• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Okul içinde namaza izin vermediler

İngiltere’de bir lisede, İslam düşmanı bir öğretmen, okulun içindeki bir odada cuma namazı kılan öğrencileri dışarıya çıkardı. Öğrenciler buz gibi havada namaz kılmak zorunda kalırken, olay büyük tepki çekti.

Yeniakit Publisher
2021-12-05 22:45:00 -
Okul içinde namaza izin vermediler

Münübe Yılmaz

Bir İngiliz okulunda, bir grup Müslüman öğrencinin soğuk havada dışarıda namaz kılmak zorunda bırakıldığını gösteren videonun ortaya çıkması, Avrupa’da günden güne artan İslam düşmanlığının boyutunu bir defa daha gündeme getirdi. MailOnline’da yer alan habere göre, İngiltere’nin Manchester şehri yakınlarındaki Oldham Academy North adlı lisede bir öğretmen, öğrencilerin cuma namazını kılmak için okul binasını terk etmelerini istedi. 8 öğrenci de dışarıya çıkarak sokakta namaz kıldı. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından okul yoğun eleştirilerle karşılaştı. Sosyal medya kullanıcıları, öğrencilerin soğukta ibadet etmek zorunda bırakılmasını "iğrenç" olarak nitelendirdi.

“Bize ‘Burada ibadet edemezsiniz’ dedi”

Olayı anlatan bir öğrenci, “Okulun içerisinde bir odada namaz kılıyorduk ve bir öğretmen gelip bize ‘Burada ibadet edemezsiniz’ dedi. Çıkarken de kapıyı çarptı. Oldukça sinirli görünüyordu. Oysa uzun zamandan beri bir mescidimiz vardı ve öğretmenler namaz kılmamız için oraya gitmemize izin veriyordu” ifadelerini kullanırken, okul yönetimi, yakın zamanda yaşanan bir selden dolayı çok sayıda sınıf zarar gördüğü için öğrencilerin içeride namaz kılamadığını iddia etti. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, okul da Müslüman öğrencilerden özür dilemek zorunda kaldı.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Bozok

Allah namaz kılanlardan razı olsun.
 • Yanıtla

Selim

Allah rızası için yapılan hiç bir işten dolayı soğuktan hasta olunmaz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23