• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mansur Yavaş görevden alınacak mı? İçişleri Bakanlığı Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım mı atayacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başanı Mansur Yavaş görevden mi alınacak? Göreve geleni daha on ay olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaptığı hizmetlerle değil rüşvet iddialarıyla gündemde. CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin de işin içinde olduğu CHP eski Milletvekili Sinan Aygün'den 25 milyon TL rüşvet istenmesi skandalı ile ilgili İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Peki Mansur Yavaş görevden alınacak mı? İçişleri Bakanlığı Mansur Yavaş'ı görevden alacak mı?

Yeniakit Publisher
2019-12-22 09:13:00 - 2019-12-22 09:53:44
Mansur Yavaş görevden alınacak mı? İçişleri Bakanlığı Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım mı atayacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başanı Mansur Yavaş görevden mi alınacak? Göreve geleni daha on ay olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaptığı hizmetlerle değil rüşvet iddialarıyla gündemde. CHP Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin de işin içinde olduğu CHP eski Milletvekili Sinan Aygün'den 25 milyon TL rüşvet istenmesi skandalı ile ilgili İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Peki Mansur Yavaş görevden alınacak mı? İçişleri Bakanlığı Mansur Yavaş'ı görevden alacak mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile CHP'li 8 belediye meclis üyesi hakkında kendisinden TOGO ikiz kuleleri için "25 milyon lira rüşvet istedikleri" iddiasıyla suç duyurusunda bulunan CHP'li eski milletvekili Sinan Aygün, hem ofisinde kendisine yapılan ahlaksız rüşvet teklifini anlattı hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisi olduğu halde rüşvet rezaletini engellemediğini iddia etti.

İçişleri Bakanlığı Mansur Yavaş'ı görevden alacak mı?

İçişleri Bakanlığı rüşvet olayını incelemek için müfettiş görevlendirdi. Müfettişlerin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde yapacağı araştırmanın sonucuna göre İçişleri Bakanlığı harekete geçecek. Müfettişlerin hazırlayacağı rapora göre Yavaş'la ilgili nasıl işlem yapılacağına karar verilecek. İçişleri Bakanlığı'nın soruşturmanın selameti açısından Yavaş'a geçici olarak görevden alma veya görevden alma gibi yetkileri bulunuyor. 

"İddialar ıspatlanırsa Ankara Büyükşehir'e kayyım atanır"

Yaptığı paylaşımda, Aygün'ün iddiasını ispatlaması halinde Yavaş'ın istifasına gerek olmadığını belirten AK Parti eski milletvekili Şamil Tayyar, "Yolsuzluk iddiası ispatlanırsa meclis üyelerinden biri, FETÖ ilişkisi ispatlanırsa kayyum yeni başkan olur. Kayyım kim olur, bilemem" paylaşımında bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum atanıp atanmayacağı pazartesi günü Eski Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili ve iş adamı Sinan Aygün'ün iddialarını ispatlamasına bağlı olduğu aktarıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23