• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muharrem İnce tepki gösterdi ve ekledi: Bir kaygım var

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıklayan Muharrem İnce, Karaköy'de iki başörtülü kadına yapılan küstah saldırıya tepki gösterdi.

2019-11-19 14:37:00 -
Muharrem İnce tepki gösterdi ve ekledi: Bir kaygım var

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, başörtülü iki kadının Karaköy'de saldırıya uğramasına tepki gösterdi. "Bir insana inancından ötürü saldırılır mı? Benim kız kardeşim başörtülü Nagehan Hanım. Bu saldırıları hepimize yapılmış kabul ediyorum" diyen İnce, devamında "Mağdurları aramak isterim" ifadesini kullandı.

Nagehan Alçı, Habertürk'te 'Muharrem İnce son saldırı olaylarıyla ilgili Habertürk'e konuştu' başlığıyla yayımlanan yazısında 24 Haziran 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP tarafından aday gösterilen Muharrem İnce'nin açıklamalarına yer verdi.

"Dün Karaköy ve Beşiktaş’ta başörtülü kadınlara yapılan çirkin saldırılara yönelik esas ve önce tepki göstermesi gereken kesim o saldırganların kendilerini yakın hissettikleri muhalefet cephesidir, muhalif medyadır, diye yazdıktan sonra Muharrem İnce’yi arayıp bu konudaki görüşlerini almak istedim" diyen Alçı, şöyle devam etti:

"‘Neden çıkıp bir şey demediniz?’ diye girdim söze. Bir tereddüdünü dile getirerek başladı konuşmaya. Dedi ki: ‘Nagehan Hanım açık söylemek gerekirse bu konuda konuşmak doğru mu emin değilim.’

"Bir kaygım var'

‘Neden’ diye sorunca ‘Hem bu saldırılar hem de siyanür intiharları ile ilgili bir kaygım var. ‘Acaba biz bunları konuşunca toplumda bu tür olayların yaygınlaşmasına katkı sağlar mıyız?’ diye kendime soruyorum.’

‘Saldırganlar açık bir başörtüsü düşmanlığı yapan kişiler. Bu da akla CHP’nin bu konuda uzun yıllar sürdürdüğü başörtü karşıtı tavrı getiriyor. O nedenle sizin CHP’nin içinden bir ses olarak söyleyecekleriniz çok önemli. Bu saldırıları nasıl değerlendiriyorsunuz?’ deyince ‘Bu çirkin saldırıyı yapanlar benim gözümde meczup. Böyle şey olur mu? Bunlar toplumun hiçbir kesimini temsil etmiyorlar. Bir insana inancından ötürü saldırılır mı? Benim kız kardeşim başörtülü Nagehan Hanım. Bu saldırıları hepimize yapılmış kabul ediyorum.’ diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sabri GÜÇ

Sayın ince..ne hikmetse senin inanan kesimlere kaygını bizler samimi bulmuyoruz..lakin seçimden seçime camide görünen tayfalardansınız..her gün cuma namazı kılanlardansınız.tıpkı kenan evren de cuma namazını evde kılıyordu :))))
 • Yanıtla

Vatandaş

Bakmayın. Siz onların böyle konuştuklarına bunlara güvenilmez numara yapıyorlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23