• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

NASA'dan iddialı çıkış: 10 yıl içinde...

NASA'da görevli bilim insanları, önümüzdeki 10 yıl içinde uzaylı yaşamını bulacaklarına inanıyor.

Yeniakit Publisher
2019-12-27 19:55:00 -
NASA'dan iddialı çıkış: 10 yıl içinde...

Geçmişten günümüze kadar uzanan uzaylı hikayelerini hepimiz duymuşuzdur. Ancak NASA, gelecek 10 yıl içinde bu hikayelerin gerçek olabileceğine inanıyor.

Uzay ve gezegen keşfi görevleri için çeşitli planlar üzerinde çalışan NASA, önümüzdeki süreçte daha çok dünya dışı yaşamı bulmaya yoğunlaşacak. Bilim insanları, gelecek 10 yıl içinde dünya dışı yaşamı bulacaklarına inanıyor.

NASA'nın planları

NASA bilim insanları, mühendisleri, astronotları ve personeli, önümüzdeki 10 yıl boyunca çeşitli uzay görevlerinde görev alacak. Örneğin gelecek yıl Mars'a bir araç gönderecek şirket, kızıl gezegendeki kaya örneklerini inceleyerek yaşamın kanıtlarını arayacak.

Bununla yetminmeyen NASA, Jüpiter ve Satürn'ün uydularına da araç göndererek inceleme yapacak. Ayrıca gezegenleri gözlemlemek için kullanılan teleskopların sayısı da artacak.

Dünya dışı yaşamı bulmaya az kaldı

Aslına bakacak olursak, NASA'nın yıllardır dünya dışı yaşamı bulmaya çalıştığını ve bu nedenle yukarıda bahsettiğimiz planların yeni olmadığını söyleyebiliriz. Ancak bilim insanları, uzaydaki yaşamı keşfetmenin eşiğinde olduklarına inanıyor.

Astrofizikçi ve Nobel Ödülü sahibi Didier Queloz, ''Uzaydaki tek yaşan varlıkların Dünya'da olduğuna inanmıyorum. Çok fazla gezegen ve çok fazla yıldız var. Bu nedenle Dünya'da yaşama neden olan koşullar, mutlaka başka bir yerde de olmalı.'' ifadelerini kullandı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

namık54

Dünyada hayat, Allahın bir mucizesi.Dünya dışında hayat yok, yaşam ortamı yok, dünya bile uzayda, boşlukta dönüp duruyor, hava, su, toprak, canlılar uzaya savrulmuyorlar.Allah bizi imtihan için denemek için burada yaşatıyor ve mülk suresinde söylediği gibi, gökyüzündeki bütün galaksileri, yıldızları bizlere birer süs olsun diye gecemiz aydınlansın diye, hoşumuza gitsin diye oralara yerleştirmiş,Yani Rabbimiz bizi o kadar seviyor ve değer veriyorki, devasa cisimleri bizim için yaratmış.
 • Yanıtla

Alper

Kuranda ,sizi ve bilmediklerinizi yaratan,mealinde bir ayet var.Koskoca kainatın bir sizin için yaratıldığını nerden çıkardınız,geleneksel dinci bakışı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı