• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Metroda, Kur’an okuyan kişiye iğrenç taciz

Sözde “demokrasinin beşiği” olarak nitelendirilen İngiltere’nin Londra şehrinde, metroda sessiz bir şekilde Kur’an okuyan bir yolcu, İslam düşmanı ırkçı bir yolcunun “Burası Hristiyan bir ülke. Bizim görgü kurallarımıza ve işlerimizi yapma şeklimize uygun davranın” şeklinde sözlü tacizine maruz kaldı.

Yeniakit Publisher
2021-11-30 23:08:00 -
Metroda, Kur’an okuyan kişiye iğrenç taciz

Münübe Yılmaz

Avrupa’da günden güne artan İslamofobi, Müslümanların ibadetlerine müdahale etme noktasına kadar vardı. Sözde “demokrasinin beşiği” olarak nitelendirilen İngiltere’nin Londra şehrinde metroda sessiz bir şekilde Kur’an okuyan bir yolcu, İslam düşmanı ırkçı bir yolcunun sözlü tacizine uğradı. Skandal olay, geçtiğimiz günlerde Tower Hill yakınlarındaki District hattında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yumuşak bir tonla Kur'an okuyan kişiye birden bağırmaya başlayan ve “Burası Hristiyan bir ülke. Bizim görgü kurallarımıza ve işlerimizi yapma şeklimize uygun davranın” diye çıkışan hazımsız İngiliz, karşısındaki kişiye ayrıca “Saygın yok. Mahremiyetimi ve alanımı ihlal ettin. Ben buradaydım ve ‘Yapabilir miyim’ diye sorma nezaketini bile göstermedin" diyerek yavuz hırsızlığa soyundu. Yaşadığı şokla ilgili konuşan Müslüman ise “O kişi, beni en temel hakkımdan mahrum etmek istedi. Birçok kez onu görmezden gelmeye çalıştım. Tek istediğim her sabah yaptığım gibi Kur’an'ımı okumaktı. Onun ideolojisi ve eylemlerinin başkaları üzerinde büyük etkisi olabileceğini düşünüyorum. Umarım hatalarını anlar ve yolunu değiştirir. Allah onu doğru yola iletsin” dedi. İngiliz Ulaştırma Polisi olayı araştırdıklarını söyledi ancak daha fazla açıklama yapmadı. Olayın görüntüleri Twitter hesabı @TooMuchSuugo'da yayınlandı.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

koray

Sayin YAkit, Boyle uyduruk ve infial yaratacak basliklar atmayin ayip oluyor. Kur’an eğer toplu taşıma araçlarında gösteriş maksadıyla okunuyorsa olmaz mekruh olur. Dinlenmeyen yerlerde Kur’an-ı Kerim'i sesli okumak mekruh sayılir. Sesli okunan Kur’ân’ı hiç olmazsa bir kişinin dinlemesi farzdır. Uygun olmayan yerlerde, herkesin içinde yüksek sesle Kur’an okumak olmaz. Çünkü toplu taşıma aracındaki diğer kişilerin sessiz kalıp dinlemesi gerekir.
 • Yanıtla

Türkiyem

Bir haberi verirken doğru düzgün verin İngiltere haclilarin kuyruğu kayrimüslimlerin büyüğü munafiklerin başda gidenidir dünyadaki savaşların yüde doksan dokuzu ingilizlerin kişkırtması munafiklığı sebebiyle başlamış milyonlarca insanin katletilmesinde ingiliz barmaği var
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23