• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mehmet Şimşek beyanname vermeyenleri uyardı! Pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz

Yeniakit Publisher
2024-04-18 14:33:00 -
Mehmet Şimşek beyanname vermeyenleri uyardı! Pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Şimdiye kadar gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit ettik" ifadelerini kullandı.

Bakan Şimşek, X hesabından yaptığı paylaşımda gelir vergisi mükelleflerine ilişkin verileri paylaştı. Şimşek, 2023’te kira, ücret, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iratlardan gelir elde eden 1,8 milyon mükellef ile ticari, zirai veya serbest meslek kazancı olan 2,6 milyon mükellefin gelir vergisi beyannamesi verdiğini belirterek, "Beyannamelerini zamanında veren tüm mükelleflerimize teşekkür ederiz" dedi.

Beyanname vermeyen mükelleflere davet

Şimşek, şimdiye kadar gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit ettiklerini açıklayarak, "Beyanname vermeyen mükelleflerimizi ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Şimşek, paylaşımında adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadelede kararlı olduklarını vurguladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Adem

Ulan siz beyanname verin ülkeyi nasıl batırdınız nasıl faiz batağına çevirdiniz senide seni getirenide ilk seçimde yine sandığa gömeceğiz defolun gidin milletin sırtından inin milletin üç kuruş kirasına göz dikmişsiniz zam vergi faiz zulüm başka ne bilirsiniz

Berat

iflas eden tüccar eski defterleri karıştırırmış. Devasa yatırımlar, Akpli yamyamların şişirdiği borçları kapatmak çok güç. Gerçeklere dönüş gerek. israf bitmeli, ama nerde hep tasarruf denir ama sadece lafta kalır. veya kendileri trilyonlarından geçmez, başkalarının kuruşları ile uğraşırlar. özeleştiridir. AKP nin yeteri kadar yağcısı var
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23