Okçular Vakfı’ndan Akşener’in iddialarına sert cevap: İspat edemezse…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "İBB'den Okçular Vakfı'na 16,5 trilyon lira aktarıldı" iddiasına karşılık Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan açıklamalarda bulundu.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 15:02
Okçular Vakfı’ndan Akşener’in iddialarına sert cevap: İspat edemezse…

Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Ali Yıldız ve vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Fetih Kupası tanıtım toplantısında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "İBB'den Okçular Vakfı'na 16,5 trilyon lira aktarıldı" iddiasına yanıt verdiler.

"İspat edemezse..."

Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Ali Yıldız, gazetecilerin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Okçular Vakfı'na yönelik, "İBB'den Okçular Vakfı'na 16,5 trilyon lira aktarıldı" iftirasına yönelik sorularını yanıtladı. Yıldız, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden vakfımıza aktarılan bir para söz konusu değildir. Sayın genel başkanı iddiasını ispat etmeye davet ediyoruz. İspat etmediği sürece de kendisini müfteri ilan edeceğimizi ilan ediyorum. Buradan Sayın genel başkana ve yayın organlarına şunu ifade etmek istiyorum. Bu iddiayı baştan yalanladığımızı ve bu iddianın gerçeğe aykırı bir beyan olduğunu, genel başkanlık yapan bir şahsa asla yakıştıramadığımızı belirtmek istiyorum. Çünkü bir genel başkanın elinde hukuki anlamda bir delilin olması gerekirken, mesnetsiz bir şekilde edalı bir dille vakfımıza dil uzatmasını da şiddetle kınıyoruz. Bundan sonra da yaptıklarımızla kendimizi anlatmaya devam edeceğiz" şeklinde yanıt verdi.

“Bu siyasetsizliktir”

Bilal Erdoğan da iddialarla ilgili şunları söyledi:

"Çok üzülüyoruz, kendimizi de zor tutuyoruz doğrusu. Yıllardır bu tür ithamlara maruz kalan birisi olarak ben de söz almak istiyorum. İnsanları zan altında bırakmak, iftirayla, mesnetsiz sözlerle konuşmak bu kirli siyasettir. Bu siyasetsizliktir. Bunlar, bir şey üretemedikleri için insanları iftiralarla kirleterek, başka insanların oylarına talip oluyorlar. Bu çok aşağılık bir noktadır. Yani, bu pozisyon gerçekten bir insana, yakışan bir tavır kesinlikle değildir. Tabii bunlar, bir yandan bizleri üzerken, bu kadar güzel işler ortaya koymaya çalışan insanları üzerken bakın Rumeli bir yandan da bakın Hisarı'ndayız. Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fetih etmeye çalışırken bu işin yapılamayacağını, İstanbul'un fethine kalkışılamayacağını savunanlar vardı. Fatih Sultan Mehmet, bir yandan düşman ile mücadele ederken bir yandan da içerideki hainlerle mücadele etmiştir. Mücadele buysa biz mücadele etmeye varız. Fatih'in torunları olarak bayrağı bıraktığı yerden alıp daha ilerilere Allah'ın izniyle götüreceğiz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 27 Mayıs 2019 Pazartesi 15:02

YORUM YAZ

 • güncegünce22 gün önce
  akşener o oklar yüreğinemi ciğerinemi oturdu.Elhamdülilah osmanlı okçuları yetişiyorsa zorunuza gitmesin.ekruma sordunmu makaryosun heykelinin parasını cebindenmi vermiş.Aslında heykel belediye ödemelerinden çıkmalı yoksa apo teröristinin heykelinide makaryos gibi bunların destekledikleri belediyeler dev letin parasıyla biryerlere yaparlar.Devlet büyüklerinin haricinde heylele ödeme belediye ödeme yapmamalı
 • SerdarSerdar22 gün önce
  Meral Sen kim oluyorsun reisin devletinde konusuyorsun bu devlet reisin ve ailesinindir.
 • Cem İYİ ( ip ; sizsiniz )...Cem İYİ ( ip ; sizsiniz )...22 gün önce
  Fatih değil siz deli İbrahim 'in torunu bile olamazsınız. Netenyahu soyundansınız siz. Meral Hanım 'a iftira atan yorumcular ve niceleri, şerefsiz şerefsiz geziyorlar. Çünkü ispat edemediler.
 • MuratMurat22 gün önce
  Bilale bı tavsiyem olacak.Ne ya ne et çiftlikbank kurucusunu babana söylee.Bir hafta basında aklayın kadroya al.Bide bakanlık verin. Off ne para kırarsın. hiçbir şeye kafanı yorma Alpay Özalan,Kenan Sofuoğlu milletvekili olduktan sonra herşey mümkün.Ha tabi bide İbrahim Tatlıses onuda unutma .Nede olsa bu ülkede herşeyi bilen iki adamdan biri
 • aliali22 gün önce
  çamur atana çamurcu denir. iftira atana iftiracı denir.İftira atan rezil olur.tabii utanma varsa..
 • Ali RüzgarAli Rüzgar22 gün önce
  Abicim madem haklısın aç davanı süründür iftiracı şerefsizleri. Bu şerefsiz iftiracılar sizin kayıtsızlığınızdan cesaret alıyorlar. Açın davaları ki bir daha yalan ve iftira yapmasınlar. Açmazsanız bundan sonra bu haberlerin doğruluğuna inanacağım.
 • YasinYasin22 gün önce
  İspat dediğin ne ki hepsi sizin elinizdeSilersin kayıtlardan olur biter sanki yapmadığınız şey
 • istanbulluistanbullu22 gün önce
  bu CHP İYİ partinin işi gücü iftira atmak nasıl olsa bunlar tazminat ödemeyi göze almışlar çarkcı kemal reise iftiradan yalancılıktan ödedi para trilyonlar bu kaynak bunlatra nerden geliyo bilmem adam belgele diyo hadi açıkla belgeni meral ancak konuşursun seçim var ya bulandıralım millette yerakp arti bu güne kadar hep belgeyle konuştu sizingibi sallamıyo bi tane tazminat aldınızmı açıklayın
 • yesilotyesilot22 gün önce
  türkiyede her horosponan ve her imneden siyasetci olursa yalanlarin yolsuzluklarin sonu yoktur bunlara kulak verenler dahami iyiler sanki onlarinda dibidelikleri kasiniyor ya ondan onlara yandaslik yapiyorlar.
 • hakanhakan22 gün önce
  TÜRK CEZA KANUNUNUN İFTİRA başlıklı 267. maddesinde; "Yetkili makamlara ihbar veya şikayette bulunarak ya da basın ve yayın yoluyla, işlemediğini bildiği halde, hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılmasını ya da idari bir yaptırım uygulanmasını sağlamak için bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır." denilmekte. bunların yaptığına karşılık suç duyurusunda bulunmaz iseler bunların ardı arkası kesilmez. sürekli yapar alışkanlık haline getirirler
 • Ebru harunEbru harun22 gün önce
  İspat et... Meral teyze... Vesselam
 • yyyyyyyy22 gün önce
  meral egül geç.cevap vermeye değmez
 • ŞahbazŞahbaz22 gün önce
  İspat etmezse bu ok senin ......ne tam on ikiden ......n mi?
 • VeliVeli22 gün önce
  Şerefli insanlar iddialarını ispat ederler ispat olmadığına göre demekki o insan şerefsiz oluyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019