• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kurumsal Nakliyat

Taşımacılık tarihten bu yana ticaret hayatının önemli bir temel taşıdır. Gelişen teknoloji ve zamanla insan ihtiyaçları nakliyat sektöründe değişimlere neden olmuştur. Araçlar, ek malzemeler ve personellerin kaliteleri farklılaşmıştır. Bu farklılaşma sonucu nakliyat firmaları kurumsal bir hal alarak faaliyetlerini daha profesyonel bir şekilde sürdürmeye başlamıştır. Sektörde kalifiye eleman yetiştirmesi durumu meydana gelmiştir.

Yeniakit Publisher
2019-11-08 10:41:00 -
Kurumsal Nakliyat

Kurumsal nakliyat öze teşebbüs, ev eşyası, ofis eşyası, malzemelerin bir yerden baka bir yere taşınma işlemine denilir. Kurumsal nakliyat şirketlerini genelde iki kısma ayırmak doğru olacaktır. Kamu kurumları ve devlete ait kuruluşlara ait taşımacılık ve öze sektörde olan firmalar, şahıslara sunulan taşımacılık hizmetleridir.

Kurumsal Nakliyat Faydaları

Ticaret hayatında önemli rol oynayan nakliyat sektörü günümüzde karayolu, havayolu ve deniz yolu taşımacılığı şekline gelmiştir. Farklı alanlarda söz konusu hizmet verilmektedir. Taşıma işlemi her malzeme ya da ürün satan firma için bir ihtiyaçtır. Bazı firmalar bu hizmeti genel bir kurumsal nakliyat sözleşmesi yaparak sağlar. Sürekli her nakliye ihtiyacında firma araç bulmak zaman aldığından bu şekilde bir çözüm yolu söz konusudur.

Kurumsal nakliyat firmalar ile yıllık genel bir anlaşma yapmak aynı zamanda nakliye işlerinin de belirli fiyat listesi ile kesinleştirilmesini sağlar. Malzeme maliyetine nakliye tutarı böylelikle eklenmiş olur. Zamanında nakliye hizmeti yapılmış olur. Her malzeme satışında uygun aracı olan firma araştıra durumu söz konusu olmaz.

Nakliye hizmetlerinde en önemli konu eşyaların ya da malzemelerin güvenliğidir. Zarar görmeden ve zamanında teslim etmek gereklidir. Bu amaçla kurumsal nakliyat firmaları ilk aşamada bir ekspertiz ile eşya ya da ürün tespiti yapar. Ayrıca taşıma esnasında da taşıma sigortası yaptırılır.

Kurumsal Nakliyat Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal nakliye hizmeti ihtiyaçlarında ilk olarak nakliye firma seçimine dikkat edilmelidir. Nakliye firmaları ilk etapta ücretsiz olarak durum tespiti için ekspertiz hizmeti sunar. Bu hizmet tercihinde sigorta olup olmadığı da mutlaka bilinmelidir. Taşımacılık sigortası özellikle maliyet açısından yüksek ürünlerde yapılmalıdır.

Ev taşınması ve ofis taşınmalarında da kurumsal taşımacılık hizmeti söz konusudur. Eşyaların paketlenmesi, montajlı olanların montajlarının sökülmesi ve araca yüklenmesi yeni adrese taşınması işlemidir. Aynı zamanda nakliyat firmaları ev ve eşya taşınması işlemini yeni yere yerleştirme olarak tamamlar. İş yeri taşınmalarında ise elektronik cihazların kurulması işlemi de yapılmaktadır.

Kurumsal Nakliyat Fiyatları

Ankara Nakliye hizmetinde fiyat kısmı son derece değişken bir durumdur. Fiyatı etkileyen farklı faktörler olduğundan nakliye için direk fiyat vermek mümkün değildir. İlk önce taşınacak eşya listesi veya malzeme ise malzeme miktarı bilinmelidir. Genellikle nakliye firmaları bu konuda keşif yöntemi ya da ücretsiz ekspertiz hizmeti sunarlar. Yük veya eşyanın içeriğine göre taşıyacak personel sayısı belirlenir. Arından ambalaj malzeme çeşidi, taşıma yapacak aracın kapasitesi tespit edilir. Firmalar aynı zamanda taşıma esnasında asansör vinç kullanımı olup olmayacağı konusunu da belirler.

Tüm bu saydığımız durumlar nakliye fiyatını belirleyen faktörlerdir. Hemen hemen aynı kriterlere sahip hizmetler yaklaşık fiyatlar karşılığı yapılırlar. Bu nedenle sizlere verilen nakliye hizmeti tekliflerinde mutlaka değerlendirme yapmak gereklidir. Sunulan teklifin içeriğinde yer alan ayrıntılar dikkatle incelenmelidir. Öte yandan nakliye hizmeti esnasında taşıma sigortası olup olmadığı da değerlendirilmelidir. Firmaların malzemeleri taşınırken ya da ev ofis taşınmalarında meydana gelebilecek her türlü kaza ve soruna karşılık taşıma sigortası yapılmalıdır. Fiyat alırken taşıma sigortası poliçesi olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde eşya ya da ürünlerin zarar görmesinde bir hak talebi söz konusu olmaz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23