Mustafa Eren Hoca’yı rahmetle anıyoruz

On binlerce kişinin hidayetine vesile olan Hacı Mustafa Eren Hoca’yı vefatının 28. senesinde rahmet ve minnetle anıyoruz.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 09:38
Mustafa Eren Hoca’yı rahmetle anıyoruz

 Haber Merkezi 

Nakşibendi tarikatinin en önemli alimlerinden Hacı Mustafa Eren Hoca’yı ebedi aleme göçüşünün sene-i devriyesinde dualarla yad ediyoruz.

Ülkemizin ve İslam coğrafyasının fazıl şahsiyetlerinden Eren Hoca’nın vefatının üzerinden 28 koca yıl geçse de sevenlerinin gönlündeki sıcaklığını halen koruyor. Binlerce talebe yetiştiren ve vaazlarıyla on binlerce kişinin hidayetine vesile olan Eren Hoca, İslami ilimlerin birçoğuna vakıftı. Karadeniz bölgesine Mimar Sinan’ın çizgisini devam ettiren onlarca eser kazandıran Mustafa Eren Hoca estetik bir şuur sahibiydi. 1991 yılında rahmeti rahmana kavuşan Eren Hoca, eserleri ve yaşantısıyla halen yüzlerce kişiye yol gösteriyor.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Temmuz 2019 Pazartesi 09:38

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    18 Ağustos 2019