• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Litvanya’dan görülmemiş kampanya: Türkiye'den SİHA alıp o ülkeye bağışlayacağız

Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas, Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna'ya destek olmak amacıyla SİHA kampanyası başlatıldığını açıkladı.

Yeniakit Publisher
2022-05-26 11:35:00 -
Litvanya’dan görülmemiş kampanya: Türkiye'den SİHA alıp o ülkeye bağışlayacağız

Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas, Ukrayna'ya destek olmak adına, Türkiye'den Bayraktar TB2 SİHA satın alıp Ukrayna'ya yollamak için yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Rusya'nın 24 Şubat'ta başlattığı Ukrayna işgali devam ediyor. Rus ordusu, ülkenin kuzeyinden çekilirken; güneyinde ve güney doğusunda ilerleyişini sürdürmeye çalışıyor. En son Mariupol'ü de düşüren Rusya, Azak Denizi'nin tüm kontrolünü ele geçirmiş oldu.

Ukrayna'nın direnişi ise devam ediyor. Geri adım atmayı planlamayan Kiev yönetimi; özellikle de Bayraktar TB2'lerle Rus ordusuna ağır kayıplar verdiriyor.

Müzakerelerin de tıkandığı bu günlerde; işgalin nereye evrileceğine dair çok fazla söylenti ortaya atılıyor.

Sahada ve masada bu gelişmeler yaşanırken; Litvanya'dan ilginç bir adım geldi. Litvanya Savunma Bakanı Arvydas Anusauskas, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada; Ukrayna'ya destek olmak için kampanya başlatıldığını duyurdu.

Türkiye'den SİHA satın alarak bunları Ukrayna'ya göndereceklerini ifade eden Anusauskas, IBAN numarası paylaşarak, 5 milyon dolara ihtiyaçları olduğunu, Litvanyalıların şu ana kadar 1 milyon dolarını topladığını belirtti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Aydın

Pardon Türkiyeyi ne sanıyorsunuz aceba?

Bal

ALET olmayalım lütfen. Tamam, bende savaşa karşıyım ancak ikinci, beşinci, onuncu planda olan oluşumlar, devletler dolayısıyla bizi birilerinin 'savaşın merkezine' çekme hamlelerini ben şahsen onaylamıyorum. Biz savaşırsak, alnı açık bir şekilde savaşırız. Allah'tan başka HİÇ birşeyden korkmayız...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23