Miraç’ta eller semaya açıldı

Resul-ü Ekrem Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) Mirac’a yükseldiği kutlu gece bütün İslam aleminde ibadet ve tövbe istiğfar ile yâd edildi. Rahmet kapılarını ardına kadar açıldığı kutlu zaman diliminde camileri hınca hınç dolduran Müslümanlar, “Affedilen kullardan” olmak için Allah’a niyazda bulundu. İstanbul’da, Sultanahmet, Fatih ve Süleymaniye Camilerinde adım atacak yer kalmazken, avlulara serilen namazgahlarda Müslümanlar ibadetlerini gerçekleştirdi.

14 Nisan 2018 Cumartesi 12:13
Miraç’ta eller semaya açıldı

HABER MERKEZİ

Bir gece vakti Hak Teala’nın katına yükselen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in miracı bütün İslam dünyasında coşkuyla kutlandı. Gökteki meleklerin yerlere indiği, rahmet kapılarının açıldığı kutlu zaman diliminde eller af ve mağfiret için semaya kalktı.

İstanbul başta olmak üzere yurdun birçok yerinden Selatin camiler affedilen kullardan olmak isteyen müminlerce doldu taştı. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) göklere yükseltildiği ve Allah Azze ve Celle ile aracısız olarak görüştüğü Miraç Kandil’i bütün bir İslam aleminde gözyaşlarıyla idrak edildi.

İslam aleminin emperyalistlerin zulmü altında inlediği bir dönemde Müslümanların gönlüne ferahlık veren Miraç Kandili’ni fırsat bilen Müslümanlar dünyanın dört bir yanındaki camileri ve mescidleri hınca hınç doldurdu. Alemi İslam’ın bekası ve mağfiret için dua eden Müslümanlar gece boyu ibadet etti.

Türkiye’deki bütün Selatin Camileri ağzına kadar dolduran müminler dua ve niyazlarda bulundu. İstanbul’da, Sultanahmet, Fatih ve Süleymaniye Camilerinde adım atacak yer kalmazken, avlulara serilen namazgahlarda Müslümanlar ibadetlerini gerçekleştirdi.


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Nisan 2018 Cumartesi 12:13

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ocak 2019