Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Sri Lanka açıklaması

Sri Lanka'daki terör saldırılarına ilişkin konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türk halkı, bu şiddet eylemini kınamada Sri Lanka halkıyla beraber ve onlar için dua ediyor. Biz, teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız." dedi.

24 Nisan 2019 Çarşamba 11:38
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Sri Lanka açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türk halkı, bu şiddet eylemini kınamada Sri Lanka halkıyla beraber ve onlar için dua ediyor. Biz, teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız." ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu, Sri Lanka'daki terör saldırıları nedeniyle bu ülkenin Ankara'daki Büyükelçiliğine taziye ziyaretinde bulunarak, açılan taziye defterini imzaladı.

Bakan Çavuşoğlu, mesajında, saldırıları en şiddetli şekilde bir kez daha kınadığını vurgulayarak, Sri Lanka hükümeti ile saldırılarda yakınlarını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini sunduğunu belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, mesajında şunları kaydetti:

"Sri Lanka'da 21 Nisan 2019'da kilise ve otellerdeki masum insanları hedef alarak 300'den fazla insanın hayatına kasteden ve daha fazlasının yaralanmasına sebep olan menfur saldırı ile sarsıldık. Sevdiklerini kaybeden aileleri teselli etmek için kelimeler yetersiz kalır. Ayrıca hayatını kaybedenler arasında bulunan iki vatandaşımız için yas tutuyoruz.  Hükümetimiz adına saldırıları en şiddetli şekilde bir kez daha kınıyor ve Sri Lanka hükümetine ve ailelere taziyelerimi sunuyorum. Türk halkı, bu şiddet eylemini kınamada Sri Lanka halkıya beraber ve onlar için dua ediyor. Biz, teröre karşı mücadelesinde Sri Lanka ile omuz omuzayız." Sri Lanka'nın Ankara Büyükelçiliğinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Sayın Dışişleri Bakanı'na, Türkiye kuruluşları ve insanlarına bu zor zamanlarda sağladıkları büyük destek ve dayanışma için teşekkür ederiz." ifadesine yer verildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 11:38

YORUM YAZ

  • ferhatferhat25 gün önce
    Saldırıyı deaş üstlendi. deas kimin p.çi? abde başkanı saldırı sonrası hemen askeri yardımdan söz etti. bütün bunlar hep kurgu. müslümanları kötü göstermeye çalışıyorlar. yeni zelendayı unutturacaklar. bu arada çin kuatmak için üs kurmaya zemin hazırlayacaklar. bir taşla bir sürü kuş.... iyi tezgah kurmuş bu siyonistler

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019