"Melih Gökçek'ten Mustafa Sarıgül mesajı"

Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz, geçtiğimiz günlerde Mustafa Sarıgül hakkında tweet atan Melih Gökçek'in, bu paylaşımı yapma nedenini yazdı.

11 Şubat 2019 Pazartesi 11:24
"Melih Gökçek'ten Mustafa Sarıgül mesajı"

Milli Gazete yazarı Adnan Öksüz, geçtiğimiz günlerde CHP'den istifa ederek DSP'den aday olan Mustafa Sarıgül hakkında dikkat çeken paylaşım yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in, neden böyle bir açıklamaya gerek duyduğunun arka planını yazdı.

İşte Adnan Öksüz'ün yazısının o bölümü...

MELİH GÖKÇEK’TEN MUSTAFA SARIGÜL MESAJI!

Melih Gökçek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı iken istifa etti. Daha doğrusu istifa etmek zorunda kaldı… Belki son bir dönem daha aday olmak istiyordu, olmadı!

Mustafa Sarıgül, yeniden Şişli Belediye Başkanı olmak için tüm gücünü ortaya koyuyor. Partisi CHP aday yapmayınca, “İlle de olacağım!” diyerek DSP’den belediye başkan adayı oldu. Peki, bu iki ismi neden andım?

Siyasette ‘hırs’ belli bir yere kadar makul görülebilir. Hatta gerekli de addedilebilir. Ama belli bir noktadan sonra ‘keskin sirkenin küpüne zarar verdiği’ misali, kişiyi yıpratıcı bir hâl alabilir.

Gökçek de, Sarıgül de hırslı birer politikacı.

***

Geçenlerde Melih Bey, Mustafa Sarıgül’le ilgili sosyal medyada bir paylaşımda bulundu. Şu cümleleri paylaştı;

“Kılıçdaroğlu sırf enaniyetini tatmin için Sarıgül’ü harcadı... Ama Sarıgül sahada Kılıçdaroğlu’nu eziyor. Kılıçdaroğlu’nun Şişli’de siyasi intiharını görmek için aşağıdaki videoyu izler misiniz?” Melih Gökçek’in paylaştığı 46 saniyelik videoda, Mustafa Sarıgül kalabalık bir vatandaşla birlikte halkı selamlıyor, esnafla tokalaşıyor.

***

Merak ettiğim şu; bayram değil, seyran değil Melih Bey Mustafa Sarıgül hakkında bu paylaşımı neden yaptı?

Daha doğru soru şudur belki; Melih Gökçek, Mustafa Sarıgül hakkında bir paylaşım yaparak ne anlatmak istedi?

Sizce…

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 11:24

YORUM YAZ

 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 8 ay önce
  Sayin öksüz, durup dururken sen sarıgülü niye öptün.
 • BayramBayram8 ay önce
  Yahu ne kadar sacma yorm yapiyorsunuz adam sari gule sana firsat dogdu gelecegin gelecegin chp nin baskanligina hazirlan diyor
 • Hayati yılmaz Hayati yılmaz 8 ay önce
  Çünkü kendisi de aynı durumda.
 • VatanseverVatansever8 ay önce
  Al birini vur Ötekine!
 • Hidayet çelik Hidayet çelik 8 ay önce
  Özür diledim hakkınızı helal edinyorumun koyulduğunu geç fark ettim. Allaha emanet olun.
 • Hidayet çelikHidayet çelik8 ay önce
  He he melih de isyan etsin öyledemeye getiriyor güya hadi ordan . Ne zaman anlayacak bu ahmaklar zerrenin bile.Allahın izni olmadan hareket kabiliyeti olmadığını bu işler kendi kendine mi oluyor zannediyorsunuz Allahın eleği eliyor bu kul ila cehennemi zumera bu kul ise ila cenneh diye uyanın artık bırakın bu nefis atına binmeyi.
 • Mehmet öksüz Mehmet öksüz 8 ay önce
  Melih bence tayyibe bir mesaj gönderiyor sarıgül üzerinden ediyorki bak beni siyseten harcarsan bende sarıgülgibi yaparım diyor ama çok gec kaldı atı alan üsküdarı gecti.
 • Tahir YIKMAZ Tahir YIKMAZ 8 ay önce
  Bence fetocu parselci melih koltukdan neden atildi feti terör örgütüne yardım ve yataklık etmektenden mi yoksa hitsizlikdan mi her ikisindede hesap vermek zorunda degil mi?
 • Ahmet Ahmet 8 ay önce
  İkisi de partisinden kovulmuş insancıklar hala neyin kavgasını yapıyorlar gitsinler Yunanistan da adaylığı koysunlar belki kazanırlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019