Mudanya'dan Ardahan ve Hozat'a sürgün edilen memurlar davayı kazandı! CHP'nin hukuksuzluğuna mahkeme tokadı

7 işçisini geçici görevlendirme gerekçesi ile Tunceli Hozat ile Ardahan Belediyeleri'ne gönderen CHP'li Mudanya İlçe Belediye'sinin hukuksuzluğuna adli makamlar 'dur' dedi. Mudanya Belediyesi’nde görevliyken, 6 aylık geçici görevle Tunceli Hozat ve Ardahan’a gönderilen 7 memur açtıkları davayı kazandı. CHP'li Başkan Hayri Türkyılmaz işçilerin görev değişikliğini yaparken şunu söylemişti: "Mudanya'da belediye görevi, Tunceli Hozat da."

22 Eylül 2019 Pazar 17:05
Mudanya'dan Ardahan ve Hozat'a sürgün edilen memurlar davayı kazandı! CHP'nin hukuksuzluğuna mahkeme tokadı

 Taha Emre Özdemir  Ankara  Mudanya İlçe Belediyesi'nden 'geçici görevlendirme' gerekçesi ile Tunceli ve Ardahan’a gönderilen 7 memur açtıkları davayı kazandı

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Bursa Şubesi Başkanı Erkan Ataman, çalışanların görevlendirme adı altında sürgün edildiğini ve hukukun bu sürgüne dur dediğini ifade ederek şunları söyledi:

'Sonuna kadar işçilerimizin yanındayız'

"CHP’li Bursa Mudanya Belediyesi tarafından Ardahan’a sürgüne gönderilen, üyemiz Eyüp Kalkan ile ilgili, Bem- Bir- Sen Bursa Şube Başkanlığımız hukukçularınca açılan yürütmeyi durdurma talepli davamız olumlu sonuçlandı ve yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Bem-Bir-Sen Bursa şube olarak üyelerimizin sonuna kadar yanındayız."

'Uygulama görevlendirme değil, mobbingdi'

"Uygulama keyfidir. Sürgün, mobbing, yıldırma işlemi olduğu, hakkın kötüye kullanıldığı, keyfiliği hukuk düzeninin korumadığı ortadadır. Daha önce de Mudanya Belediyesi tarafından mobbing işlemlerine tabi tutulan ve asıl işi muhasebe, insan kaynakları olmasına rağmen Temizlik İşleri’nde görevlendirilen kişiler vardı. Bu kararlar da Mahkeme kararıyla iptal edilmişti."

Mahkame kararı

Dava konusu işlemin, uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğurabileceğinden 2577 Sayılı Kanunun 27.maddesi uyarınca teminat alınmaksızın yürütülmesinin durdurulmasına, tebliğe tarihinden 7 gün içerisinde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz yolu açık olmak üzere oy birliğiyle karar verilmiştir."

CHP'li belediyelerin işçi kıyımına yeni kılıfı: Geçici görevlendirme ile 'sürgün'

CHP'lİ belediyeden skandal mobing! Orkestra şefini mezar kazıcısı yaptılar

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Eylül 2019 Pazar 17:05

YORUM YAZ

 • MineMine29 gün önce
  O memurların işlerini düzgün yaptığını düşünmüyorum lakin geçen sene yanlış işlemlerinden dolayı epey yüklü vergi ödedim bu seneki geçen senenin 4 katı cıktı gittim görüştüm ve o zaman yanlış kayıt yaptıklari icin düzeltildi ve normale döndü
 • NamyelüsNamyelüs29 gün önce
  Yalan ve adaletsizlik deyince akla hemen onun adı gelir,CHP,CHP,CHP.
 • Nazım aratNazım arat29 gün önce
  Bu haber SÖZCÜ ve FOX için senenin haberi olurdu Mhp veya Akp yapsa idi
 • HadraHadra29 gün önce
  Ya Bu CHP nin tarihi, karanlık ve kirli İnsanlık suçları ile mühürlenmiş kara lekedir tarihimizde Miletimiz hala uyanmayacakmı? 
 • hsnhsn29 gün önce
  allah göstermesin bir de iktidarı kazandıklarını düşünün herhalde ed-din eline düşsün diye suriyeye görevlendirmeye bile kalkarlardı herhalde. chp ye oy veren müslümanım???? diyen seçmen duy ve gör chp yi
 • gerçek.gerçek.1 ay önce
  bu chpliler hiç akıllanmıyorlar derlerye yılan her zaman yılan sokmadan duramaz.
 • Kemal PaşaKemal Paşa1 ay önce
  İnşallah aynı tokadı kanun hükmünde kararname ile akp tarafından işten atılan memurlarda atacak!
 • AFINIZOLMASIN HUZUR VERMEDİNİZ ALLAH BİLDİĞİ GİBİAFINIZOLMASIN HUZUR VERMEDİNİZ ALLAH BİLDİĞİ GİBİ1 ay önce
  O BUNLARA BİLE BİLEOY VEREN MÜSLÜMANIM DİYENLERYAŞASIN ZALİMLERİÇİN CEHENEM

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ekim 2019