Kutup yıldızlarını rahmetle anıyoruz

İslam alimi Mahmud Sami Ramazanoğlu ve fikirleriyle milyonları etkileyen Hasan el Benna vefatlarının yıldönümünde rahmetle yâd ediliyor.

12 Şubat 2019 Salı 10:04
Kutup yıldızlarını rahmetle anıyoruz

 Sebahattin Ayan 

Son asırda ülkemizde yaşamış alimlerin önde gelen isimlerinden biri olan Mahmud Sami Ramazanoğlu’nu vefatının 35. yılında, İslam dünyasının öncü şahsiyetlerinden olan ve Siyonizm ile emperyalizme karşı verdiği amansız mücadele ile bilinen Hasan el Benna ise şehadetinin 70. yılında dualarla anılıyor.

Türkiye’nin manevi önderlerinden Mahmud Sami Ramazanoğlu vefatının 35. Yılında dualarla yâd ediliyor. Son asırda ülkemizde yaşamış alim ve velilerin büyüklerinden olan Ramazanoğlu ömrü boyunca yüzlerce talebe yetiştirdi. Gittiği her yerde irşad faaliyetleri yürüten Ramazanoğlu, kaleme aldığı eserleri ve vaazlarında İslam’ın hakikatlerini yaydı. Tam bir peygamber aşığı gibi yaşayan Ramazanoğlu hoca, bundan tam 35 yıl önce kutsal şehir Medine’de, rahmet-i rahmana yürüdü.

İslam dünyasının öncü şahsiyetlerinden ve teorisyenlerinden Hasan el Benna da şehadetinin 70. yılında büyük özlem ve dualarla anılıyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 10:04

YORUM YAZ

 • HalilHalil8 ay önce
  Abdullah’ın manasını biliyor.Yalnızca Allah’ın kulu olduğunu söyleyerek kim bunlar diyor.Cennet’e bilet kesmeyin ve şirke girmeyin.
 • ........................................8 ay önce
  Mahmud Sami Ramazanoğlu'nu tanıyorum. Çok değerli, ahlaklı, samimi, dürüst ve dindar bir insan. Bir evliya. Kendisini Allah'ın yarattığı şeylere adamış bir insan. İnsan, hayvan, bitki ve eşya onun için ayrı ayrı değeri olan varlıklardır. Hepsine karşı edepli idi. İstisna bir insandı. O çıkmıştı aradan kalmıştı Yaradan.
 • selmanıfarisi yazıcıselmanıfarisi yazıcı8 ay önce
  Allah c.c. makamlarını a'li eylesin, bizleri şefaatlerine erdirsin ve de himmetlerini üzerimizden eksik eylemesin.(Abdullah'ın manasını bilseydiniz bu büyüklerimizi tanırdınız.)
 • buratburat8 ay önce
  ALLAH RAHMET EYLESİN şafaatlerine nail eylesin inş,toplumu terapi ettiler onlar olmasa idi İSLAM bu topraklarda çoktaaan kayıp olmuştu.Ağlayalım ve dehüzünlenelim onlar gibilerin sayısı çook azaldı ortalığı fetöcü bilmem din tüccarı sözüm ona siyasetciler kapladı
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  Kim bunlar? El Kaide kurucularına benziyorlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019