THY- Euroleague

Metro durağında başörtülü kadına alçak saldırı!

Başörtülü bir kadın çirkin saldırının kurbanı oldu. Başörtülü kadına küfür edip yüzüne tüküren saldırgan, “yobaz” diye bağırırken kameralarca kaydedildi.

14 Mart 2018 Çarşamba 10:37
Metro durağında başörtülü kadına alçak saldırı!

İstanbul Kadıköy'de bir kadın, işe giderken metro istasyonunda saldırıya uğradı. Kamera kayıtlarını izleyen polis, başörtülü kadına küfreden, tüküren ve "yobaz" diye bağıran saldırganın eşkalini belirledi. Polis her yerde saldırganı arıyor.

METRO DURAĞINDA OLDU

Olay, Bostancı Metro Durağı'nda önceki gün sabah saat 07.22'de meydana geldi. İddiaya göre; Darülaceze'de temizlik görevlisi olan Kerime Pehlivan, Pendik'teki evinden Kayışdağı'ndaki iş yerine gitmek için metroyu kullandı. Bostancı Metro Durağı'nda indi ve istasyondan çıkmak için asansöre yöneldi. Asansör bulunduğu kata geldiğinde asansörden ilk olarak inen kimliği belirsiz kişi Pehlivan'ın yanında beklemeye başladı. Pehlivan asansörün boşalmasının ardından asansöre binmek istedi. O sırada etrafın sakinleşmesini fırsat bilen saldırgan, Pehlivan'a önce tükürdü ardından da "Senin gibi yobazlar yüzünden bu ülke bu halde" diyerek sözlü tacizde bulundu. Korkan Pehlivan hızlıca asansöre binerken, saldırgan geriye dönerek tekrar küfretti.

Pehlivan, iş yerine vardığı gibi eşi Ömer Pehlivan'ı aradı. Ardından da eşiyle birlikte Bostancı Karakolu'na giderek şikayetçi oldu. Eşkali belirlenen saldırganın akbil kaydı kontrol edildi.

'SORSANIZ KADINA ŞİDDETE KARŞIDIR'

KERİME PEHLİVAN: Çok korktum. Saçları uzundu, topuzu vardı. Benim kime ne zararım dokunmuş? İşine gücüne giden kendi halinde bir kadınım. Kimsenin kılığına kıyafetine karışmam. İnsanlara kılığından kıyafetinden saldırır sonra da yobaz ben olurum. Sorsanız kadına şiddete de karşıdır. Şimdi yalnız işe gidemiyorum. Bu toplumun bu insanlardan çektiği artık yeter.

SABAH

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 10:37

YORUM YAZ

 • SinanSinan9 ay önce
  Çapulcular hem devlete karsı hemde en cok onlar kullanıyor metroyu meteobusu soysuzlar alçaklar
 • H.ÖzdemirH.Özdemir9 ay önce
  Her türlü rezilliği yaparak bu toplumu ayrıştırmaya çalışan içine şeytan kaçmış olanlar var. Merak etmeyin o şeytanları ile birlikte cehennemde onlara bol bol yer var.
 • ihsihs9 ay önce
  Sayın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız da muhtemelen bu olayı gayet tabii bir olay olarak ve soğukkanlılıkla karşılayacaktır.
 • ihsihs9 ay önce
  Dindar olduğu varsayılan bir yönetim tarafından İhsan ŞENOCAK, Nurettin YILDIZ gibi alimlerin harcandığı bir ülkede bu çok sıradan bir olay. Bu hareketi yapan laiktir ve her hakka sahiptir.

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018