Seçim 2019 Sayfası

Mansur Yavaş'ın ilk icraati danışmanlarının maaşı!

İlk oturumu kavgayla sonlanan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ikinci oturumunda; Mansur Yavaş'ın danışmanlarına vereceği maaş düzenlemesine ilişkin teklifi gündem maddelerine eklemesi tepkilere sebep oldu.

14 Nisan 2019 Pazar 18:24

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ikinci oturumu Mansur Yavaş başkanlığında düzenlendi. Yavaş'ın 8 maddelik gündemin arasına Ankara'ya verdiği vaatleri ile ilgili hiçbir düzenlemeyi koymaması tepki çekti. İkinci oturuma ilişkin yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulunan AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Osman Özdemir; "Bugünkü meclisin 8. maddesinde Belediye Başkanlığı danışmanlık kadrosunda çalıştırılacak personele verilecek ücretlerin belirlenmesine ilişkin başkanlık yazısı düzenlemesini gördük" dedi.

'Maddeler arasında Ankara'ya verdiği vaatleri görmek isterdik'

Özdemir, meclisin ilk oturumlarında Ankara'ya verilen vaatlerle ilgili bir madde bulunmamasına üzüldüklerini belirtirken; "Sayın Mansur Yavaş ilk meclis kararının, öğrenci evlerine verilen suda yüzde elli indirim uygulanması olacağını söylemişti. Biz bu ilk oturumlarda sembolik bir mana taşıdığı için Ankara'ya yapılacak bir hizmetin maddesini de beklerdik. Gençlere vaad ettiği bir bilişim merkezi ya da 24 saat açık kütüphane veya öğrencilere 52 biniş hediye ulaşım kartı maddelerinden birini görmek isterdik" ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Nisan 2019 Pazar 18:24

YORUM YAZ

 • YusufYusuf6 gün önce
  Siyasi konulara girmeyi sevmem. Her siyasi oluşumun, iyi olan veya olmayan yönleri vardır. Siyasiler elbetteki eleştirilebilir. Ancak, edep ve ahlak sınırları aşılmamak şartıyla..SERKAN isimli şahır, "Lan" diye söze başlamış Ankara BB için. Utanmadınmı SERKAN? Yakıştırabildinmi kendine?
 • SerkanSerkan7 gün önce
  Lan Mansur Başkan Öğrenci evlerine suya indirim yapsa, hepiniz öğrenci olur, Eğitimli kültürlü insanlar olursunuz kaza ile :))
 • Mustafa TalhaMustafa Talha9 gün önce
  Ali aydın insan neyse zıt gittiği şeyden bıkarmış, Din iman ne zamandan beri maske olmuş ? Zulmü sizin gibi münafıklar yapar buda bir gerçek ki, siz böyle aptal olduğunuz sürece ülke olarak kaybetmeye devam edeceğiz, daha ağır konuşmaya sizin gibi varlıklara değmez
 • Ali AydınlıAli Aydınlı9 gün önce
  Biz vicadn sahibi Münafıklıktan uzak insanlarız. Maskesi din iman olanların aslında istabulda yaptıkları zulmü gördük yaşıyoruz münafıklıkları tescillendi. artık gönlümüzde din iman diyenlere güvenimiz sıfır sıfır
 • osman özbayosman özbay9 gün önce
  Yavuz 1517 o mustafa kemal in heykelini sıvazlamakdiye saygısız cümlenden dolayı seni kınıyorum o MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olmasaydı şu an müslüman bir ülkede yaşıyor olmayacaktın sakın unutma senin dedelerin ingilizlerle işbirliği yapıp bu ülkeyi satmışlardı aksini iddaa edenlerle her ortamda belgelerle beraber kanıtlamaya hazırım gerçekleri öğrenmeye cesaretiniz varsa buyrun arkadaşım.....
 • VatandaşVatandaş9 gün önce
  Mesut sarp sen varya kesinlikle fotoşcusun calısmıssın baya dersine
 • vatandaşvatandaş9 gün önce
  Ankara hizmete ihtiyaç yok diyorsa görmek lazım yazık oldu Ankaramıza....
 • Ali VeliAli Veli9 gün önce
  Mansur değil Ak Partili belediye Başkanı olsaydı o aynı şeyi yapmayacak mıydı? Neticede tüm Belediyelerde durum aynı..Lütfen birbirimizi kandırmayalım. Mecliste vekiller bir gecede maaşına dünya zammı yapıyor, vakıflara kimselere sorulmadan milyon dolarlar aktırılıyor. Tabii basına da..Birazda kendi öz eleştirimizi yapalım. Müslüman isekeğer doğru görüp doğru yorumlamak lazım. Demezler mi sonra tencere dibin kara senin ki benden kara..rabbim secdeye düzgün gidenlerden eylesin hepimizi...
 • ahmetahmet10 gün önce
  Adam ne cevap vermiş bu soruya yazılmamış. Videoda cevabı yok. haber tek taraflı
 • Ali A.Ali A.10 gün önce
  Vatandaş adlıkullanıcıya yorumum rahmetli Erbakan'ın şu sözü olsun: Siyonizm öyle bir beladır ki, ben hiç siyonizme hizmet eder miyim? dersin ama bakarsın ki siyonizmin askeri olmuşsun. Bir başkasına siyonist diye laf atarken "muhtemelen" oy verdiği partinin siyonizmin uşağı olduğunu anlayamamış.
 • Cem yağcıCem yağcı10 gün önce
  Hala bunların vaadlerine inananların olduğuna inanamıyorum. Bunlar kendi söylediklerine bile inanmıyorlar.
 • Mikail okuroğlu beylikdüzü Mikail okuroğlu beylikdüzü 10 gün önce
  Serkan 1994 chp belediyesine bir bak çöp toplama kadrosuda ama istanbulda bile deyil tam sayısı 10 binleri aşmıştı nureddin sözen .
 • Yunus Yunus 10 gün önce
  Olacak hepsi bekleyin görün.
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney10 gün önce
  Insanlar layik okdugu gibi yonetilirler. Mansur Efendi 5 yil devletin mali deniz yemeyen domuz misali kepceyle goturecek. Bu uckagitciyi bu millet nasil secti akil almaz olay yahu. Istanbul da da tipik Feto suratli Imamoglu pusuda. Kimi secerdeniz oyle yonetilirsiniz, bu Mansur un adi skandallarla anilirken sectiniz simdi o da size gostersin yonetimin ne oldugunu yiye yiye patlar munafik....
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU10 gün önce
  ANKARALI AK PARTİNİN HİZMETLERİNDEN RAHATSIZ OLDU.BUNDAN SONRA ANYAYI KONYAYI GÖRECEKLER.
 • VatandaşVatandaş10 gün önce
  Fetoş çu  burda yorumlarda bile belli ediyorsunuz kendinizi soysuz lar siyonist k.pekleri
 • MercanMercan10 gün önce
  Siz halkın iradesine ne kadar takoz olursanız karşılığını da alırsınız genel seçimde. Halkın mesajı alınmamış anlaşılan. Sizin kullandığınız yetkileri seçilmiş bir başkandan almaya çalışıyorsunuz. Yazık
 • Yavuz 1517Yavuz 151710 gün önce
  mansur'un ilk icraatı mustafa kemal'in heykelini yıkayıp sıvazlamaktı. Heykeli yıkadıktan sonra sorgu sual olmuyor zaten. Sırada ki icraat en yakınından başlayarak yandaşların cebini doldurmak. Varın, 5 yıl boyunca neler yapacaklarını sizler düşünün. ANKARA'lılar sahte senet hazırlayan mansur'u seçtiklerine daha şimdiden bin pişmanlar. Her yerde bunlar konuşuluyor. Hipnoz mu edildikte mansur'a oy verdik diyorlar. Maalesef yeni yeni uyanıyorlar. Yazık oldu ANKARA'ya. ANKARA'yı toplanmayan çöp dağları, ödenmeyen işçi maaşları, sıfır icraat ve devasa bütçe açıkları bekliyor. AK BELEDİYECİLİĞİ çok arayacaklar çok. ANKARA'yı zor bir 5 yıl bekliyor.
 • FERHATİZMİRFERHATİZMİR10 gün önce
  bankamatik memurluğu .. calışmadan maaş alınıyor söylemleri. belediye şirketlerinde calısan işçileri cıkarmak için uydurulmuş bir kılıf.personele ayrılmış bütçe bellidir. yeni işçi alması için bütçede değişiklik gerekli. büyük bi pay ayırması lazım. bunu da meclisten onay alarak gerçekleştirmeleri lazım. bunu da yapamıyorlar. onun için belediye şirketlerinde calısanları bi kılıf uydurarak çıkarmak kendi adamlarını almak. mansur belediye başkanlığı seçilirse seçimden önce 20 bin işçi alınacak demişti chp li bi vekil... yani bunu yerine getirmek için bişeyler yapılacak. dürüst olun. chp nin uydurduğu sahte belgelerle yok söyle olmus böyle olmus demeyin. eğer bi usulsuzluk olduğunu düşünüyorsanız suç duyurusu bulunacaksınız. böyle sahte belgelerle algı yapmayın..
 • hakanhakan10 gün önce
  yorumları okuyorum da gerçekten bazılarının gözleri kör olmuş. yarın ülkede kaos cıkartırlar da nerde bu devlet derseniz burda hükümete küfredenlerin ta ......... ... satılmıslar. 2013 den beri hükümetin yapmış olduğu tam bağımsızlık mucadelesini gözleri kör olanlar göremiyor. uydurulmus belgelerle yalan haberlerle beyinleri sulanmıs kus beyinliler...batı ülkede ortalğı karıstırmak için fırsat kollarken satılmıslar da bunların değirmenine su tasıyor.
 • ABUZERABUZER10 gün önce
  Nekadr kolay kendinden olmayanı sebatayYahudi yunan rum sionıist gibi suçlama.bu yakıştırmaları yapanlar ilk aynaya baksın .sizden başka Müslüman yok herkez din düşmanı .islamda güncelleme yapılmadı dendığı zaman hepınız lal oldunu dilsiz oldunuz sağır oldunuz çünkü ALLAHIN YARATTIĞI KULDANKORKTUĞUNUZ KADAR ALLAHTAN KORMADINIZ .
 • IsmailIsmail10 gün önce
  Bu adam 3 kuruşa tenezzül eden bir adam ankaranin anasını ağlatacak
 • Mesut SarpMesut Sarp10 gün önce
  Birileri Korkuyorlar, öküzün altında buzagı arıyorlar ve Mansura saldırıyorlar. Ankaradaki durum istanbuldan farklı degil. Bakin Kalyon İnşaat’ın İstanbul’daki işlerine: Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı. Hasköy’deki tünel işi de. Asya bölgesi içme suyu projesinde de varlar. Başakşehir Stadyumu’nun inşasında ve Ataköy Atık Su Arıtma Tesisi ve Tavukçu Deresi ıslahı da Kalyon’a verildi. Taksim Meydanı Projesi’ ve Terkos-İkitelli İçme Suyu Hattı. Beykoz Dereseki’de yeşil alan talanıyla inşa edilecek 553 villa projesini yapacak şirkette Kalyon iştiraki var. Çağlayan Meydanı’ndaki otopark ihalesi dahi Kalyon’da. Fikirtepe’nin yol altyapı işleri ihalesi de onların. Yaptıkları ev inşaatları bir yana, İstanbul’da doğal olarak belediye ile çalıştıkları, 3. havalimanı gibi merkezi hükümetin dağıttığı onlarca ihalede Kalyonun.Kalyon için İstanbul milyon değil milyarlarca kazanç demektir. Bu küçük bir ülkeye yetecek kadar rant demek. Sabah-ATV bu paralarla alındı. Korkuyorlar ellerinde tuttukları bu ekonominin yönetiminde inisiyatifi kaybetmeyi. Kendi maddi çıkarları“Beka”, “terörle mücadele”, “istiklal savaşı” diye yüce söylemlerin ardına gizleniyor! Ama Ankarada durum Allah'in izniyle farkli olacak.
 • SerkanSerkan10 gün önce
  Biri bana anlata bilirmi bankomatikciler kimler oluyor nasil calismadan maas aliyorlar ilk defa duydum bogle birsey
 • Cevat Cevat 10 gün önce
  Suratsiz meymenet siz gocmen....selanik selanik sabataist itikat teraki yahudi ve sabatayist harakettir devami olan chp.........dinsiz kafir musrik bunlar....
 • Cevat Cevat 10 gün önce
  Suratinda meymenet yok itin....buda kripto sionist yahudi ve sabatayist olabilir....babasi nerden geldi arastirmak lazim....selanik sabataist selanik yahudilerin den olmasin.....cumhuriyetin kurucu kadrosunun hepsi selanik sabataist kripto yahudi lerdi......TUM selanik yahudilerin i ist ankaraya ve izmire doldurdular SUANDA TURKIYEDE 8 Mil KRIPTO selaniki SABATAIST KRIPTO YAHUDI VAR ADI TURK MUSLUMAN KILIKLI YAHUDI KAFIRLERI VAR DINE imana basortuye karsi gelen bu kafirler dumbukler bu topraklari isgal etmisler.......
 • As i As i 10 gün önce
  Akp il genclik kolu ne anlama gelir
 • Cevat Cevat 10 gün önce
  Bunlar yalanci bunlar palavtaci..bunlar selanik te kurulan sabataist selanik yahudilerin kurdugu itikat teraki nin devamidir chp abdulhamidi 1909 da tahttan indirdi devleti ali osmani paramparcä ettiler......chpde bunun devami.....secenler PISMAN olacak gorecegiz ve sahid olacagiz....
 • ÜmitÜmit10 gün önce
  5 yıl onun için kısa bir zaman hızlı davranması lazım cukka
 • Mehmet Mehmet 10 gün önce
  Toplantıda gördük.Belli şirketlere para aktarma yeri olmuş belediye. Ak parti bu sistemi değiştirmezse israftan batarız
 • AdnanAdnan10 gün önce
  Mübarek akit ...şimdiye kadar akp giyiyordu bırak birazda Mansur bey gol yesin ..vatandaş akp için ne diyordu çalıyorlar ama çalışıyorlar diyordu ..bırakın Mansur gillerde çalışacaklardır zahir
 • Danışma Danışma 10 gün önce
  Mansurun danışmanlarina olan tutumunuzun aynısını Ak partili belediye başkani danismanlarina bakanlik danismanlarinacumhurbaskani danismanlarina da karşıda devam ettirmenizi istirham ederim
 • Allahın SopasıAllahın Sopası10 gün önce
  Siz dinci hırsızlar daha durun neler göreceksiniz.
 • mrtmrt10 gün önce
  süperrrrr.... ne oldu vatan millet ? Allah hak yol... paranızamı dokundular menfaatmi gitti....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019