zorunda kalmıyor, masraflarını azaltıyor. 

Yurtdışında ses getirecek

Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri, Yapım ve Yayımcıları Derneği(OYUNDER)’in bulut oyun kategorisindeki ilk ve tek üyesi olan GameHub ekibi,oyun yayını adı verilen teknolojiyi deilk defaTürkiye’ye getiriyor.Koç Üniversitesi Girişimcilik ve Araştırma Merkezi’nde (KWORKS) çalışmalarını sürdüren ekip, şimdiye dek birbirinden farklı birçok projenin destek topladığı Arıkovanı’ndan elde ettiği fonlarla, bulut oyun alanında Türkiye sınırlarını aşıp yurtdışında oyunseverlere ulaşmak ve ülkemizi bu sektörde ileriye taşımak istiyor.

GameHub Özellikleri

Kolay Arayüz

GameHub’ın kullanıcı dostu arayüzü oyun deneyimini daha keyifli hale getiriyor.

Masrafları Azaltır

Donanıma ayrı oyuna ayrı para vermek yerine, oyunseverler bu platformu kullanarak masrafları azaltıyor.

Yüksek Kalite

Platformun yüksek hızlı sunucuları sayesinde 720p video akışıyla oyunları indirmeden oynama olanağı sunuluyor.

Uzman Destek Ekibi

GameHub teknik ekibi oyunseverlere anında destek ve çözüm sunuyor.

Haber Tarihi: 03 Ekim 2017 Salı 20:55

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018