• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Neler oluyor? Bir hafta içinde ikinci darbe söylentisi

Dün Abdurrahman Dilipak, Rusların ikili oynamaya başlamasını, CHP’nin sessizliğini ve İlker Başbuğ vakasını göstererek "Bakarsınız bunun bir ucunda darbe planları bile yapılıyordur." demişti. Bugün de Star yazarı Fadime Özkan, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarının arkasından darbe kokusunun geldiğini yazdı.

2020-02-11 11:52:00 - 2020-02-11 12:20:52
Neler oluyor? Bir hafta içinde ikinci darbe söylentisi

İdlib'de yaşananlar, ABD'de Pentagon'a verilen raporlar, iç siyasetteki gerginlikler ve İlker Başbuğ'un açıklamaları...

Yaşanan hareketli siyasi ortamı yorumlayan gazeteci Fadime Özkan, özellikle FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarının arkasından postal kokusunun geldiğini ifade etti. Hem de sadece FETÖ'cüler değil FETÖ öncesi Gladyo yapılanmasının da harekete geçtiği iddiasında...

Bir şeyler olacak

İşte Fadime Özkan'ın yazısındaki dikkat çeken bölüm:

Son zamanlarda belli odaklardan yayılan koku ve pompalanan korku havayı epey ağırlaştırdı. “Bir şeyler olacak”, “büyük bir şey yaklaşıyor” diyerek ikinci 15 Temmuz hazırlığından bahsediyorlar. Bir fısıltı özellikle dolaştırılıyor ortalıkta.

Gladyo yapısı darbe peşinde

CIA’in gölge kuruluşu Rand Corporation’ın Pentagon için hazırladığı rapor, havaya yayılan eskimiş postal kokusunun asıl kaynağı sayılabilir. Sadece FETÖ’nün değil, FETÖ öncesi GLADYO yapısının, askeri darbelerin ve vesayet düzeninin sahibi olan odakların yeni bir tasarım içinde olduklarını biliyorduk zaten. Raporla bunu teyit etmişler.

'"Subaylar rahatız darbe yapabilir' diyorlar"

Tam bağımsızlık mücadelesi veren Türkiye’nin içişlerine karışıyorlar açıkça. Türkiye’yi yeniden ABD yörüngesine oturtmak için “Orta kademe subaylar (FETÖ) tasfiyeden rahatsız, darbe yapabilir” diyorlar.

NATO’cu komutanlara atıfla “askerden askere yeni bir ilişki”nin kurulmasının hayati önem taşıdığı vurgulanırken “siyasi ayak” tasarımdan şöyle bahsediliyor:

“Türkiye’de yaşayabilir bir muhalefet lideri ya da koalisyonunun ortaya çıkması durumunda Erdoğan ve AK Parti 2023’te iktidardan söküp atılabilir. Bu durumda Türkiye’den daha uzlaşmacı bir yaklaşım beklenebilir çünkü 2018’te parlamentoya seçilen üç muhalefet partisi de NATO ve AB ile ilişkilerin canlandırılmasına yönelik çağrılarda bulunuyorlar.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abdrhman

hemen uygun bir zamanda darbe yapacaklara karşı bir yenikapı mitingi yapalım görsün o pislik darbeciler kalabalığı.
 • Yanıtla

dumanlı

Darbe söylentisini gündeme getirenlerin araştırılması lazım. Millet yeni bir darbe girişiminin başarılı olmasına izin vermez. Bu sefer hem yeni darbe girişiminde bulunacakları hemde hapisteki darbecileri hiç bir güç milletin elinden alamaz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı