• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Okullar ne zaman açılacak? | Okullar ayın kaçında açılacak?

Bu sene okullar açılacak mı? Koronavirüs salgını sebebiyle okullar mart ayında uzaktan eğitime geçti. Mart ayında başlayan uzaktan eğitim ise 19 Haziran'da e karnelerin yayınlanmasıyla tamamlandı. Salgında rakamların seyrini inceleyen veliler ve öğrenciler bu sene uzaktan eğitime devam edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Pek çok kişi "Bu sene okullar açılacak mı?” , “Okullar ne zaman açılacak?” , “Eylül ayında okullar açılır mı?” , “Bu sene uzaktan eğitim devam mı edecek?” sorularının cevapları araştırılmaya başlandı. Peki, okullar ne zaman açılacak?

Yeniakit Publisher
2020-07-02 10:03:00 -
Okullar ne zaman açılacak? | Okullar ayın kaçında açılacak?

Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan koronavirüs seyahatler aracılığıyla kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Türkiye’de ilk vaka 10 Mart’ta tespit edildi. İlk vakanın tespitinin ardından sosyal mesafenin korunmasının mümkün olmadığı okullar bir hafta tatil edildi. Bir haftanın ardındansa uzaktan eğitim başladı. EBA internet sitesi ve EBA TV üzerinden eğitimler sürdürüldü. Uzaktan eğitim 19 Haziran’da tamamlandı. 20 Haziran’da LGS, 27-28 Haziran’da ise YKS yapıldı. Vaka sayılarını yakından takip eden veliler okulların ne zaman açılacağını ise merak ediyor. İşte, detaylar.

 Okullar ne zaman açılacak? | Okullar ayın kaçında açılacak?

Veliler ve öğrenciler okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Uzmanların sonbaharla birlikte salgının griple birlikte şiddetlenebileceğini belirtiyor olması özellikle velileri kaygılandırıyor.

Konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada “Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki eylül ayında başlayacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise 1 Temmuz’da yaptığı basın toplantısında okullarla ilgili kararın salgının seyrine göre verileceğinin altını çizdi. Bakan Koca, "Salgının seyri belirler. Okulların açılmasına yakın, salgının seyrine göre tartışılır, öneri olursa bunu paylaşırız" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın takvimine göre ise okulların 7 Eylül’de açılması bekleniyor.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23