OHAL'in görüşüldüğü MGK sona erdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) sona erdi.

17 Nisan 2018 Salı 17:48
OHAL'in görüşüldüğü MGK sona erdi!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplanan MGK’nın en önemli gündem maddesi OHAL’in süresinin uzatılması oldu.

Toplantıda OHAL'in 3 ay daha uzatılması yönünde tavsiye kararı alındı.

MGK toplantısında alınacak tavsiye kararı, MGK toplantısı sonrasında yine Külliyede toplanacak olan Bakanlar Kurulunda görüşülecek. Bakanlar Kurulunun MGK’nın tavsiye kararını benimsemesi durumunda OHAL’in uzatılması ile ilgili alınacak kararı TBMM’ye sevk etmesi bekleniyor.

SURİYE'DEKİ KATLİAMLARIN BİTMESİ İÇİN ULUSLARARASI TOPLUM BİRLİKTE HAREKET ETMELİ

Ayrıca MGK bildirisinde, Suriye'deki katliamların önlenmesi için uluslararası toplumun ortak hareket etmesinin hayati önemi haiz olduğu vurgulandı.

Bildiride, TSK'nın icra ettiği harekatlara müttefiklerin desteğinin beklendiği, Suriye’de kalıcı siyasi çözüm kararlılığının devam ettiği belirtildi.

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Nisan 2018 Salı 17:48

YORUM YAZ

  • yorgunyorgun9 ay önce
    Zalım dersiniz Reisin cekedi % 52 oy alır demekki zalim değil siz zalimsiniz ohal olmasa diyarbakırın altını kazanlar chp de altını kazarlardı ohal demek teröristte hemen müdahale etmek Türkiye'nin gövenligi için Reis gelmeden önce istsnbul sokaklarında pkk haraç toplardı sizin gibi cahiller akşam 8 den sonra sokağa çıkamazdı kapkactan mafyadan vesselam
  • NevşehirliNevşehirli9 ay önce
    Diktatör, secilmiş insan diktatör olamaz .... bilgisiz yobaz vatan haini, sen yolsuzlugun y sini bilmezsin bu yüzden. Gece gece benim terbiye sinirlari zorladin.ALLAH bilir kime uşaklik ediyorsundur.
  • KK9 ay önce
    Zalim diktatörü ohal bile kurtaramayacak Allahın izniyle.Hirsızlık ve yolsuzluk son verecek inşallh.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ocak 2019