• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muharrem İnce partiyi ne zaman kuruyor?

Muharrem İnce haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberleri yakından takip edilmeye devam ediliyor. CHP’deki kurultay sonrası ipleri iyice koparan Muharrem İnce’nin yeni partiyi ne zaman kuracağı sorgulanırken, CHP’de İnce korkusu sardı. Muharrem İnce’nin parti kurmasını engellemek için partide kal çağrılı yapılırken, Muharrem İnce çoktan kararını verdi. Peki Muharrem İnce CHP’den ne zaman istifa edecek? Muharrem İnce ne zaman partiyi kuracak?

Yeniakit Publisher
2021-01-19 11:54:00 - 2021-01-31 17:27:53

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Yalova eski CHP milletvekili Muharrem İnce’nin parti içinde kılıçlarını çektikten sonra kurduğu Memleket Hareketi adlı oluşum tüm hızıyla yoluna devam ediyor. Mustafa Sarıgül’den sonra Muharrem İnce’nin de parti kuracağından korkan CHP yönetimi, Muharrem İnce’ye partide kal çağrısı geldi. Ancak bu çağrı için CHP yönetiminin geç kaldı. Muharrem İnce CHP'den çok yakında istifa edip yeni partiyi kuracağını açıkladı. CHP'den istifa eden üç milletvekilinin de kuracakları partiye katılacağını söyledi.

Muharrem İnce’nin partisinin ismi ne?

Muharrem İnce parti kurmakta kararlı. Hatta Muharrem İnce kuracağı partisinin ismini bile belirledi. Buna göre İnce’nin partisinin ismi Memleket Partisi olacak.

Muharrem İnce ne zaman istifa edecek?

Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin 1 Mart'ta partisinden istifa edeceği iddia edildi. Sosyal medya hesabı üzerinden bugünkü yazısını paylaşan Bayer, "Muharrem İnce parti işini ciddileştirdi! CHP’den 1 Mart’ta istifa ediyor" ifadelerine yer verdi.

Muharrem İnce daha önce yaptığı açıklamada "22 Ocak tarihinde tüzük ve programı görüşmek için arkadaşlarımızla toplanacağız" demişti. Şimdi gözler o toplantıya ve o toplantıda kurucular kurulunun alacağı kararlara çevrilmiş durumda. Kritik toplantı öncesi ise Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer'den dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Bayer, İnce'nin 1 Mart'ta istifa edeceğini iddia etti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gazi

Feto gladyo NATO Chpkkypgpyda = İmamoğlu veya imansızoglu eder mi.....!
 • Yanıtla

Halim Üzgün

Kurunca ne olacak. Bi enayi bulsaydı şimdiye çoktan kurmuştu. Tavuk çişini kurumu ki Bi yumurta vermez. Hepsi bizden götürü ü.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23