Seçim 2019 Sayfası

Okulda rezalet! Skandal görüntüler ortaya çıktı

Avcılar’da bulunan bir okulda, kız öğrenciler arasında yaşanan kavganın görüntüleri ortaya çıktı. Olayla ilgili konuşan veliler, söz konusu okulda bu tarz kavgaların sürekli yaşandığını ve öğretmenlerin herhangi bir önlem almadığını ileri sürdü.

11 Ocak 2019 Cuma 16:17

Avcılar’da bir ortaokulda öğrencilerin bodrum katında sürekli olarak kavga ettikleri, diğer öğrencilerin de kavga anını cep telefonuyla kayda aldığı ileri sürüldü.

Ortaya atılan skandal iddiaya ilişkin kavga eden kız öğrencilerin videosu ortaya çıktı. Görüntülerdeki olayların sürekli yaşandığını ileri süren veliler ise duruma yetkililerin el koymasını istiyor.

Öğretmenler nerede?

Olay, Deniz Köşkler Mahallesi’nde bulunan bir ortaokul içinde yaşandı. İddiaya göre, ortaokulun içerisindeki öğrenciler okulun bodrum katında sürekli olarak kavga ediyor. Kız öğrencilerin birbirleri ile kavgası ise başka öğrenciler tarafından cep telefonu kamerası ile kaydediliyor. Yaşanan olayda çevrede hiçbir sorumlu öğretmenin olmadığı ise dikkatlerden kaçmadı. Velilerin iddiasına göre aynı okulda defalarca kez benzer olaylar yaşandı. Yine yetkililerin konuyla ilgilenmediği ifade eden veliler, genellikle güçlü öğrencilerin zayıf öğrencilere şiddet uyguladığını ileri sürdü.

Saç saça baş başa kavga

Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen görüntülerin ilkinde, bir kız öğrencinin diğerini tehdit ettiği ve sonrasında saç saça baş başa kavga ettikleri görülüyor. Görüntülerin devamında ise yine kız öğrencilerin kavga etmesi ve diğer öğrencilerin ayırmaya çalışmaları görülüyor.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 16:17

YORUM YAZ

 • Murat Yalçın Murat Yalçın 3 ay önce
  Öğretmenler nerede ; öğretmenler velinin şımarıklığını tatmin etmekte, evde bir çocuğa söz geçiremeyip en ufak olayda seni sürdürürüm diyen velinin lafından hareketle soruşturma açan Meb in yetkililerine hesap vermekte iş bilmez idarecilerin işini yapmamalarının sıkıntılarını gidermeye çalışmakta ödevini yap terbiyeli ol dediği öğrencinin malına ve canına zarar vermemesi için alttan almakta.Maalesef bu daha iyi günler başta Meb in iş bilmez idarecileri ve kendini bilinçli zanneden bilinçsiz veliler yüzünden çok bencil saygısız ve bilgisiz bir nesil geliyor çünkü herkes oğlunu prens kızını prenses zannediyor oysa çocuk hayatın öyle olmadığını anladığında iş işden geçiyor.Öğretmenini iyi yetiştirmeyen ve hak ettiği değeri ve hakları vermeyen toplum bunun bedelini uzun vadede büyük faleketle öder
 • ÖğretmenÖğretmen3 ay önce
  Öğretmenlerin elbette sorumluluğu var. Lakin iş bildiğiniz gibi değil. Ben bir öğretmenim. İki teneffüs boyunca derse öğretmenden sonra girme konusunda ısrarcı olan birkaç öğrencimi uyardığım ve birinin sırtına dokunduğum için şubatta 3. mahkememe gireceğim. Hiçbir yaptırımınız yok. En ciddi tavrı alsanız bile derhal akamete uğratılır uğraşınız. Tehdit edilirsiniz kah aile tarafından, kah siyasilerden, kah kendi amirleriniz tarafından. Hiçbir öğretmen -hele erkekse- bir kız öğrenciye tek başına müdahale edemez çünkü tahmin bile edemeyeceğiniz sonuçlarla karşılaşabilir, türlü türlü iftiralara maruz kalarsınız. Öyleki pozitif ayrımcılık anlayışıyla bir bayanın ifadesi esastır. Siz kendinizi temize çıkartıyıncaya kadar iş işten geçer. Allah muhafaza yuvanız bile yıkılır ki böyle arkadaşlarımız var. Okul müdürü , bir karış etek giyen kız öğrenciyi uyardığı an okulun koridorlarında çığlık koptu. "Bu adam beni taciz ediyor. Bacaklarıma bakıyor" diye. Bayan öğretmenler sakinleştirip içeri aldılar. Bazıları kalkmış ahkam kesiyor burada. Allahtan korkun öğretmenler hakkında böyle yorum yapılır mı?Ben her gün inancım gereği muhafaza dualarıyla okula gidiyorum. Sığınacağımız sadece Rabbimiz var. Emin olun anlattıklarım az bile. Dile gelmez yaşadıklarımız. Biri sekiz biri beşinci sınıf iki öğrencinin taciz olayına müdahale ettim diye-ki size inandığım dinim üzere yemin ederim mesleğimi ortaya koydum bu meselede- karşılaşmadığım iftira ve kumpas kalmadı.
 • Maalesef ÖğretmenMaalesef Öğretmen3 ay önce
  Zaten hep suçlu öğretmen oluyor. Öğretmenin hiç mi dinlenmeye zamanı olmayacak sürekli öğrenci peşinden mi dolaşacak nerde öğretmen diyen veliler önce kendi çocuklarına karşısındaki insana saygı duymayı öğretsin
 • KulKul3 ay önce
  Öğretmen müdahale etse suç etmese suç ne yapsın öğretmenler.her şeyi allak bullak ettiler.kanun yapanlar nasılsa kendilerinin korumaları var.başkaları ölse umurlarında değil
 • kafkazkafkaz3 ay önce
  simdi oldu tam bir demokratik avrupa
 • savunansavunan3 ay önce
  Öğretmenin elinde yetki kalmadı ki müdahale ettiğinde de bir iftira ile işinden oluyor, öğrencilerin ve veliletin sözüne inaniliyor...
 • AdemAdem3 ay önce
  Okullar toplumun, çocuklar ailelerin aynasıdır. Suçluyu başka yerlerde aramayalım. Aynaya bakalım. (Ayrıca Finlandiya bizim eğitim sistemimizi kıskanıyo!)
 • ZüberZüber3 ay önce
  Bunlarin kaşıntısı var yada arpaları çok geliyo terbiyesizlee
 • hakan uyarhakan uyar3 ay önce
  öğretmen elini sürse hayatı kararır şikayet etse veliden sopa yer yada silah yer gariban öğretmen ne yapsın
 • İşsiz İşsiz 3 ay önce
  Dayakçı, tacizci, tecavüzcü diye diye sindirdiklerinize şimdi de nerede diye arıyorsunuz. Sadece adı disiplin olan yönetmemelik ile ödüllendirilen kuralsızların vandallaşmasından daha doğal ne var?Okuduğu sınıfı, bölümü bilemeyecek kadar ilgili ana babanın yetiştiremediği kaç tane öğrenciye veli olunması bekleniyor?
 • SelimSelim3 ay önce
  Eskiden babalarımız bizi okula verirken eti senin kemiği bizim der öyle verirdi. Yaramaz çocuklarınöğretmenlerden ve disiplinden ödü patlardı. Şimdi öğretmen en ufak bir tiske vursun görevindne oluyor. Böyle durumlar iyi araşrırılmalı sorunlu öğrenciler okuldan atılmalı.
 • muammermuammer3 ay önce
  modern kızlarımız vatana millete hayırlı olsun!
 • mehmet önenmehmet önen3 ay önce
  AHLAK NAMUS SEREF VE AILE KAVRAMLARINI KÖPRÜLERE YOLLARA BETONAKURBAN VERDIK;
 • Ali İhsanAli İhsan3 ay önce
  Yazık yazık... Geldiğimiz duruma bak...
 • ali ekberali ekber3 ay önce
  Eğitim sistemimiz inanılmaz güçlü, bu olaylar istisna. Avrupa'da ve Amerika'da bulunan okullar bize imreniyor.
 • Adamın biriAdamın biri3 ay önce
  öğretmenler nerede diyenler....Öğretmenin öğrenciye hiçbir yaptırımının olmadığını,en ufak bir şikayetten dolayı öğretmenin soruşturma geçirdiğini bilmiyorlarmı sorumsuz medyanınvelilerin ve yetkililerin yüzünden öğretmenler öğrenciden korkar oldu hergün yok dayakçı öğretmen vicdansız öğretmen haberi yapacaksın sonrada öğretmen nerde.Toplumu öğretmene düşman ettiniz o şikayet eden velilerin hiç birisi çocuğuna evde söz geçiremiyor.
 • hasanhasan3 ay önce
  Ogretmenler kapagı devlete atma pesindeler. Kapagı devlete attıktan sonra yat yatabildigin kadar. Hicbirseyle ilgilenmezler. Ogretmenler ve devlet memurları icin performans sistemi getirilmeli.
 • ahmetahmet3 ay önce
  o okulun yönetimi ve öğretmenleri hesap vermeli. Milli Eğitim Bakanlığı ne yapacak bakalım?
 • M Ali KM Ali K3 ay önce
  eğitimin de içine..
 • yorumcuyorumcu3 ay önce
  Öğretmenler önlem alsa, ilk veliler karşı çıkar çocuğumuza karışamazsın öğretmen diye.Nerede o eski öğretmenlerimiz. Rahmetli Şevki Hocam. Okulun bahçesinde görünce sınıfta titrerdik.
 • İSMAİL AYDEMİRİSMAİL AYDEMİR3 ay önce
  Meb nerde ??? Etcep le mi uğraşıyor ??? Projeler başarıya ulaşıyo herhal ...
 • DrilişDriliş3 ay önce
  İyice Conileşiyor ve Avrupalaşıyoruz.Nerede o eski Anadolu kızlarımız,bacılarımız.Allah hidayet versin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019