• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nereye kadar devam edecek? Başıboş köpekler yine can yaktı!

Yeniakit Publisher
2024-05-21 14:16:24 - 2024-05-21 14:16:23
Nereye kadar devam edecek? Başıboş köpekler yine can yaktı!

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde çocuk parkının önünde bir vatandaşa 10 köpek saldırdı. O anlar amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

İzmit ilçesi Yahyakaptan Mahallesi’nde park alanın önünde evine gitmeye çalışan bir vatandaşa 10 köpek saldırdı. Korkuya kapılan ve saldırı neticesinde yere düşen adamı başka bir vatandaş kurtardı. Korku dolu anlar futbol sahasında bulunan bir şahıs tarafından saniye saniye cep telefonu kamerasına kaydedildi.

"Bu tür saldırılar sık sık oluyor"

Her sabah bölgede yürüyüş yaptığını söyleyen Sedat Uludağ, "Burada çok fazla köpek var. Hayvanlar sevdiğimiz canlılar ancak mutlaka kontrol altında olmaları gerekiyor. Önce insan canı. Hayvanların daha özgürleşecekleri, aç kalmayacakları mekanlar oluşturalım. Hükümet ve belediyelerin işbirliği içinde bu sorunu çözmeleri lazım. Üniversite hastanesine gittiğimiz zaman da orası köpeklerden geçilmiyor. Bu sevimli hayvanları her zaman sevimli göremeyebiliriz. Belirli zamanlarda saldırganda olabiliyorlar. Hayvanlara da zarar vermeden, onları da düşünerek önlem alınmalı. Burası çocuk oyun ve yürüyüş alan. Yürüyüş sırasında koşu yapanlara köpekler saldırıyor. Dün de köpekler bir vatandaşa saldırmış. Bu tür saldırılar sık sık oluyor. Önlem alınmadığı sürece bu tür saldırılar devam edecek" diye konuştu.

"Yetişkin biri olarak tek başına durmaktan ben bile korkuyorum"

Çocuğunu parka getiren Ali Umutlu, “Parkta çok fazla sokak köpeği var. Dün de bir vatandaşa saldırdılar. Bu tür olaylar sık sık oluyor. Sahipsiz hayvanların barınaklara alınması gerekiyor. Tehlike arz ediyor. Çocuk park alanında şu an 8-10 köpek yatıyor. Burası çocuğu tek başına bırakabileceğim bir yer değil. Üstelik yetişkin biri olarak tek başına durmaktan ben bile korkuyorum. Park alanında hayvanlar için kulübenin bulunması yanlış. O kulübe burada olduğu sürece köpekler buradan gitmeyecek.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mert kaya

Tamam haber olacak sayfa dolmalida vebal e giriyorsunuz..haram ve büyük günah.. abartmayin..onlarda kurana göre ummet..akli yok diye toplatmak olmaz..giybet bu....onların koruyucusu Allah .....Allaha hasa muhalefet olmaz.....Arabalarda çocuk eziyor toplatalim mi. Hem daha cok.....hayvan senin canını malını ırzını korur...abartmayin.sorun falan yok...sadece aç hayvan var.besleyin kafanızı çalıştırıp onlem alin.....bu şekil olmaz.....buyuk gunah..

melrknur

ÖLDÜRÜLMELİ? İNSANDA ÜSTÜN DEĞİLLER
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23