• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mahmud Efendi Hazretleri'nden şoförüne muhteşem edep dersi!

İsmailağa Cemaati'ne bağlı bir sosyal medya hesabında, geçtiğimiz hafta Hakk'a yürüyen Mahmud Efendi Hazretleri'nin tüm Müslümanlara örnek olacak "edebi" anlatıldı.

Yeniakit Publisher
2022-06-27 23:59:00 - 2022-06-28 00:13:50

 Yeniakit.com.tr 

Önceki hafta son yolculuğuna uğurlanan Mahmud Efendi Hazretleri şoförü arasındaki diyalog, bir Müslümanın nasıl edepli olması gerektiğini özetledi.

İsmailağa Cemaati'nin sosyal medya hesabından yayınlanan videoda, şu ifadeler yer aldı:

Üstad-ı Mahmud Efendi Hazretleri seneler önce Ali Haydar Efendi'nin (k.s.) kabrini ziyarete gittiler. Oradan araçla dönüşte, Mustafa İsmet Ğarîbullâh Hocaefendi'nin mezarının yanından geçerken şoför sordu: Efendim büyük Şeyh Efendi'yi de ziyaret edecek misiniz?

Ziyaret etmek istemez mi? Ama "önce eve gidelim" dedi. Önce eve gittiler, odasına çıktılar, bir iki dakika sonra indiler. "Şimdi gidelim" deyince şoför şaşırdı: Efendim, az önce oradan geçtik. Niye eve gidip, tekrar dönüyoruz?

Üstad buyurdu ki, "Geçerken uğramış olmayalım."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Taraflı

Güzel.. Keşke tüm tezleri de böyle akla ve mantığa uygun olsa bu cemaatin. Mesela, kızları okutmak haram, özellikle kızların doktor olması yasak. Aynı zamanda da kadınları erkek doktorun muayene etmesi yasak. Bu ne yaman çelişki? Kadın doktor yok ise, kadın hastayı kim muayene edecek? İslamiyet akıl ve mantık dinidir...

Taraflı kardeşime

Bilgiler doğru değil. Kızları okutmak yasak değil, kız okullarında okutulmaları isteniyor. Kızların doktor olması yasak olsa idi, "kadın doktor imkanı varken" erkek doktora gitmemeleri nasihat edilmezdi. Toplumda tepki oluşturmak için belli mihraklar tarafından uydurulmuş şeylere inanmayalım.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23