Memur-Sen: Acılı anneleri desteklemek insanlığın şartı

Memur-Sen Konfederasyonu, 5’inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin ardından gerçekleştirdiği 31’inci İl Temsilcileri Toplantısı’nın sonuç bildirgesini açıkladı.

11 Eylül 2019 Çarşamba 09:53
Memur-Sen: Acılı anneleri desteklemek insanlığın şartı

 Ertuğrul Şahan  Ankara 

Memur-Sen Konfederasyonu, 5’inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin ardından gerçekleştirdiği 31’inci İl Temsilcileri Toplantısı’nın sonuç bildirgesini açıkladı. HDP/PKK tarafından zorla dağa kaçırılan çocuklarını almak için günlerdir HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan acılı anneleri desteklediğini belirten Memur-Sen şu ifadelere yer verdi; “Terör örgütü tarafından kandırılarak dağa götürülüp ellerine silah verilen çocukların anneleri tarafından Diyarbakır’da cesaretle ve onurluca başlattıkları eylemde çocuklarına kavuşma özlemlerini, feryatlarını amasız, fakatsız destekliyoruz. Annelik insiyakıyla fıtri olarak gelişen bu süreci desteklemeyi insan olmanın zorunlu sonucu, insan kalmanın şartı olarak görüyoruz. Çocukların bir an önce ailelerine kavuşması dileğimizi bu vesileyle kamuoyu ile paylaşıyoruz.”

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 09:53

YORUM YAZ

  • takoztakoz9 gün önce
    memurları hallettin sıra siyasette

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019