• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Millî kampanyaya destek verdi CHP işletmesini mühürledi

Milli Dayanışma Kampanyası’na desteğini açıklayarak hazımsızlara tepki gösteren gıda işletmecisi Hilmi Bulut’un işletmesi hazımsız CHP’li Konyaaltı Belediyesi tarafından mühürlendi. “Bir kitaba 2 bin 500 lira veren kerizler çıkmış devlete 1 TL yok diyorlar. Hadi git öteye. Biz bize yeteriz” şeklinde bir paylaşım yapan Bulut, CHP’li trollerin lincine maruz kaldı. CHP’li belediye zabıtaları bir saat içerisinde Hilmi Bulut’un işyerine gelerek sudan gerekçelerle hem para cezası kesti, hem de işletmeyi kapattı.

Yeniakit Publisher
2020-04-06 09:46:00 - 2020-04-06 09:47:48
Millî kampanyaya destek verdi CHP işletmesini mühürledi

 Faruk Arslan  İstanbul 

CHP’nin milletle kavgalı ve ayrıştırıcı zihniyeti virüs salgını sürecinde akıllara durgunluk veren seviyeye ulaştı. Antalya Konyaaltı’da gıda işletmecisi Hilmi Bulut’un, Başkan Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na destek verdiği gerekçesiyle sosyal medya trolleri tarafından hedef gösterildiği, CHP’li Konyaaltı Belediyesi’nin ise işletmesini mühürlediği ortaya çıktı.

Sen misin destekleyen

Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan kampanyaya 5 bin TL’lik destek veren “Kokoreçci Hilmi” işletmesinin sahibi Hilmi Bulut, hayatının şokunu yaşadı. Sosyal medya hesabı üzerinden Milli Dayanışma Kampanyası’na desteğini açıklayan ve millet için başlatılan kampanyaya karşı çıkarak “1 kuruş bile vermeyiz” diyen çevrelere tepki gösteren işadamı Bulut, önce Facebook trolleri üzerinden hedef gösterildi sonra Konyaaltı Belediyesi’nin hışmına uğradı.

Troll hedef gösterdi

Hilmi Bulut, Facebook hesabı üzerinden “Bir kitaba 2.500 TL veren kerizler çıkmış devlete 1 TL yok diyorlar. Hadi git öteye. Biz bize yeteriz” şeklinde paylaşım yaptı. Twitter’da “@BulendEcevit” adlı troll hesap “Laflara bak bol bol denetlemesi var bu arkadaşın, ilgilenelim” ifadelerini kullanarak Konyaaltı Belediyesi ve Belediye Başkanı Semih Esen’i etiketledi. Bunun ardından hakkında linç kampanyası başlatılan Bulut’un işletmesinin önüne bir gün sonra zabıta dadandı. 1,5 dönümlük arazi üzerindeki dev gıda işletmesine gelen zabıta ekipleri 1 saat içerisinde tuhaf gerekçeyle Bulut’un ve çalışanlarının ekmek kapısına kilit vurdu.

Masa bahane

Kendisine ulaştığımız Hilmi Bulut, başından geçenleri şöyle anlattı: “Salgın nedeniyle restoran ve lokantalara müşteri alınması yasak olduğu için tüm masa ve sandalyelerimizi oturulmayacak konuma getirmiştik. Sonra ‘Yağmur yağdığı gerekçesiyle personelimiz evraklarımızın bir tanesini masanın arkasına alıyor. O evrak asılı olmadığı için para cezası kesiliyor. İşlevsiz olan masalar için ‘Bu masalar 1 saat içerisinde kaldırılacak’ dediler. Zabıtaların ilginç talebi üzerine 5 çalışanımla birlikte masaların depoya kaldırılması için hızlıca bir nakliye kamyonu tedarik etmeye çalıştık. Ancak bu süre zarfında zabıtalar tekrar gelerek, ‘Masaları kaldırmadınız’ diye işletmenizi mühürlüyoruz’ deyip kapımıza kilit vurdular.

30 işçinin ekmeğiyle oynadılar

Hukuksuzluğu yargıya taşıdıklarını belirten Bulut, şöyle devam etti: “Sigortalı 30 küsur işçi çalıştırıyordum. Kapıdan paket teslimi ve paket servis olarak işlerimizi devam ettiriyorduk. Virüs süreci zaten gelirimizi oldukça düşürmüştü. Böyle bir zaman diliminde bu kadar çalışanımızın ekmeğiyle oynamayı nasıl göze alır belediye? Bu dünyanın öbür dünyası da var. Yaşadığımız haksızlıklar ahirette elbette adalet terazisinde tartılacaktır. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sizofren savar

KANDİLDEN OY DİLENEN CHP NİN YARDIM KOLİLERİ PKK MAGARALARINDAN CIKARSA HİC SASİRMİYCAM..
 • Yanıtla

ali

sn.içisleri bakanlığı bu denetlenesi alçaklığı denetlemezsen pişman ettirmezsen hakkımız haramdır
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı