• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Laik mahalleden 'Kılıçdaroğlu' itirafı

Adem Metan'ın YouTube kanalında açıklamalarda bulunan Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, bugün seçim olsa Kılıçdaroğlu'na kazanması yönünde asla şans vermediğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-06-24 21:56:00 -

Ayşenur Arslan sosyal medyada dijital yayıncılık yapan Adem Metan'ın programına konuk oldu.

Ayşenur Arslan, programda yaptığı açıklamada Adem Metan'ın "Bugün seçim olsa Kılıçdaroğlu'nu şanslı görüyor musunuz?" sorusuna "Hayır. Ben mesela Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olsam ki bana danıştığı yok yani şimdi hakkını da yemeyim. Ona derim ki: Sakın ha, sakın ha! Herkes gibi bende belki Mansur Yavaş'ı öneririm." ifadelerini kullandı.

Muhalefete Başkan ve Başkan Yardımcısı adayı

Soruyla ilgili çarpıcı açıklamalarına devam eden Arslan, Başkan Erdoğan karşısında olası bir erken seçime karşı muhalefetin başkan ve başkan yardımcısı şeklinde iki isimle hazırlık yapması gerektiğini dile getirerek "Ama şu da olabilir: Amerika'da başkan ver yardımcısı birlikte seçilir bunun Türkiye'de olmaması için bir sebep yoktur. Bu yasal bir zorunluluk olmamakla birlikte önünde bir engelde yoktur. Kılıçdaroğlu ve Akşener biri başkan biri başkan yardımcısı gibi ikili olarak kampanya yapıp birlikte seçime giderlerse buradan bir şey çıkar. Ama dediğim gibi başka kombinasyonlarda heralde çıkacaktır daha çok zaman var." dedi.

Kılıçdaroğlu erken seçim çağrısı yaptı

Ayşenur Arslan'ın açıklamaları yayınlandığı sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki'nin "Yüzde 45 oyumuz var" açıklamasını paylaşarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a erken seçim çağrısı yaptı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Serdar

Mansur Yavaş ve cumhurbaşkanlığı. Allahım aklımıza mukayyet ol, vatanımızı ve milletimizi sen koru yarabbim. Ankaraya 2,5 yılda çivi bile çakmayan, eski yapılanları bile çöp eden Mansur denilen çapsızda bizim göremediğimiz bir keramet mi var ki cumhurbaşkanlığı gibi bir makama layık görülüyor. Bu ülke gerçekten Mansurun cumhurbaşkanlığını hakedecek ne kötülük yapmış olabilir.
 • Yanıtla

MİLLET

İyi kafasi Esen erken seçim istesin öyle bu seçimler bedave olmuyor millete hazineye yük olmuyormu  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23