Metiner: Eski AK Parti ömrünü tamamladı, milletin istediği yeni bir Ak Parti!

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, Mehmet Özmen’e gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin 18’inci yaşı nedeniyle sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunan eski siyasetçilere yoğun tepki olduğunu belirten Metiner, “Dava şuurundan yoksun unsurlar güç elde etmek için AKP’lileştiler. Reis bu ayrışma sürecinde AK Parti’nin rotasını yeniden belirlemelidir. AK Parti de artık ömrünü tamamladı. Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var.” dedi.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 20:49
Metiner: Eski AK Parti ömrünü tamamladı, milletin istediği yeni bir Ak Parti!

 Mehmet Özmen  Ankara 

AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti’nin 18’inci kuruluş yıldönümünde yeniakit.com.tr’ye gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu.

“Birilerinin o beylik lafları tepki topluyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti’nin bugüne kadar birçok başarıya imza attığına dikkat çeken Mehmet Metiner, “AK Parti’nin kuruluş yıldönümü üzerine konuşurken yapıp ettiklerinden çok asıl AK Parti’yi geleceğe taşıyacak yeni zihniyet ve süreçler hakkında konuşmak daha anlamlıdır. Birilerinin o beylik lafları inanın halkta artık hiçbir heyecan oluşturmuyor. Tersine tepki topluyor.” şeklinde konuştu.

“Bazı eski siyasetçiler kendilerini vazgeçilmez gösteriyor”

Eski tarz siyaset anlayışından veya ilişkilerinden beslenen eskimiş aktörlerin kendilerini hala değerli ve vazgeçilmez göstermek için tepkilere neden olan açıklamalarda bulunduğunu hatırlatan Mehmet Metiner, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu tür kişilerin kendilerini vazgeçilmez göstermek için AK Parti’nin kuruluş yıldönümü vesilesiyle özellikle lidere vurgu yapan açıklamaları davanın giderek şahsileştirildiğini göstermesi bakımından üzüntü vericidir. Keşke sahiden lidere sadakatı öngören dava ahlakıyla bu yapılıyor olsaydı. O zaman kendi adıma alkışlardım bunu. Lakin AK Parti’nin yıldönümünü Reis eksenli mesajlar üzerinden kendileri için aslında siyasi bir ikbal arayışına dönüştürmek istendiğine tanık olmak, eminim ki AK Parti’yi sadece bir parti olarak değil gerçekte bir dava olarak görenlerin gözünden kaçmıyordur.”

“AK Parti bir dava partisidir”

AK Parti’nin herhangi bir siyasi parti değil ‘dava hareketi’ olduğuna dikkat çeken Mehmet Metiner, “AK Parti’yi şahsi ikballeri için bir işlevsel araç olarak görenler konumlarını ebediyen korumak için ‘Reisçi görünme’ zaruretine inanıyor olabilirler. O yüzden ‘liderin partisi’ gibi bir algı oluşturarak AK Parti’yi dava olmaktan çıkartmaya çalışabilirler. Bu tehlikeyi görmek lazım. AK Parti bir dava partisidir. Ve o davanın lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Erdoğan bu kutlu davanın aynı zamanda bir neferidir. Dava onunla başlamadı, onunla bitmez. Erdoğan’ı AK Parti’nin Atatürk’üne dönüştürmek Erdoğan’ın davasına ihanettir. Evet o kendisiyle gurur duyduğumuz hatta uğruna ölebileceğimiz liderimizdir. Kendisine inancımız gereği itaat eder ve kendisine sadakatle bağlı kalırız. Kendisinin de belirttiği gibi şahıslar ölümlüdür, davamız bakidir. Biz davamızın şaşmaz ve sarsılmaz lideri olduğu için ona sadakatla bağlı olmayı sürdürürüz. Erdoğan’ı AK Parti’nin veya muhafazakar dindar camianın Atatürk’ü gibi gösterenler bilerek davamızı tahrif etmeye çalışanlardır.” şeklinde konuştu.

“Hz. Ebubekir’in sözü dava şuurumuzun manifestosudur”

İslam tarihinden örnekler vererek gelişmeleri değerlendiren Mehmet Metiner, şöyle konuştu:

“Uhud harbinde Peygamberimizin öldürüldüğünü duyanlar savaş meydanını bırakıp kaçmışlardı. Bunun üzerine inen ayeti hatırlamak gerekir. Rabbimiz o insanları uyarırken mealen şöyle diyordu: ‘Muhammed ölür veya öldürülürse siz topuklarınızın üzerinden geri mi döneceksiniz?’ Peygamberimiz vefat ettiğinde Hz. Ömer bu durumu kabullenmekte zorlanır. Öfkeyle sağa sola ‘Kim ki Muhammed öldü derse onu kılıcımla doğrarım!’ diye bağırır. Bunun üzerine Hz. Ebubekir adeta yakasına yapışıp kendisini uyarma gereği duyar. Hz. Ebubekir’in şu cevabı inancımızın ve dava şuurumuzun manifestosu gibidir: ‘Kim ki Muhammed’e tapıyorsa bilsin ki O ölmüştür. Kim ki Allah’a tapıyorsa bilsin ki Allah bakidir.’

“AK Parti’yi sadece bir parti olarak konumlandırıyorlar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı rahatsız eden bazı noktalara değinen Mehmet Metiner, “Reis’in dava şuuruna yaptığı vurguya rağmen o birilerinin Reis üzerinden güya ona ne kadar bağlı olduklarını göstermek adına gerçekte ise Reis üzerinden kendilerini yaşatmak amacıyla serdettikleri sözler eminim ki artık Reis’i de rahatsız ediyordur. Reis davayı öne koyup şahsını ikincil plana attıkça o birileri Reis’i davanın üstüne oturtup AK Parti’yi de sadece bir parti olarak konumlandırdığında Reis’i ve AK Parti’yi var eden zemini ortadan kaldırmış oluyorlar.” dedi.

“AKP’lilerin Reisçilik tasavvuru gerçekte şahsi ikballe alakalıdır”

AK Parti içindeki AKP’lilerin davaya ciddi zararlar verdiğini söyleyen AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, şöyle konuştu:

“İçimizdeki AKP’lilerin bu Reisçilik tasavvuru ile AK Partililerin Reisçilik tasavvuru birbirinin zıddıdır. AKP’lilerin Reisçilik tasavvuru gerçekte şahsi ikballe alakalıdır. Bir yere gelemedikleri veya getirildikleri yerden alındıkları andan itibaren Reis’e düşman kesilirler. AK Parti’yi terkedip başka partilere kaçarlar. AK Partililerin Reisçilik tasavvuru Allah rızası ve dava şuuru üzerine oturur. Onlar Reis’i davanın yılmaz bir lideri olarak gördüğü için Allah için severler. Onlar görev istemezler. Bir makama gelmek için yaltaklanmazlar. Bir görevde iseler onu geçici bir hizmet olarak görürler. Makam ve görevleri değiştiğinde Reis’e sadakatları devam eder ve davaları için bir nefer olarak yola devam ederler. O yüzden AK Partililerin gözünde dava şahıslarla kaim değildir. Lakin lider davamın kaim olması için olmazsa olmaz önemdedir. Davayı liderden, lideri davadan ayırmayı yanlış görürler. ‘Davanın lideri’ ile ‘liderin davası’ bir ayrıma dönüşmez; tersine bütünleyici bir anlam taşır.”

Mehmet Metiner’den gündeme bomba gibi düşecek sözler!

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren iktidar olmuş parti olduğunu ve dolayısıyla gücü temsil eden bir parti olarak zamanla yanlışlıklar yapmasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Mehmet Metiner, Türkiye gündemine bomba gibi düşecek şu sözleri dile getirdi:

“Gücün olduğu her yerde onu elde etmeye çalışanlar olur. AK Parti’nin içine sızmalar bu yüzden olmuştur. Dava şuurundan yoksun unsurlar güç elde etmek için AKP’lileştiler. AK Parti’de fazlasıyla görünür olduklarında da bu kez dava bilinciyle hareket eden AK Parti sosyolojisinin tepkisini çektiler. Kimileri bırakıp gitti. Kimileri de gitmek için vakit kolluyor. İbni Haldun’un bedevilik-haderilik tesbiti bence partiler için de geçerli. O yüzden Reis bu ayrışma sürecinde AK Parti’nin rotasını yeniden belirlemelidir. AK Parti yeni bir Türkiye iddiasıyla ortaya çıkmış olsa bile eski Türkiye şartlarında kuruldu. İktidar dönemlerinde kararlı bir şekilde yeni bir Türkiye inşa edildi. Her dönem kendini yenileyerek bunu yaptı. Bugün geldiğimiz nokta çok farklı artık. Eski Türkiye yok. Eski Türkiye şartlarında kurumuş AK Parti’de artık ömrünü tamamladı. 2001’deki AK Parti’de ısrar, Yeni Türkiye’nin siyaset anlayışının tersine kürek çekmek anlamına gelir.Devir değişti. AK Parti’nin üzerine oturduğu sosyoloji değişti. AK Parti’ye ‘fabrika ayarları’nı dayatmak AK Parti’yi bitirmek anlamına gelir. Yeni Türkiye sosyolojisine uygun yeni bir AK Parti’ye ihtiyaç var. Bir zihniyet değişimine ihtiyaç var. Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var. Yeni bir teşkilatlanma modeline dayanan yeni bir AK Parti.”

“Yeni bir AK Parti kurulmalı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerektiğini söyleyen AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, yeni yapılanmaya ilişkin sözlerini şöyle tamamladı:

“Milletvekillerinin sadece milletvekilliği yaptığı, partinin de dava şuuruyla donanmış yeni kadrolarla yönetildiği bir model şart. Partiyi yönetenler ile meclis grubu kesinkes birbirinden ayrılmalı. Belediye başkanları ve milletvekilleri partiyi yerelde belirleyen veya onların üstünde güç sahibi olan kimseler olmaktan çıkartılmalı. Belediye başkanları partilerinin belirlediği ilkeler doğrultusunda sadece belediye hizmetleriyle meşgul olmalı. Milletvekilleri partilerinin emrinde kendi seçim bölgelerinde gerekli çalışmaları yapmalı. Yasama faaliyetlerinin yanısıra tek işleri seçmen toplulukları olmalı. Parti belediye başkanlarının ve milletvekillerinin veya genel merkezde görevli vekillerin emrinde olmamalı. İşte o zaman güç tekelleşmesinin önüne geçilir. Parti güçlü olur. İl ve ilçe başkanları kimsenin adamı olmadan çalışır. Herkes sadece görevini yaptığında dava kazanır. Bu teşkilat modeliyle yeni bir AK Parti kurulmalı diyorum. İçerde yapılacak tadilatlar korkarım ki amacımıza ulaşmamızı mümkün kılmaz.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 20:49

YORUM YAZ

 • Veli Girgin Veli Girgin 1 ay önce
  Yeni ak parti fikri ve felsefesine katılıyorum
 • İ.KESKİNİ.KESKİN1 ay önce
  Ak Parti gittikçe MHP ye muhtaç hale geliyor. Resim bu. Üstte üretilen söylemler altta yeterli oranda karşılık bulmuyor. Tabanda beklentiler yüksek.
 • ALİALİ1 ay önce
  Metinerin derdini anlıyorum anlamasına da değmez(?)Yeni parti kurarak hiç bir şey yenilenmez! 17 yılda yaşananları fabrika ayarlarına dönerek bile ortadan kaldıramazsınız! Metiner yorumcuları oku ...
 • Fahrettin TepgeçFahrettin Tepgeç1 ay önce
  Sayın Vekilim yaptığınız yorumlara aynen katılıyorum, Aklın yolu birdir. Reisi Cumhurumuzun yaptıklarına saygı duyuyorum, fakat son zamanlarda çevresindeki insanlar yüzünden büyük puan kaybediyoruz. Reis Gerekli değişikliği yapmaz ise 2023 te Ak Parti tek başına en fazla % 20 - 25, Cumhur ittifakı % 30 - 35 alır. Eğitim sisteminde, Tarım ve hayvancılıkta, Orman kanunlarında, Milli emlak ile ilgili konularda, Belediyeler yönetim kanununda, Ticaret kanunlarında, Çevre bakanlığı kanunlarında gerekli değişikliģin yapılmasını arzu ediyorum ve bu fikirlerimi Resi Cumhurumuza iletmek istiyorum. Fakat etrafında etten duvar örülmüş, olması gereken tüm işlerin olmaması için her şey yapılıyor. Bu olumsuzluklar Ülke ekonomisini dolayısıyla toplumu olumsuz etkiliyor. Allah Reisi Cumhurumuza, Devletimize, Bayrağımıza ve Milletimize zeval vermesin. Amin.
 • SalihSalih1 ay önce
  Doğru laf etmiş.İlk başta kendisi uzaklaştırılmalı partiden.Blediye seçimlerinde kendisi yüzünden Kahta kaybedildi
 • Enver Yaltırak Enver Yaltırak 1 ay önce
  Yerinde tedpitler .Ak saclilarla kaşarları ayırmak gerekir.Dava şuurunda olgun,genc,dinamik yeni insanlar gerekir. Sokağa, pazara,kahveye,derneklere özgüven ile çıkabilen, toplumun gündemini takip eden,sorunlara partisinin tüm organlarında çözüm üreten, protokol meraklısı olmayan,il ve ilce başkanlarının kurumlara patizanca müdahale etmek,kendini one çıkaran çözümler yerine,bilgi ve sorunları derleyip toplayıp genel merkeze bildirecek egosuz il başkanı, ilçe başkanı gerek.
 • KADİRKADİR1 ay önce
  Metiner en önemli noktayı unutmuş: ihale yasası ve ihalesiz verilen işler. Ne Cengiz inşaatmış! Bedaş, Eti alüminyum, eti bakır falan filan tabii bir de milletin a... k..... lafı var. Askerde bi laf vardır S.S. Yapacaksın diye birileri de bizi S.S. soyuyorlar galiba.
 • Av.Muhammet AydınAv.Muhammet Aydın1 ay önce
  Altına bir imzada benden.Her kelimesi doğru tespitler ve önerilerle dopdolu bir yazı...
 • metemete1 ay önce
  ''Dereyi geçerken at değiştirilmez.'' Son zamanlarda Türkiye'mizin o kadar çok iç ve dış sorunları varken;iktidar bunlar ile uğraşırken sonucunu düşünmeden parti kapat yeni parti mi aç diyorsun?
 • vatan hepimizinvatan hepimizin1 ay önce
  yeni bir partiye değil bırakmasının bilen ülkesini seven liderlere ihtiyaç var tespit et akıllı bir vatan evladına bırak sana da yazık bu bir bayrak yarışı olmalı iyi koşana bayrağı ver
 • delilodelilo1 ay önce
  eüaş soma işl.müdrüü ve yanındaki m.s ve y.çüç cehapali nin ne rezillikler, devleti nasıl zarara uğrattıkları,kurumu aile şirketine akraba şirketine çevirdikleri,mobbing,yalan ,dolan,fitne,haksız şartnameler,maaşalr,mesailer daha neler neler,,,bunların arkasında duranda akp ilçe başlkan yardımıcı a.e...ya eüaş genel mdürülüğü,,,devlet ne kadar zarar uğratılıyor, şehir içindeki göbdeğinde ki iş yeri her çalışana günlük 6 tl . yol parasıo ödüyor, üretim olmaya santralde devletten emekli işçiler işe alınıyor ve bunlkara fazla yüzdelik ve mesai veriliyor,,gerek yok, ankara şartnamelere bile bakmıyor..vah Tayyip ERDOĞAN vah Ülkem vah Türkiye...bitmişsin...( ve siz muhafazakar medya hele hele haber 7 bunları yayımlamıyor bile, en üyk zararı sizler veriyorsunuz ak partiye)
 • mustafamustafa1 ay önce
  yemeye doymadınızmı.yiye yiyeartık kusmaya başladınız.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Hiç kimse söyleyemiyor ama Metiner söylemeye çalışmış asıl sorun Reisin kendisinde ve inadında Reis hatalarından vazgeçmezse Akparti silinir gider hatalar nelermi? Suriyeliler yabancı afgan türki siyahi vs damat hayvan hakları kanunu büyükadadaki atlar için verilen söz adalet sisteminin kokuşmuşluğu tarım ve hayvancılığın bitmesi eyt süresiz nafaka idam sözü doğudaki kaçak elektrik kullananların parasını millete ödetmek 49bin dolarlık çanta zihniyeti çıkamayan kanunlar rezil özel üniversiteler yabancıların basit sınavla doktor mühendis olması vs vs
 • kiowakiowa1 ay önce
  Tayyip Erdoğan'a en çok zarar veren teşkilatlar...maalesef çoğu rant peşinde ve cehapelileri kolluyorlar...haber 7,a haber ve buraya en az 50 defa yazdım isimleri verdim,kurumları verdim fakat kimsenin vesizinde umurunuzda değil...2023 de ki seçimlerde akp liler akparti yi bitirecek..
 • ihsanihsan1 ay önce
  onu reis bilir sen merak etme
 • HakkıHakkı1 ay önce
  Ak parti aslında ömrünü 1 Eylül 2016 tarihinde suçsuz devlet memurunu Haksız, hukuksuz ve Adaletsizce işten atarak tamamladı. Allah zalimleri sevmez!
 • muharremmuharrem1 ay önce
  Ak partili olmayanlar sızdı.evet.biz ak partili olanlarıdadışladılar...biz ak partideykenhayatta olmayanlar yada çocuk olanlar şimdi biziak partinin içinde kendilerini yer edinmek biryerlere gelmek içinak partinin özünden gelenleri dışlıyorlar.özellikle bu izmirde yapılıyor...Ayrıca ak partide kurulduğundan beri aynı kişileri tekrar tekrar vekil başkan yapmalarıdaak partiyi gönül verenbizler içindede derin üzüntüyaratıyor...ak parti gercekteneski ak parti değil...ve seçmeninide asla sahip çıkmıyor...
 • serhatserhat1 ay önce
  dava diye diye kandırdınız bizleri......... nedavası hergün paralı askerlik çıkıyor şehitler babasının kesesinden gidiyor........ özelleştirmelerle milti milyarder olanlar. enerji baronları halka zulmedenler ya vatandaş elektrikfaturasından korkaroldu....... vekili bakanı eyt lilerin üzerine gülüyorlar.... ya poşeti bile paralı yaptınız... eğitim sisteminin içine ettiniz.......teoğ u kaldırdınız.... saymakla bitmez millete zulum ediyorsunuz bir paket sıgara 20 tl olmuş......... akp ultra lüks harcamalar ultra lüks makam araçları bizleri bıktırdı..... bize anadolu kaplanları iliyimizi kanımızı emdi.......... akp bitmiştir birdaha barajı bile aşamaz ..... görün bakın ilk seçimde ne oluyor o kırmızı koltuklaraltlarında patlayacak.........bir daha hava otururlaro koltuklara
 • ihsihs1 ay önce
  Bu adam muhtemelen Pelikancıların lideri ya da sözcüsü durumunda. Zaten AKP yi de geri planda onlar yönetiyor.
 • AHMETAHMET1 ay önce
  Hiç beklemezdim Metiner bu laflarıyla AK partinin sonunun başlangıcını getirmiş. Düdüğü çalmak buna düşmüş. Yanıldığı bi şey var bir parti miadını doldurduysa lideri bir daha dikiş tutmaz.
 • DumanlıDumanlı1 ay önce
  İlkesiz partiler böyledir. Kişi ile kaimdirler. Kuruluşta beyaz sayfa açarlar. İktidar olurlar. Obeyaz sayfayı kirletirler. Tarihin çöplüğünde yerlerini alırlar. 1950 yılından beri böyle olmuştur. İktidara gelmiş bazı partilerin isimleri bile hatırlanmaz. Babacan Davutoğlu boşuna çıkmıyor AKPnin ömrünü tamamladığını görüyorlar.
 • oğuzoğuz1 ay önce
  Konuşmasak işimizi yapsak, çalışsak proje üretse iş yapsak ülkemizi kalkındırsak olmazmı..konuşa konuşa ülkeyi batıracaz...
 • AliAli1 ay önce
  ila istisna her dönem Reisimize destek verdim. Ona ağladım ve dua ettim ve ömrümden ona verilmesini cidden istedim. Ülkem ve Ümmet için bunu istedim. Fakat yaşadığım ilçede gördüğüm adı AKP li olan ancak şuursuz ve basiretsiz davranan partili yetkililer öteden beri çok dikkatimi çekiyordu. O gözle teşkilatın genel yapısına baktığımda sosyal anlamda bir chp liden ayırt edemiyecegim hal ve tavırlı ancak adı AKP li olan cillop giyimli amerikan sigaralı kısa pantollu ve çorapsız yoğun parfümle namaz kılan saç çok özenli elinde sigara cüzdan ve telefonu tost yapıp tutan, aşırı giyim savurgani tipleri hatırlayın. Bu haldekileri bu hallerinden dolayı yadırgamıyorum ancak Bana Reisin işaret ettiği "Asımın Nesli" betimlemesi ile taban tabana zıt bir mental duruş var gibi geliyor. Bu bağlamda dik duran ve diklenmeden ceddine bağlılığı hal tavır giyim kusam komple olan ve görev verilirse alıp verilmezse küsmeyen cengaverler laazim.
 • SelâmiSelâmi1 ay önce
  BAYRAMDA TATLIYI FAZLA MI KAÇIRDINMEEEMEET. AYARIN KAÇMIŞ.
 • AkitçiAkitçi1 ay önce
  Ben demiştim gemiyi ilk terk edenlerden olur bu herif.ahada dediğim çıktı.reisi putlaştıranları eleştiriyor ama kendisini vareste sayıyor.halbuki en büyük şakşakçılardan biri kendisi.
 • AliAli1 ay önce
  Erdoğan ve ekibi büyük bir mücadele verip bu ülkeyi nereden nereye getirdiler. Elbette bunu halkın desteği ile yaptılar. Evet hataları eleştirelim, düzeltmeye çalışalım ama bunu yapalım derken iktidarın elden gitmesine chpnin ve beraberindeki millet düşmanlarının başa gelmesine neden izin verelim? "Fetöcüler ayıklanmadıkça benden de akrabalarımdan da erdoğana oy yok, partide davayı unutup menfaati peşine düsenler var o yüzden erdoğana oy yok" diyenler Allah muhafaza eskaza kılıçdar yada imamsızoğlu başa gelse çok mu fetösüz ya da vatanperver bir yönetime kavuşmuş olacaklar? Buna pireye kızıp yorgan yakmak derler. Yorganı yakmakla belki pirelerden kurtulursunuz ama sonuçta ya donar ölürsünüz ya da zatürre olur çekersiniz. Yeni bir yorgan temin edene kadar da mevcut olanı bırakamazsınız yoksa akıbetiniz aynı olur. Bu millete bu kadar hizmet etmiş bu ekibi, soysuz trollerin de dolduruşuna gelerek bir de biz yalnız bırakmayalım. Mutlak sterillik hâli ancak laboratuvar şartlarında mümkündür. Günlük yaşamda elimizde ağzımızda etrafımızdaki her şeyde bakteriler virüsler cirit atıyor. Ama vücudumuzun bağışıklık sistemi güclü olduğu sürece hasta olmuyoruz. İşte biz "tek vatan tek bayrak tek millet tek devlet" temeli üzerinde bütün bir ümmete islam düşmanlarına karşı "kefeni sırtında" (bkz. 15 temmuz) mücadele verip hizmet eden bu lidere ve ekibine verdiğimiz desteği ama bu sebepten ama şu sebepten çekersek vatan millet din maneviyat düşmanlarının gücü ele geçirmesine fırsat vermiş oluruz ki bu ahmaklığın hesabını Allaha veremeyiz. Gerek yurt içinde gerek dünya çapında sahip çıkılan onca mazlumun hakkını ödeyemeyiz dahası vesilesi olacağımız her türlü zülmün haksızlığın ortagı oluruz. Erdoğan öncesinde araba almayı hayal bile demeyecek bu milletin şimdi altında arabası olmayanı yok. Asgari ücretliyiz diye dert yananların bile arabası var. "O da mı olmasaydı" demeyin erdoğan olmasaydı rüyanızda görürdünüz arabayı siz. Gerek nerden nereye geldiğimizi unutup nankörlük ederek, gerek hamasi duygularla mangalda kül bırakmayıp gerçeklerden uzaklaşarak, gerekse vatan millet düşmanı açık ve gizli hainlerin dolduruşuna gelerek erdoğana destek olmaktan vazgeçersek erdoğana hiç birşey olmaz olan yine bize olur. Oturduğu yerden atıp tutan devlet kurtaran klavye kahramanları, masabaşı kahramanları, çay sohbeti kahramanları daha iyisini yapcagınızı düşünüyorsanız kurun bir parti. Tamamen vatanperverlerden oluşan içine fetöcü bilmemneci hiç bir ajanın sızamayacağı steril bir ekip oluşturun. Erdoğanın 2002de yaptığı gibi ilk seçimde ortalığı silip süpürecek bir kampanya yürütün. CHPKKİPçi hainlerin eline fırsat geçmesine izin vermeden başa gelin güzel güzel yönetin ülkeyi. Elinizden tutan mı var? Yok bunu yapamıyorsanız o zaman oturun yerinize sizin için mücadele eden bu insanları harcayıp kendinizi de memleketi de yakmayın.
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 1 ay önce
  Bozuk rejime ayak uydurur ve hala fakir ve fukarayı kapitalizme ezdirirseniz ne yenisi kalcak ne de eskisi partinin. Allah aşkına bu Akpartide akil adam diyeceğimiz ve Reise gerçeği göstercek danışmanlar yok mu? Feryad ediyoruz seçim sonrasıkapalı kapılar arkasında yazılan reçetelerin hiç biri doğru bir yaraya merhem olmayacak. Hala yüzeysel ve gerçeği görmeyen eski alışkanlıklar üzerindenyazılanlar hiç bir işe yaramayacak. hala kandırmaca kendini avutan pansuman tedbirler. mesela hala İstanbul il başkanı şunun bunun adamı diye niye hala orada.? Bunu sağır sultan bile biliyor. Ama bu tipleri birleri tarafından hala korunuyorsa ve gerçek sorumlularhiç bir şey olmamışcasına rahat rahat koltuklarında ise ne Şunun parti kurmasını ne şunun birlik beraberliği bozduğunda şikayet etmeye hiç hakkınız yok.
 • Ezhet sevinçEzhet sevinç1 ay önce
  Metiner in yorumuna aynen katılıyorum.Teşkilatı yenileyerek reis bu işin içinden çıkamaz.Bu kripto azgın azgın azınlıktan kurtulmadan teşkilat yenilenmez. Bunu yapmaya kalkışırsa içerdeki brütüsler ihanet eder. Şuan parti teşkilatı dışında olan ak partinin vizyonuna misyonuna sahip dava adamlarıyla gizlice ortalığı karıştırmadan sessiz sedasız yeni bir parti kurdurup sonra usulca bu yeni partinin başına geçmeli. Böylece kripto, yalaka, reisi överek kendi yerini sağlamlaştıran menfaatçi tipler devre dışı kalır. Yoksa iş çok çok zor...Düşünsenize istanbul sözleşmesi imzalattırılıp erkeği köleleştirme, aileyi paramparça etme, lutiliği normal kabul ettirme bu dönemde ak partiye yaptırılıyor. KADEM gibi uğursuz ahlak düşmanı bir dernek ahlaksızlığa alkış tutuyor millete reis adına çemkiriyor, salya sümük saldırıyor. Bunun islam ahlakıyla, reisin ahlakıyla ne alakası var. Tam kominist, ateist bir uygulama reise yaptırılıyor. Uzman geçinen kriptolar etrafını sarmış, yanlış yönlendiriyor, yanlış yaptırıyorlar. Yazık çok üzülüyorum. Ahlaksız bir millet yok olur, yok olur, yok olur. Ahlaksızlığın dışındaki konular tamam. Ama ahlak yok, aile yok.Böyle bir millet varmı yer yüzünde???
 • Ergun66 Ergun66 1 ay önce
  Belki iyi biridir ama şu herife hiç kanım ısınmadı. Ne demişti Cuma’da hoca akrabanı koru gözet diye bu onu sülaleni torpille memur yap anlamış.
 • Enes aydır Enes aydır 1 ay önce
  Metin bey doğru söylüyor
 • egeliegeli1 ay önce
  o saydıklarının içine kendisinide katmayı unutmuş.yeniside artık kurtarmaz.partiyi bırak ülkeyi batırdınız.elli yıldabelimizi düzeltemeyiz.kendi cahilimizfakirimiz yetmedi10 milyona yakın sığınmacı aldınız.içindekilerin yarısı ya ajan ya terörist.Allah sonumuzu hayır etsin diyorum lakin sonumuz hayır değil.soyunuz kurusun.
 • KaraKara1 ay önce
  Doğru söylemiş. Yeni akp refah partisidir ve lideri fatih erbakandır.
 • Niyet NeNiyet Ne1 ay önce
  ben bu adama güvenmezdim, Erdoğan’ın da güveneceğini sanmıyorum. boyundan büyük laflarını geri yer yakında.
 • hasanhasan1 ay önce
  millet yeni bir parti istiyorsa onu da biz kurariz diyorsun yani....peki senin gibi sigirlarla mi kuracak reyisiniz yeni partiyi
 • MuhakkikMuhakkik1 ay önce
  Günaydın beyler nihayet ayaklarınız yere basmaya başladı.Tabandan koparak bir dava savunulamaz.Yorulanlar kenarda oturmasını da bilmeli.Eğer dava sözkonusu ise....Şayet dava hesap-kitab-cep-makam-mevki ise zaten bu kanser bu kitleyi öldürür.Sorumlularda en üstteki yetkililerdir.Çevreyi kuşatan bir avuç ''seçilmiş'' seçkinin basiret kaybının neticesi.....
 • HakHak1 ay önce
  Eski hdp li ne kadar da boş konuşuyor.
 • Hamza CandaşHamza Candaş1 ay önce
  Kısmi doğru tesbitler üzerine tehlikeli sloganlar bindirmiş.Şüphelendim
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  çok doğru söylüyor. akp de yahudileşti onada güven kalmadı. ekonomi bakanı bayan hıristiyan kökenli yahudidir. kocasının adıda davittir. kocasının adını hiç bir yerde bulamazsınız saklamışlar önlemini almışlar belli olmasın diye. uyuma reis sen uyumazsın biliyorsun reis fakat sende onlardan yanasın one minute falan hep senaryo. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
 • sukrusukru1 ay önce
  Sayın Metiner çok haklı.Son seçimde yenilen darbenin gerçek sebebi nedir biliyormusunuz,Barınç,Dişli ve bunun gibi birkaç tane şahısın hâlâ partide barındırılması ve kovulmak biryana yakınlarının millet vekili yapılmasıdır.Bu şahıslar böyle mükâfatlandırılmaya devam ederse ak parti ben dahil yakın akrabalarımdan zırnık oy alamayacak,yeminle söylüyorum.
 • SüleymanSüleyman1 ay önce
  Metiner ilk defa mantıklı birşey söylemiş
 • YavuzYavuz1 ay önce
  Tebrikler metiner 2 senedir söylediklerimizi iyi anlatmışsınız reis te inşaallah dikkate alır eksik bu işte siz ve şamil tayyar gibi adamları kim susturdu özeleştiri yapmayan bir partiye döndü ak parti hele belediye başkanları için söyledikleriniz yüzde yüz doğru
 • SuatSuat1 ay önce
  Imamoglu alir secimi
 • Ne davaymış Ne davaymış 1 ay önce
  Ortada bir davadır lafıdolaşıp duruyor ama ne olduğu belli değil her yere çek. Eğer islam davası ise faizci piyangocu zinacı işbirlikçi abci bir islamcı ha ha ha.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Birileri ve reis alternatif aramaya başlamış.E yoksa işin sonu çöküş olur.Acaba gül ikinci ak partiyi mi kuruyor.Bizde uyandık artık.Birileri birilerin devamıysa oy yok
 • SeyidSeyid1 ay önce
  Harika bir tespit
 • Çare SizÇare Siz1 ay önce
  “AKP’lilerin Reisçilik tasavvuru gerçekte şahsi ikballe alakalıdır”Maalesef doğru... Ve dertleri ümmet falan değil, Reis'in gözüne girelim, makamları kapalım...İş çığırından çıktı...Galoş çizme, geldiğimiz yeri gösteriyor. Milletin içinden gelen Erdoğan'ın galoş giymek aklına bile gelmez... Çevresindeki yalakalar yüzünden topraktan kaçan insan durumuna düştü...Dertleri Erdoğan'a faydalı olmak değil, kendi ikballeri... Maalesef onları oraya alan da Reis... Allah sonumuz hayreyleye...
 • A. Yücel A. Yücel 1 ay önce
  Dindar nesil yetiştiremeyen dava zamanla kurur gider.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019